Malá vec, ktorá robí veľký rozdiel

Ľudia sa ma často pýtajú:

 • ako mám postupovať, ak chcem kúpiť DOM (..byt) cez hypotéku? alebo
 • chcem kúpiť BYT (..dom) a mám hotovosť. Zvoliť si radšej vinkuláciu v banke alebo notársku úschovu? Ako mám postupovať? Aké riziká pri týchto spôsoboch úhrady kúpnej ceny? alebo
 • chcem kúpiť POZEMOK - chcem ho kúpiť cez hypotéku (..na hotovosť, kombinovanou formou) ale neviem presne aký je postup. Poradíte mi?

Otázok sa namnožilo toľko, že som sa rozhodla vytvoriť ucelený postup pri kúpe a predaji nehnuteľnosti. Tento postup je postup plne prispôsobený vám a vašej osobnej situácii, pretože:

 • zohľadňuje typ nehnuteľnosti, ktorú chcete kúpiť (postup sa líši v tom, či kupujete dom alebo byt a úplne iný postup je pri kúpe pozemku) = 3 typy nehnuteľnosti
 • zohľadňuje spôsob úhrady kúpnej ceny (iný postup je v prípade, že kúpnu cenu potrebujete platiť hypotékou - úverom, iný postup je ak máte hotovosť = svoje vlastné peniaze a potom je kombinácia predchádzajúcich dvoch možností) = 3 spôsoby úhrady kúpnej ceny
 • rieši, čo musíte a nesmiete robiť Vy ako strana kupujúceho a zároveň rieši, čo musí a nesmie robiť strana predávajúceho (ktorý krok ako prvý, ktorý krok urobíte ako druhý v poradí, ako pri podpise zmluvy, ako na katastri...)= rieši aj stranu kupujúceho aj stranu predávajúceho

A vďaka tomu sa vyhnete chybám, ktoré bez dlhoročnej praxe (pri kúpe a predaji nehnuteľnosti) robí takmer každý. Získate istotu, že celý proces kúpy zvládnete na 100% a správne.

 

Áno, kúpa a predaj nehnuteľnosti predstavuje PROCES s konkrétnymi KROKMI V PRESNOM PORADÍ.

A je fajn poznať, ktorý krok nasleduje po ktorom, aby ste sa vyhli zbytočným problémom a získali istotu, že postupujete správne.

Ono zvládnuť kúpu a predaj nehnuteľnosti dokáže procesne naozaj každý. Na to netreba byť realitný maklér s dlhoročnou praxou. Má to ale háčik.

 

Treba ovládať procesný postup - krok za krokom a kroky robiť v správnom poradí.

 

No a na základe skúseností s Vašimi otázkami a problémami ktoré človek pri kúpe rieši mnohokrát dokola - na základe niekoľkoročnej praxe na realitnom trhu, som vytvorila manuál s komplexným postupom krok za krokom.

Manuál ktorý pomôže všetkým, ktorí kupujú nehnuteľnosť za účelom svojho vlastného bývania.

Prišla som o 3-tisíc eur rezervačku, pretože som sa nechala dotlačiť do rozhodnutia, že táto nehnuteľnosť je pre mňa tá pravá. Nebola.

 

Neovládala som postup pri kúpe nehnuteľnosti ani finty realiťákov.

Bola som na dne.

Túžila som bývať v dome. A táto túžba podnietila konkrétne kroky. Chodenie po obhliadkach domov. Že to nebolo reálne, som si uvedomila až neskôr. S mojim rozpočtom som si nemohla dovoliť dom typu "hneď sa nasťahovať" a už vonkoncom nebolo mysliteľné kúpiť dom na prerábku.

Zaplatila som realitke 3-tisíc eur zmluvnú pokutu za rezerváciu domu ktorého kúpu som si v priebehu rezervačnej doby rozmyslela. A potom som si sama na vlastnú päsť kúpila byt. Bez realitky.

