Mnoho hodnotných informácií Vám poskytujeme zdarma na našom profesionálnom realitnom blogu.

Množstvo našich materiálov Vám poskytujeme zdarma.  Ak však máte záujem o sprostredkovanie kúpy a predaja nehnuteľnosti prostredníctvom nás, tešíme sa :o)

Priestor na to máte aj na tomto mieste nášho webu ....

Často kladené otázky

Ak zvažujete výber makléra či realitnej kancelárie aby Vám pomohla so sprostredkovaním kúpy a predaja nehnuteľnosti, prečítajte prosím pozorne:

Za akých podmienok je pre mňa výhodné, ak si najmem na sprostredkovanie kúpy a predaja realitnú kanceláriu (makléra)?

Pracujete naplno v zamestnaní alebo podnikáte? Potrebujete vyriešiť otázku bývania, pretože nastala u Vás určitá životná situácia (rodina sa rozrastá, sťahujete sa bližšie k práci, rozišli ste sa alebo naopak ste si našli lásku a potrebujete sa osamostatniť)? Oceníte kvalitne prevedenú robotu a zastávate názor, že každý sa má venovať tej činnosti, ktorej sa rozumie najlepšie a nerobí Vám problém si zato zaplatiť? Keď prídete domov z práce, chcete venovať radšej svoj čas a energiu rodine, deťom či oddychu? Chcete mať istotu že predáte alebo kúpite za najvýhodnejšiu cenu? Ak ste na všetky doterajšie otázky odpovedali áno, tak ste ideálnym kandidátom na to aby Vám pomohol so sprostredkovaním kúpy a predaja nehnuteľnosti realitný špecialista.

Ktoré problémy a starosti Vám pomôže vyriešiť platená služba: sprostredkovanie kúpy a predaja nehnuteľnosti realitným špecialistom?

Nedostatok času. Venovať sa všetkým veciam okolo sprostredkovania kúpy a predaja nehnuteľnosti zaberie pri zodpovednom prístupe makléra - špecialistu kompletný pracovný čas a ešte niečo naviac. Ak Vás nejaká otázka ohľadom kúpy a predaja napadne - maklérovi špecialistovi, môžete kedykoľvek zavolať. Môžete sa pýtať. Budete mať istotu, že kupujete a predávate za najvýhodnejšiu trhovú cenu v danom období. Pomôže Vám prekonať strach a obavy, ak kúpu alebo predaj riešite prvý raz...Cieľom je, aby ste kúpili a predali za čo najkratšie obdobie, čo najvýhodnejšie a za čo najmenší počet fyzických obhliadok. Realitný špecialista pre Vás nastaví najvhodnejšiu kúpno-predajnú stratégiu.

Prečo si mám zvoliť práve Vás? Vašu RK, Vášho makléra?

Nehnuteľnosti sa predávať budú, rovnako ako sa budú kupovať, či je obdobie boomu alebo poklesu na realitnom trhu. Človek - realitný maklér špecialista, ktorý sa Vám bude venovať, pracuje v tejto profesii na plný úväzok. Človek so zameraním maklér špecialista si je vedomý, že okrem štandardnej 8 hodinovej pracovnej doby, hlavné ťažisko jeho činnosti bude popoludní, podvečer, či cez víkendy a sviatky. Jednoducho keď ste doma alebo prídete z práce. Okrem toho odhadcovia urobia pre Vás ZDARMA CENOVÝ ODHAD. Aby ste nastavili najlepšiu predajnú cenu. Ak sa zvažuje predaj a kúpa - zisťujeme, či je predstava o type nehnuteľnosti vo vzťahu k lokalite, stavu rekonštrukcie a finančným možnostiam reálna. Ak bude predstava v niektorej časti mylná - jednoducho Vás na to upozorníme. Problémom a starostiam, aj vďaka procesne zvládnutému postupu, predchádzame. Ak sa však vyskytnú, MAKLÉR ŠPECIALISTA Z NAŠICH RADOV ich má za povinnosť prioritne riešiť.

Čo Vás čaká a neminie, ak...

