Ako a podľa čoho sa správne rozhodnúť pre lokalitu, dispozičné riešenie a obytnú plochu či stav rekonštrukcie kupovanej nehnuteľnosti?

Urobte to najlepšie rozhodnutie a kúpte si nehnuteľnosť podľa vašich predstáv!

Už v minulej časti nášho bezplatného vzdelávania sme si načrtli, že ide o akýsi mix kritérií, ktoré si človek ktorý kupuje a chce kúpiť nehnuteľnosť, jednoducho si tento človek svoj mix musí namiešať sám. Musí však dávať pozor na jednu vec- aby očakávania a predpoklady vychádzali z reality trhu (lokality), na ktorom chce kupovať túto nehnuteľnosť.

Ako zhodnotiť kritériá pri kúpe nehnuteľnosti, ak chcem aby bola v maximálne možnej miere podľa mojich predstáv?

Jednoznačne prvou ingredienciou, o ktorej sa treba rozhodnúť a vedieť pokiaľ sa môžem hýbať - je váš rozpočet na kúpu a jeho výška. Ako je to teda u vás? Ak ste si náhodou neboli istí, už ste urobili potrebné kroky na to, aby ste vykročili tou správnou cestou vedúcou k úspešnej kúpe vašej ideálnej nehnuteľnosti? Bude to mix hotovosť a čiastočne úver alebo sa budete spoliehať na svoje vlastné zdroje? Že ich nemáte? Ok, tak nastupuje preverenie vašej situácie a možností získania úveru v bankách.

Vaša osobná situácia

Tento obrázok už asi poznáte. Ak si teraz spolu uvedomíme, tak sme sa vlastne zaoberali zhodnotením vašej osobnej situácie na to, aby ste naozaj  mohli vystupovať v roli kupujúceho. A túto rolu aj úspešne dokončiť. Lebo kúpiť nehnuteľnosť znamená, že keď už nájdete svoj vytúžený poklad v ponuke nehnuteľností, tak za ňu aj budete vedieť zaplatiť.

Dnes sa na kúpu pozrieme z pohľadu pravej strany tohto obrázku. To sme už avizovali. Postupne si rozoberieme ako správne stanoviť mix pre lokalitu najvhodnejšiu pre vás. Ako sa správne o nej rozhodnúť. A podľa čoho. Pozrieme sa spolu aj na \"izbovosť\" či naše obľúbené metre štvorcové. A samozrejme pozrieme sa na reálnosť očakávaní ohľadom stavu vašej nehnuteľnosti. V akej cene a cenových reláciách získate vaše metre štvorcové vo vašej preferovanej lokalite ak je nehnuteľnosť kompletne či čiastočne zrekonštruovaná, ale ak je v úplne pôvodnom stave.

Že čo ním je?

Kritérium č. 1 z pohľadu trhu a ponuky nehnuteľností

LOKALITA

Pozrime sa na ňu z pohľadu okruhu, ktorý bežne robíme počas našej existencie. Bývam. Chodím do práce. Deti chodia do školy / škôlky.

Aký čas bude trvať vaša cesta z novej nehnuteľnosti do práce vám a deťom do školy?

Koľko to bude denne kilometrov? Koľko km sa nazbiera za mesiac? A koľko to bude za rok?

preto si správne odpovedzme na otázku:

Čo je to nehnuteľnosť?

Koľko času vám bude trvať cesta do práce či školy? A čo zápchy? A dopravná špička? Koľko času strávite cestovaním za mesiac či rok?

Lokalita v súvislosti s nehnuteľnosťami má ešte jednu zaujímavú \"vlastnosť\". NEhnuteľnosť = nemôžem s ňou hnúť / pohnúť. A tým pádom nemôžem zmeniť ani lokalitu. Lokalitu – teda priestor kde sa nehnuteľnosť nachádza. Lokalitu ako priestor v podstate definujú veci ako: vybudovaná infraštruktúra (sieť ciest a dopravných spojení). Susedstvá. Prostredie samotné. Otázkou a problémom na zamyslenie však neostáva iba terajší stav lokality. Je potrebné prihliadať aj na taký fakt, ktorý v konečnom dôsledku hodnotí každý certifikovaný znalec nehnuteľností (ak pre kupovanú nehnuteľnosť vyhotovuje znalecký posudok a určuje jej všeobecnú hodnotu).

