Už dlho sa mi nedarí kúpiť nehnuteľnosť.

Kde môže byť problém?

5 najčastejších dôvodov, prečo ste si nehnuteľnosť stále ešte nevybrali

Už ste absolvovali nespočetné množstvo obhliadok a vhodnú nehnuteľnosť ste stále nekúpili? Môže ísť o viacero základných dôvodov, prečo ešte stále nie ste evidovaný ako majiteľ novej nehnuteľnosti na Katastrálnom úrade.

  • vysoké požiadavky na stav nehnuteľnosti vzhľadom na vašu bonitu
  • príliš idealizovaná výška Kúpnej ceny nehnuteľnosti
  • menej vhodný, možno trochu arogantný spôsob predkladania vašej ponuky strane aktuálneho majiteľa
  • zlé načasovanie kúpy napríklad kvôli sezónnosti (môže sa to prejaviť pri kúpe rodinných domov)
  • zlé alebo žiadne kritériá podľa ktorých sa rozhodujete a podľa ktorých si volíte nehnuteľnosti na obhliadku

Ak ste už boli na desiatkach nehnuteľností, a stále nič, tak je vysoko pravdepodobné, že máte zle nastavené kritériá výberu vašej nehnuteľnosti. Alebo chodíte po nesprávnych obhliadkach.

Ak sa Vám javí táto možnosť ako pravdepodobná, možno vám pomôžu informácie nielen z E-booku zdarma, ktorý vám okrem iného ukáže, ako si dokážete vytvoriť zoznam pre vás dôležitých kritérií a faktorov >>>

Ktoré kroky treba urobiť, aby ste už konečne kúpili?

Je vysoko pravdepodobné, že máte príliš vysoké a možno nereálne nároky na nehnuteľnosť.

Krok č.1: Zreálnite ich. Máte pomerne nízky príjem ale chcete kúpiť kompletne zrekonštruovanú nehnuteľnosť v najatraktívnejšej lokalite s veľkou polahovou plochou? Ak chcete financovať kúpu cez hypotéku, kritéria hľadania musíte zreálniť podľa toho, čo vám povie banka. V akom cenovom limite môžete hľadať vzhľadom na váš príjem. Alebo často krát sa nám stáva fakt, že ľudia chcú kúpiť, majú nereálnu predstavu, že napríklad na danom sídlisku sa nachádzajú byty o výmere, ktorá tam nie je (je príliš malá oproti ich požiadavkam). Alebo napríklad chcete bývať v centre mesta ale zároveň chcete mať pokoj, kľud a napríklad dostatok parkovacích miest. Závisí od lokality, mesta, obce, ale vo väčšine prípadov sa tieto požiadavky vzájomne vylučujú. Takže krok č.1: kritériá naozaj prehodnotiť a zreálniť.

Vzhľadom k stavu nehnuteľnosti a lokalite, hľadáte nehnuteľnosť v príliš nízkej cenovej hladine

Treba si uvedomiť fakt, že lokalita do vysokej miery určuje cenu nehnuteľnosti, ktorú za ňu môže majiteľ žiadať. Možno hľadáte dom, byt alebo pozemok v takej cenovej relácii, ktorá je pre vami vybranú lokalitu príliš nízka. Ono sa z času na čas stane, že ak si počkáte dostatočne dlho, nejaká super výhodná ponuka sa objaví. Ale to naozaj môže trvať roky a výsledok je stále neistý.

Už ste ponuku na kúpu nehnuteľnosti dali a táto nebola majiteľom prijatá?

Ak sa to stalo raz či dvakrát, môže ísť o náhodu. Ale ak vás rôzni majitelia predávaných nehnuteľností odmietli už trikrát a viac, môže to znamenať fakt, že niečo robíte zle. Stáva sa to napríklad vtedy, ak beriete kúpu nehnuteľnosti ako boj kto z koho. Ja budem platiť peniaze, tak ja budem diktovať podmienky. To málokedy funguje. Treba sa zamyslieť nad zmenou prístupu v predkladaní ponuky alebo požiadať o pomoc človeka, ktorý má s vyjednávaním a celým procesom realitného obchodu skúsenosti.

Samozrejme, ide o len o základný výpočet tých najčastejších faktorov a dôvodov. Prípad od prípadu sú dôvody prečo ste ešte nekúpili, individuálne alebo sú kombináciou dôvodov viacerých. Čaká vás neľahká úloha. Musíte prísť na to, prečo sa to deje u práve u vás.

Ako Vám ešte môžeme pomôcť?

Akú nehnuteľnosť si môžete dovoliť?

Kúpa nehnuteľnosti je veľké rozhodnutie. Pomôžeme vám zistiť, koľko vás to bude stáť mesačne (ak sa rozhodnete financovať nákup nehnuteľnosti cez hypotéku). Pohodlne, online 24 hodín cez našu hypotekárnu kalkulačku. Výsledky uvidíte aj graficky.

Poradenstvo, preverenie vašej situácie a dostupnosti hypotekárneho či iného financovania je samozrejme zdarma!

Hľadáte správny typ nehnuteľnosti?

Každý chce kúpiť niečo jedinečné. Neopakovateľné. Niečo čo ho vystihuje.

Objavte spolu s nami, ktorý TYP nehnuteľnosti bude vhodný a ideálny práve pre vás. Je to dom? Byt či pozemok? Kvíz - test, ktorý vám odhalí, ako reálne sú vaše očakávania od preferovaného typu nehnuteľnosti 😉

Upozornenie: Výsledky môžu niekedy (nie) milo prekvapiť!?

E-book zdarma, ktorý pomôže

12 faktorov, ktoré treba pri fyzickej obhliadke interiéru a exteriéru vziať do úvahy

+ Bonusový návod: Ako sa správne rozhodovať, ak kupujem nehnuteľnosť

Aj tieto články na profesionálnom realitnom blogu Vám môžu vo vašom probléme pomôcť:

Alfou a omegou každej nehnuteľnosti je lokalita. Ne-hnuteľnosť = neviem s ňou pohnúť. Neviem ju premiestniť. [content…
Správne sa rozhodnúť čo kúpiť, kde to kúpiť a aby to bolo za čo najlepšiu cenu, nebýva…

Skúsený profesionál Vám ZDARMA pomôže riešiť váš prípadný problém

Vašu otázku písomne zodpoviem. Pomôžem vám vyriešiť váš prípadný problém. Ktorá otázka, ktorý problém s ohľadom na kúpu nehnuteľností trápi momentálne Vás?

0
ľudí službu využilo za prvý mesiac fungovania
Potrebujete poradiť a pomôcť pri výbere a kúpe nehnuteľnosti aj vy?