Už dlho sa mi nedarí predať nehnuteľnosť.

Kde môže byť problém?

Rrobíte všetko preto, aby ste predali a kupujúci stále neprichádza?

Môže ísť o dva základné dôvody, prečo ešte stále nemáte peniaze za predaj nehnuteľnosti na vašom účte.

  1. Ak nehnuteľnosť generuje minimum obhliadok alebo žiadne obhliadky,

problém býva v nesprávnom nacenení nehnuteľnosti vzhľadom na aktuálnu situáciu na realitnom trhu. Ak myslíte, že je to váš prípad, vieme a môžeme vám pomôcť. Určite čítajte ďalej.

2. Potenciálni kupujúci si podávajú na vašej nehnuteľnosti kľučky, avšak žiadna ponuka ešte neprišla.

Záujem o kúpu neprejavil ani jeden z nich. O čo ide v tomto prípade? V podstate môže ísť o jeden alebo kombináciu viacerých dôvodov, ktoré negatívne vplývajú na predajnosť vašej nehnuteľnosti.

5 najčastejších dôvodov, prečo ste nehnuteľnosť stále ešte nepredali

  • menej atraktívna lokalita
  • zle nastavená cena nehnuteľnosti
  • nevhodný osobný prístup osoby prezentujúcej nehnuteľnosť
  • nevhodná situácia na trhu (zlé načasovanie predaja napríklad kvôli sezónnosti)
  • zlá alebo žiadna predajná stratégia

Ktoré kroky treba urobiť vzhľadom k problému, aby ste už konečne predali?

Čo treba urobiť, ak je problémom menej atraktívna lokalita

Ak je problémom pri predaji vašej nehnuteľnosti menej atraktívna lokalita (teda kupujúcimi nie je lokalita, kde sa vaša nehnuteľnosť nachádza, vnímaná ako TOP lokalita), tak prvým krokom je, túto vec si uvedomiť. Viac menej platí, že sa predá takmer všetko a vždy. Problém s lokalitou sa dá vyriešiť vhodne nastavenou predajnou stratégiou a správnym nastavením ceny. Pri obhliadkach treba zdôrazniť ostatné klady a výhody vašej nehnuteľnosti. Potom je potrebné už len vyčkať na vhodného kupujúceho. A to môže trvať rôzne dlho.

Čo robiť, ak sa ako problém javí zle nastavená cena

Ak je cena nastavená privysoko a ešte na dôvažok vlastníte nehnuteľnosť, ktorá potrebuje rozsiahlejšiu rekonštrukciu, aby sa v nej dalo pohodlne bývať, je potrebné sa vážne zamyslieť. V takomto prípade je vysoko pravdepodobné, že sa k vám budú chodiť ľudia iba pozerať, a to doslova. Ak peniaze z predaja súrne potrebujete, neostáva vám nič iné, iba upraviť cenu smerom nadol. Ak peniaze z predaja súrne nepotrebujete, tak môžete istý čas vyčkať. Istou možnosťou je aj stiahnutie nehnuteľnosti z trhu a počkať si či už na lepšie časy alebo na sezónu pre váš typ nehnuteľnosti.

Čo robiť, ak problémom bude nevhodná osobná prezentácia vašej nehnuteľnosti?

Osobný prístup napovie veľa. Osobná prezentácia (osobný doprovod s komentárom počas fyzickej obhliadky) a ukázanie čistej, upratanej a nastajlovanej nehnuteľnosti napovie ešte viac. V žiadnom prípade nedoporučujeme brať predaj nehnuteľnosti ako boj kto z koho. Situácia sa môže obrátiť proti vám a v podstate utrpí nehnuteľnosť ako taká. Ako? Nepredáte. Ak chcete vedieť, ako správne reagovať na prípadné námietky potenciálnych záujemcov, stiahnite si z nášho webu e-book zdarma.

Samozrejme, ide o len o základný výpočet tých najčastejších faktorov a dôvodov. Prípad od prípadu sú dôvody prečo ste ešte nepredali, individuálne. Alebo sú kombináciou dôvodov viacerých. Čaká vás neľahká úloha. Musíte prísť na to, prečo sa to deje u práve u vás.

Ako Vám ešte môžeme pomôcť?

Naštartujte predaj svojej nehnuteľnosti teraz 😉

Zdarma naceníme vašu nehnuteľnosť

Čo predávate? Dom? Byt? Pozemok? Iné? Máte predstavu v akej cenovej relácii sa máte a môžete hýbať, ak predávate v rámci vašej lokality? Že nie? Alebo len tak približne? Nevadí!

Využite našu službu a zdarma urobíme pre vás ocenenie nehnuteľnosti, ktorá môže byť ideálnym štartovacím mostíkom pre jej predaj!

Získajte predstavu o cene pre vašu nehnuteľnosť teraz! Nie vždy sa oplatí sledovať za čo sa predávajú nehnuteľnosti na internete. Poväčšine ide o ceny, ktoré nie sú pre väčšinu z nich koncovou predajnou cenou. Možno ste nastavili cenu podľa nehnuteľnosti, ktorú majiteľ alebo realitka nevie predať už 5 rokov. A potom to isté čaká aj vás. Vyhnite sa tomu!

Získajte zdarma e-booky k zmluvám, s ktorými sa pri predaji nehnuteľnosti na 100% stretnete

Čo je to záložné právo k nehnuteľnosti? Ktoré údaje a formulácie musí obsahovať

  • Budúca kúpna zmluva,
  • Rezervačná zmluva či samotná
  • Kúpna zmluva?

Materiály vo forme e-bookov vám zašleme a to obratom a zdarma.

E-book zdarma, ktorý pomôže

Najčastejšie námietky pri fyzických obhliadkach

Nachystajte si najvhodnejšie odpovede na najčastejšie námietky kupujúcich, s ktorými sa môžete stretnúť pri fyzických obhliadkach nehnuteľnosti.

Aj tieto články na profesionálnom realitnom blogu Vám môžu vo vašom probléme pomôcť:

Momentálně nejsou k dispozici žádné články.

Skúsený profesionál Vám ZDARMA pomôže riešiť váš prípadný problém

Vašu otázku písomne zodpoviem. Pomôžem vám vyriešiť váš prípadný problém. Ktorá otázka, ktorý problém s ohľadom na predaj nehnuteľnosti trápi momentálne Vás?

0
ľudí službu využilo za prvý mesiac fungovania
Potrebujete poradiť a pomôcť pri predaji vašej nehnuteľnosti aj vy?