Lokalita a budúcnosť. Z pohľadu časovej perspektívy. Dlhodobosť týchto perspektív a zámery resp. potenciál lokality z pohľadu času. Ako to môžete ovplyvniť vy osobne? Poväčšine nijako. Je to jednoducho dané. Územným plánom obce / mesta. Voľbami? Zámermi? Počet zamestnávateľov (teda zamestnanosť) v v danej lokalite. Meste - obci. Ak to chceme uviesť presným termínom – mierou nezamestnanosti v danej lokalite. K lokalite sa viaže aj školstvo. Kvalita a dostupnosť škôl. Možnosti trávenia voľného času či samotné prostredie (životné prostredie). Resp. aj bezpečnosť (miera nebezpečnosti – kriminality) v danej lokalite – obci – meste.

Ako správne pozerať na lokalitu v súvislosti s nehnuteľnosťami?

Tak ako ukazuje náš obrázok. Volím si nehnuteľnosť, ktorú chcem kúpiť. Účel: bývanie. Ako ďaleko mám školu a prácu? Ako dlho mi trvá dochádzanie autom? Je tam aj vlakové spojenie? Chodia tam pravidelné autobusové linky? A čo ostatná infraštruktúra v okolí okruhu cca 50 km od miesta kde bývam po miesto kde chodím do práce alebo moje deti do školy?

Poďme na okruh: bývam - práca - škola /škôlka a voľný čas

 Rozhodnete sa kúpiť nehnuteľnosť, kde vy to máte ďalej do práce a deti ďalej do školy / škôlky. aké sú náklady na dochádzanie napríklad autom? Priame a prvotné - cena auta samotného. Druhotné - auto nechodí na vzduch ale benzín či naftu či na inú pohonnú látku, ktorú treba natankovať a zaplatiť. V ďalšom rade - servis auta. Je podľa vás reálne, že ak denne dochádzate cca do 30 km do práce (berieme cesta tam 15 km, cesta späť 15 km), tak mesačne vás to vyjde na cca 200 eur?

A čo škola a dochádzanie do školy či mimoškolské aktivity detí? Krúžky a každodenné taxikárčenie. Vás ako rodičov alebo starých rodičov. Koľko času to stojí vás? Koľko energie? Ono, najlepšie je a to je priam ideál, ak tento okruh viete \"zhrnúť\" do jednej lokality. Zahrniete blízkosť dochádzania do školy, práce aj na mimoškolské aktivity do jednej lokality, kde sa nachádza / bude nachádzať vaša nová nehnuteľnosť.

Je super ak sa to všetko dá zladiť do jednej „lokality“. Horšie však naozaj je, ak musíte robiť ústupky. Koho kritériá a pohodlie je „menej dôležité“ ak máte viacero detí a ich záujmy sú rôzne (čo nie je výnimka ale skôr fakt, že čo dieťa to úplne iná osobnosť). Tak ktoré dieťa je „viac dôležité“? Vyberte si prosím :o)

A čo vy – osoba, ktorá to bude celé financovať? Takže ak máte deti voľba kritéria v prípade lokalita býva väčšinou jednoznačná: číslom jedna bývajú deti a ich záujmy a pohodlie.

Ak ste sami / ešte alebo už/ tak No1 ste Vy. Preferujete centrum mesta, ruch, reštiky, obchody či nákupné centrá? Alebo skôr váš voľný čas a jeho trávenie vidíte na prechádzkach so psíkom alebo prechádzky do prírody?