ZAČNETE PREDÁVAŤ SVOJU NEHNUTEĽNOSŤ SÁM

 • rozhodnete sa predávať nehnuteľnosť sám
 • ak svoju ponuku zverejníte na internete, musíte rátať s tým, že na zverejnený e-mail a telefón budú volať predovšetkým makléri, ktorí s Vami budú chcieť podpísať zmluvu a nie samotní kupujúci
 • s veľkou pravdepodobnosťou po krátkom čase zistíte, že Vaša nehnuteľnosť je po celom internete a s rôznymi cenami a to aj keď ste si to výslovne neželali!
 • objavia problémy a starosti, ktoré treba riešiť. Ale na koho sa z toho množstva maklérov obrátiť?
 • hľadanie toho, kde sa vyplatí inzerovať a kde je to len strata času, sa tiež oplatí vedieť. Tak isto ako sa vyplatí vedieť ako správne napísať text či ako správne nastaviť cenu.... 
 • Je toho veľa.... A to podstatné ešte len príde, keď sa nájde kupujúci ktorý chce dohadovať podmienky a v tomto nemáte rutinné znalosti... Ako správne nastaviť úhradu kúpnej ceny a samotný proces právneho prevodu nehnuteľnosti na katastri? Nestresujte sa. Ale hlavne v tomto kroku nesmiete urobiť chybu.

ZAČNETE CHODIŤ PO OBHLIADKACH

 • na každej obhliadke Vás bude sprevádzať vždy iný maklér. Ten Vás rôznymi argumentami môže nútiť podpísať papier formátu A4 (formulár) plný textu a záväzkov už PRED alebo PO obhliadke
 • na fyzických obhliadkach často zažívate rozčarovanie. Veď na fotkách to vyzerá úplne inak...
 • je vysoko pravdepodobné, že najprv pochodíte byty, potom si povie že to nemá zmysel a začne chodiť po obhliadkach domov. Lebo tie majú aj pozemok. Ale vo Vašej cenovej relácii sú dostupné len domy ktoré je nutné komplet prerobiť. Tak zmeníte svoje zameranie tretíkrát a začnete hľadať pozemky. Potom zistíte že na kúpu pozemku a aj na zafinancovanie stavby domu nemáte dostatočné množstvo peňazí a banka Vám na všetko nepožičia. 
 • znova ste v rámci procesu akoby na začiatku. A to ubehlo možno 6 mesiacov alebo aj celý rok. Znova začínate hľadať vhodný byt. Ale už možno v inej lokalite, podľa iných kritérií a za inú cenu. Už máte skúsenosti nadobudnuté časom.
 • je to aj Váš prípad? Chcete sa vyhnúť tomu, aby podobný scenár bol aj vo Vašom prípade? Či  počkať, počkať... Vo Vašom prípade je to inak. Vy začínate hľadať najprv domy a až potom prejdete na obhliadky bytov :o)?

CHCETE PREDAJ Vašej nehnuteľnosti najprv PREKONZULTOVAŤ?

Čomu sa vyhnúť a čo naopak urobiť, aby ste predali čo najefektívnejšie za čo najkratšie obdobie? Ktorá predajná stratégia je pre Vás najvhodnejšia? Chcem urobiť túto vec: je to správne? Vidím všetky dôsledky?
Chcem konzutáciu k predaju ZDARMA →

CHCETE KÚPU nehnuteľnosti, Vaše požiadavky a očakávania najprv PREKONZULTOVAŤ?

Napríklad Vami vybraná nehnuteľnosť sa Vám páči, no zdá sa Vám drahá. Alebo potrebujete pomôcť s prefinancovaním.. Je Vaša predstava o type nehnuteľnosti vo vzťahu k lokalite a k možnostiam prefinancovania, reálna?
Chcem konzultáciu ku kúpe ZDARMA →

Ukážeme Vám, s čím pre Vás môžeme byť užitočný.

Keď sa Vám to BUDE PÁČIŤ, BUDEME POKRAČOVAŤ. Keď sa Vám to páčiť nebude, tak sa rozídeme. Vôbec nič sa nedeje.