A čo už spomínané životné prostredie a samotná miera bezpečnosti? Zamysleli ste sa niekedy nad tým, podľa čoho vlastne tieto veci hodnotíme (že toto sídlisko stojí na nejakej skládke, že tieto domy sú postavené na bývalom močiari a pod...?). Ak sa zamyslíte, poväčšine zistíte, že ono sa to tak nejak traduje. Akoby to bolo tak zaužívané. A z danej lokality jednoducho máme iba akýsi pocit. Ale práve pri tomto faktore – ako je lokalita – sa treba na vhodnosť a preferenciu lokality (či skôr na vylúčenie niektorej - niektorých z nich) pozerať trošku iným uhlom pohľadu. Iným očami. A to očami faktov.

Ako a kde si zistím bezpečnosť danej lokality? Polícia eviduje všetky údaje o kriminalite. Skôr ako na reči, mýtusy a polopravdy (mohla to byť pravda pred x-rokmi, ale situácia sa už mohla zmeniť) – si tieto veci overte. Internet má už takmer každý alebo navštívte priamo policajné oddelenie. Možno sa dopracujete k zaujímavým výsledkom a zistíte na základe svojho racia (rozumu), že toto – túto lokalitu som predtým vylúčil. Aj keď sú tam perfektné nehnuteľnosti. A aké lacné oproti tomu, kde som doteraz hľadal / hľadala. A odrazu môžete nájsť a nájdete ten svoj vytúžený ideálny poklad. A to dokonca aj možno lacnejšie ako ste dúfali a tým pádom ho môžete zaradiť k dobrej kúpe (aj z pohľadu perspektívy či investície). Bohužiaľ aj majitelia, ktorí vlastnia nehnuteľnosti v lokalitách kde je horšie povedomie o lokalite - platia za to svoju daň. Nižšiu cenu za meter štvorcový. Je jedno či bytu, domu, pozemku. Jednoducho pre vás zmena uhla pohľadu môže znamenať obrovský, niekedy až skokový posun vpred. A vynikajúcu kúpu.

Že čo ním je?

Poďme sa pozrieť na tento okruh faktorov a kritérií troška bližšie

Kritérium č. 2 z pohľadu trhu a ponuky nehnuteľností

Dispozičné riešenie

veľkosť izieb

a už naše spomínané metre štvorcové :o)

Koľko izieb v kupovanej nehnuteľnosti potrebujete?


Jednu spálňu? Môže byť obývačka spojená s kuchyňou – na moderný spôsob? Alebo preferujte skôr „oddelenú klasiku“?

Deti máte /budete mať / plánujete mať? A ak príde návšteva (rodina, starí rodičia, rodičia) budete ich mať kde uložiť, ak budú chcieť u vás prenocovať? A čo skladovacie (pivničné priestory)? Väčšinou však ľudia ktorí chcú kúpiť nehnuteľnosť, majú v počte izieb jasno. Porátajú sa a hotovo:o)

Sú aj ľudia, ktorí sa rozhodujú podľa m2. Čím väčšie, tým lepšie.  Ono je to fajn. Naozaj viete pri väčšom počte metrov štvorcových dorobiť izbu. Poprípade priestor prestavať, resp. prerobiť. Ak odhliadneme fakt,že kúpou nehnuteľnosti si kupujem aj trávenie voľného času prerábkami a dorábkami podľa svojich predstáv (pre niekoho to môže byť hobby – koníček – zábava, pre iného zase stres a neexistencia voľného času na oddych) tak m2 sú fajn kritérium.

Ak je priestor zle dispozične riešený – pre nás nevyhovujúci – máme síce „problém“ ktorý sa dá ale vyriešiť. Prerábkami a dorábkami. Takže prechodné izby, či neprechodné izby? Stalo sa vám už, že ste prišli do bytu – domu na obhliadku a boli ste prekvapení, že je tam toľko miesta hoci m2 je pomenej? Alebo ste boli prekvapení, že je tam iba tak málo miesta, hoci podľa m2 by  to malo byť fajn?

Áno, v tom prípade sa tento váš pocit týka dispozičného riešenia obhliadanej nehnuteľnosti. Viac m2 je fajn. Ale už okrem spomenutého daňového hľadiska však treba myslieť aj na to, že tieto priestory treba v zime vykurovať. A to tiež niečo stojí.

Často sa pri nehnuteľnostiach uvádza aj tzv. orientácia na svetové strany. Je to kritérium dôležité aj pre vás? Je pre vás lepšie, ak svieti ráno slniečko do izby v ktorej spíte alebo skôr do obývačky, kde je balkón? Alebo je pre vás príjemnejšie posedenie na balkóne a obývačke pri západe slnka? Ak hovoríme o dome, tak samozrejme posedenie na terase či v záhradke :o). Je to všetko vaša voľba. Vaše kritérium. Musí sa však zakladať na reále a poznaní trhu. Že čo tým myslíme? Dáme príklad: chcem kúpiť byt na jednom sídlisku. Už som na pár bytoch bol, ale stále mi to nevyhovuje a čakám, kým sa nájde byt, ktorý má inak riešené izby a väčšiu dispozíciu. To bol príklad jedného nášho klienta,ktorého sme až my upozornili na to, že čaká na svoj ideál márne. Na danom sídlisku také byty ako očakával, nemohol nájsť. Išlo o typizované byty a basta. Hľadal 3/4 roka. A čo sa stalo keď sme mu dali túto informáciu? Zmenil pohľad a našiel a kúpil byt do dvoch týždňov. Aj o tomto je kúpa nehnuteľnosti a prehľad o trhu. A to by každý maklér profesionál mal mať.

Ozaj, a už vás napadlo, čo nejak prirodzene považujeme za "IZBU"?

Ak to má menej ako 10 m2 – je to naozaj plnohodnotná izba alebo iba „pokus“ o zvýšenie počtu izieb na m2 plochy? Váš názor?

A čo ak nájdete pri svojich obhliadkach nehnuteľnosti, ktoré majú izby bez okna? Že nereálne? Tak to ste asi nerobili v realitnom biznise... :o) A v niektorých krajinách sú tieto typy izieb úplne bežné.

U nás, v našich končinách (SR, ČR) zvykne byť izbou bez okna napríklad šatník. Priestor na ukladanie vecí a šiat. Aby sa nezmenšoval priestor na skrine v samotných izbách, kde trávime noc či relaxujeme v obývačke. Alebo bežne sa vyskytuje izba bez okna v bytoch  - komora / špajza. Ak samozrejme táto v byte je :o). Takže čo z uvádzaného preferujete práve Vy?

Že čo ním je?

Poďme sa pozrieť na tento faktor a kritérium bližšie

Kritérium č. 3 z pohľadu trhu a ponuky nehnuteľností

STAV NEHNUTEĽNOSTI

Kompletná rekonštrukcia - čiastočná rekonštrukcia - alebo vyhovuje aj pôvodný stav?

Zamyslime sa teraz spoločne. Čo ovplyvňuje náš výber pri kúpe nehnuteľnosti z pohľadu jej \"stavu\".

  • Stav vašej peňaženky?
  • Váš voľný čas či vaše odhodlanie (ak kupujete pôvodný stav) vyhrnúť si rukávy a začať pracovať?
  • Alebo opätovné otvorenie peňaženky a zaplatenie komplet prác na prestavbe?

Je to samozrejme vecou voľby. Všeobecne platí - čím viac pripravené priamo sa nasťahovať - tým drahšie. A tu sa naozaj treba rozhodnúť, čo ako a prečo.

Niekedy sa diskutuje o tom, či starší dom / byt alebo novostavbu. No jednoznačná odpoveď neexistuje. Sú isté roky, kedy sa stavalo „hlava- nehlava“ a trpela tým kvalita. A to je jedno teraz, či hovoríme o starších bytoch/ domoch alebo novostavbách. Takže treba vyberať a voliť s rozvahou a individuálne posudzovať každú jednu ponuku. Za veľmi zaujímavé sa považujú nehnuteľnosti, ktoré majú v rozmedzí 3-5 rokov. Prečo? Ak mali nejaké „muchy“, nedostatky, tak tie sa už prejavili a boli odstránené. Resp. ich uvidíte – ľudovo povedané – ako sú zakryté a skryté :o)

 

Čo znamená čiastočná rekonštrukcia?

Ak nie je dostatok financií na kúpu komplet zrekonštruovanej nehnuteľnosti a do pôvodného stavu sa vám nechce ... tak ľudia často siahajú po čiastočnej rekonštrukcii. A to sa vidí v inzerátoch pomerne často. Tak poďme sa na to pozrieť. Ak kupujete dom – čo by ste radšej menili? A čo vôbec už nie? Zhodnoďte si prosím Váš pohľad. Je to strecha? Sú to okná a fasáda? Sú to podlahy? Rozvody elektriny? Či....? A ak kupujete byt a nie je to novostavba? Čo určite musí mať podľa vás čiastočná rekonštrukcia bytu? Resp. do čoho sa vám chce po kúpe bytu „ísť“ ? Vymeniť podlahy? Rozvody elektriny? Chcete meniť a murovať jadro či vymieňať okná? Ono nie je výmena ako výmena. Ak chcete meniť podlahu napríklad na plávajúcu podlahu - ideálne je, ak to robíte hneď. Keď je nehnuteľnosť ešte "prázdna". Bez zariadenia. Bez nábytku a Vás :o). Inak musíte presúvať nábytok, zariadenie a veci z miesta na miesto... A čo okná a výmena okien? Ozaj, už ste menili okná? Ono: je to šup šup: Je to pomerne rýchlo v dnešnej dobe. Ale potom... tá robota potom... prach, špina :o).... posúvanie nábytku, zakrývanie nábytku a popravde – ak máte koberce – robotníci sa vám určite nebudú vyzúvať :o).. Takže voľte a vážte a zvažujte, do čoho sa vám chce / určite nechce ísť s prerábkami, ak kupujete nehnuteľnosť čiastočne zrekonštruovanú. Ako sme už určite niekde písali – niektorí majitelia vymenia dvere za bezpečnostné a o dvere na dvoch izbách za nové, pričom v jednej izbe položená plávajúca a ostanté sú nedotknuté a už je to „čiastočná“ rekonštrukcia :o) Čo je v konečnom dôsledku aj pravda, či nie? Pôvodný stav to určite nie je. Kompletná rekonštrukcia znamená, že sú vymené určite okná, dvere, podlahy, steny, vykurovanie aj elektrina.

Kupujem / chcem kúpiť BYT.

 

Ktoré kritériá sa zvyknú ešte posudzovať pri kúpe bytu?

POSCHODIE

Prízemie a horné poschodie – všeobecne menej preferované. Dôvod? Z nášho pohľadu skôr emočný ako logický. Ak zoberieme prízemie - ide o strach z ruchu a hluku z chodby či z okien/ zvonka. A z pohľadu okien ide aj o bezpečnosť nežiadaného vstupu do vašej novej nehnuteľnosti. Horné podlažie? Strecha. Ak prešla opravou a kompletnou rekonštrukciou, obavy sú neopodstatnené. Byty uprostred paneláku sú zhora aj zdola „tepelne“ chránené a majú iba dve steny „voľné“. Ak ide o rožný byt v panelovom dome – tak zvykne mať \"voľnú\" aj tretiu – bočnú stenu. Otázkou pri poschodiach a panelákoch je a výťah. To sú klasické tehlové paneláky. Výhoda - tehlová stavba - avšak pri staršie postavených bytových domoch - bez výťahu.  Vaša voľba?

Veľkosť bytového domu či počet bytov na poschodí

Tu platí pravidlo, že je lepšie a vhodnejšie, ak je počet bytov v bytovom dome (celkovo ako aj na poschodiach) , ak ich je menej. Veď ak máte „len“ dva - tri byty na poschodí a máte 8 poschodí v paneláku, porátajte si, koľko rodín tu býva :o). Vaša voľba?

PARKOVANIE

Kryté garáže alebo parkovacie státie vonku? Ako je to s parkovaním večer? Budete mať kde parkovať? Sú parkovacie miesta nejak podelené a pridelené, alebo kto skôr príde, ten môže lepšie a bližšie zaparkovať :o)?

Vaša voľba?

BALKÓNY, LOGGIE, TERASY

Z našich štatistík: byty, ktoré majú aspoň nejaký ten balkónik či loggiu, sú viac žiadané ako byty úplne bez týchto „vymožeností“. V novostavbách prevláda teraz momentálne tendencia terás. Otázkou číslo jedna však zostáva: ich reálna využiteľnosť a výhľad. Kedy tam chcete tráviť čas? Ráno? Poobede či navečer, keď prídete z práce? Chcete tam sušiť prádlo? Alebo niečo pestovať? To ej reálna využiteľnosť. A keď ste tam (na balkóne, loggii alebo terase), na čo sa pozeráte? Čo obdivujete? A čo budete podľa vás obdivovať po 5-10 rokoch? ??? Čiže niečo ako perspektíva zmeny vášho výhľadu v kontexte času.

Vaša voľba?

Kupujem / chcem kúpiť DOM

 

Ktoré kritériá sa zvyknú ešte posudzovať pri kúpe domu?

Parkovanie a garáže, príp. prístrešky

Máte v rodine jedno či dve autá? Či ešte žiadne? Ako chcete parkovať? Stačí vo dvore či preferujete samostatne stojacu garáž? Niekde mimo domu. Alebo vám nevadí, ak je garáž „pod domom“? Alebo vám stačí prístrešok? Je to vecou preferencií a úvah. Vaša voľba?

Pozemok a jeho veľkosť

Pre niekoho: čím väčší, tým lepší. Pre iného: čím väčší, tým viac roboty a potenciálneho miesta na skladovanie zbytočností a neporiadku. Takže ako veľký pozemok? A čo jeho napojenosť na vodovodnú či plynovú prípojku? Ako je riešený odpad? Žumpa alebo kanalizácia? Zvážte a zvažujte. Vaša voľba?

Kupujem / chcem kúpiť POZEMOK

 

Ktoré kritériá sa zvyknú ešte posudzovať pri kúpe pozemku?

Ak tam chcete stavať – to je základný predpoklad ak kupujete pozemok – že ho kupujete a chcete kúpiť za účelom stavby a výstavy, tak zvažujte a zvážte – napojenosť tohto pozemku na inžinierske siete. Voda. Plyn. Elektrina.Sú tieto siete v blízkosti pozemku alebo sú prípojky už priamo na pozemku? Ak sú v blízkosti, ako ďaleko v skutočnosti sú? Viete, čo vás môže a bude stáť to, ak sa rozhodnete k svojmu domu potiahnuť elektrinu, plyn či vodu? A čo ak kúpite pozemok, lebo... a nakoniec zistíte, že podľa územného plánu mesta / obce, tam nie je možné stavať? Tak ako ste mali zámer a plán?  Takže vaša voľba?

Aké sú odozvy a referencie na naše bezplatné vzdelávanie a informácie ohľadom ostatných faktorov, ktoré rozhodnú v prospech alebo v neprospech  kúpy vašej ideálnej nehnuteľnosti?

Kúpili sme s manželom dom. Pred dvoma rokmi. Mohli sme sa hneď sťahovať, hoci úpravy ešte boli potrebné. Dali sme sa zlákať nižšou cenou v nedalekej obci a dochádzaním do mesta do školy aj práce. Je to len 21 km tam a 21 späť. Vtedy sa nám to videlo len naskok. Teraz? Predávame a to po dvoch rokoch! Býva sa fajn, ale. Takto sa nedá žiť. A ideme si to odžiť znova. Keby vzdelávanie pre kupujúcich bolo už v tom čase, asi by som vám nohy -ruky bozkávala. Teraz keď ho čítam, vidím, akí sme boli zaslepení a nevedomí, čo kupujeme, ak kupujeme takto ako my. Už druhý raz túto chybu v neurobíme a máme spísané všetko čo chceme. Máme jasno a veríme, že práve vám sa podarí nájsť pre nás vhodný byt. Máte pravdu aj s tou starostlivosťou okolo domu. Kto by to pri dvoch deťoch a našej práci a podnikaní stíhal?
MartaP.

... a bonus na dnes pre vás?

Ak máte záujem a ešte ste tak neurobili, pomôžeme Vám oceniť si vašu "predstavu" Čo chcete kúpiť? Kde - v akej lokalite? Koľko izieb? Koľko metrov štvorcových? Stav rekonštrukcie? Ako veľmi v reále sa pohybujete vo svojich cenových predstavách v rámci okruhu svojho hľadania? Dajte si šancu kúpiť za reálnu cenu teraz! Nebude vás to stáť naozaj nič. Túto službu ponúkame zdarma a je na vás, ako sa rozhodnete naložiť s informáciou, ktorú vám poskytneme. Želáme vám, aby vaše rozhodnutie bolo vedomé a správne. 

...a viete čo sa dozviete vďaka nášmu bezplatnému vzdelávaciemu kurzu určenému pre kupujúcich a záujemcov k kúpu nehnuteľnosti už o pár dní?

Budeme hovoriť a písať o problematike komunikácie, rokovaní a jednaní. Ako sa postaviť k tomu, ak si vyberiete svojho favorita a nechcete pri vyjednávaní urobiť zbytočnú chybu? Bohužiaľ, niekedy sa robia chyby až také, ktoré vedú nakoniec k tomu, že nehnuteľnosť nekúpite. A musíte začať chodiť po obhliadkach znova. A hľadať ďalej.

Oceňte si s nami predstavu o vašej ideálnej nehnuteľnosti ZDARMA!

Máte už svoj cenový limit? Cenový strop? Kupujte na hotovosť alebo na úver. Ak na úver, je úverový prísľub na ceste? Ak chcete istotu, či hľadáte správne, aj z pohľadu profesionálneho, zistite vďaka nám cenu vašej ideálnej nehnuteľnosti. Budete patriť medzi to minimum ľudí, ktorí si dokážu za svoj rozpočet kúpiť svoj ideál, alebo budete musieť opravovať vaše kritériá? Ak áno, naša analýza vám môže napomôcť, že ktorým smerom sa máte pohnúť. A môže vám napomôcť aj k tomu, aby ste vedeli, či sa hýbete - tým správnym smerom.

Momentálně nejsou k dispozici žádné novinky.

POZOR! Ako vám môžeme pomôcť, ak chcete kúpiť a nemáte ešte stále vybranú nehnuteľnosť? Stále ste ju ešte nenašli?

Chcem sa informovať o nehnuteľnosti vhodnej pre mňa. Prosím a to skôr, než ju dáte na internet...
Chcem si sám vyhľadať vhodnú nehnuteľnosť v databáze, ktorú máte zverejnenú na internete...
Zvažujem kúpu nehnuteľnosti na mieru. Na mieru mojich požiadaviek, v mnou požadovanej lokalite, cenovej relácii a zodpovedajúcemu stavu...

PS: nezabudnite. Už nabudúce si prečítate, aký postup doporučujeme, ak si chcete dojednať čo najlepšie podmienky vášho "pokladu". Nehnuteľnosti ktorú ste si vybrali a zvažujete jej kúpu. Je vám asi jasné, že dojednávanie sa netýka iba výšky ceny... Alebo.. jasné to nie je :o)? Každopádne, nech je to akokoľvek, tešíme sa na to, ako vás pozveme čítať náš ďalší vzdelávací materiál. Už čoskoro!