Posilnená trpkou príchuťou toho, že ako slobodná matka malého dieťaťa som prišla o pomerne veľkú finančnú hotovosť. Na niekoľko mesiacov ma to po psychickej stránke zlomilo.
Števka Jankechová

Ovládate tieto nepísané pravidlá pri kúpe nehnuteľnosti? Riadite sa nimi?

>>>>> Nepísané pravidlo č.1:

Ak nemáte hotovosť na kúpu a nie ste si istý v akej výške dostanete úver (hypotéku), nič nepodpisujte. Najprv riešte peniaze.

Celá kúpa nehnuteľnosti predstavuje trojfázový proces. Tento proces má presnú postupnosť krokov. Podpis rezervačky predstavuje začiatok tretej - poslednej fázy celého procesu.

>>>>> Nepísané pravidlo č.2:

Musíte mať 100% istotu, či danú nehnuteľnosť naozaj chcete alebo nie. Či s ňou budete spokojný.

To znamená nepodľahnúť bežnej praxi realiťákov, ktorí tlačia do podpisu rezervačky preto, aby zarobili.

Ak tlaku podľahnete a kúpu si rozmyslíte až po podpise rezervačky, tak budete musieť za to platiť cenu. Zmluvnú pokutu budete platiť aj v prípade, ak vám banka neschváli toľko peňazí, koľko na kúpu potrebujete.

Vo väčšine je zmluvná pokuta rovnaká ako výška vami zloženého rezervačného poplatku.

Je možné mať veci pod kontrolou a neriskovať zmluvnú pokutu?

Nie je žiadna novinka, že proces kúpy nehnuteľnosti má viaceré fázy. Konkrétne tri. Prvé dve fázy sú viac menej v pohode, tam človek má veci ako tak pod kontrolou.

Chodíte po obhliadkach a v reále zisťujete, do akej miery je totožná aktuálna ponuka nehnuteľností s vašimi predstavami. Čo dostanete za cenu, ktorú ste ochotný za kúpu domu, bytu či pozemku zaplatiť.

Avšak príde tretia fáza a veci sa začínajú spod našej kontroly vymykať. Posúďte sami.

Aj vás už niekto "dobehol" hoci vyzeral seriózne?

V tretej záverečnej fáze kúpy nehnuteľnosti musí človek pristúpiť k "papierovačkám" a podpisom zmlúv. Prečo? Pretože je to bežná prax.  Máte postačujúce skúsenosti na to, aby ste ustáli tlak, keď je maklér (či developer) ochotný prísť za vami do práce a tlačí vás podpisu zmluvy na ulici?

Vtedy cítite, že niečo nie je v poriadku.

Každý jeden účastník kúpno-predajného procesu (maklér-realitka, majiteľ-developer, banka) má totiž svoj vlastný cieľ a zámer. Ale ten v žiadnom prípade nie je totožný s cieľom a zámerom vašim.

 

Banka potrebuje predať hypotéku, aby splnila mesačnú kvótu. Maklér potrebuje dotlačiť predaj, pretože z toho má províziu. Je v záujme makléra aj majiteľa udržať cenu čo najvyššie. Prečo to chce majiteľ je jasné.

Ak je maklér odmeňovaný percentuálne z predajnej ceny, môžeme predpokladať, že skôr bude mať snahu cenu udržať ako ju znížiť a hájiť tak práva vás, ako kupujúcich.

Človek je tvor, ktorý sa prirodzene obáva vecí a situácií, ktoré sú pre neho nové a nepoznané. A to sa deje vtedy, keď chýba prax a skúsenosti.

A toto sa týka aj kúpy nehnuteľnosti a podpisu Rezervačnej zmluvy. Začíname byť odkázaní na serióznosť cudzích ľudí, ktorých sme videli možno 2-3x v živote. Ocitneme sa v rukách makléra, banky a majiteľa-predávajúceho. Začína tlak.

Toto je dôvod, prečo kontrolu nad kúpou nehnuteľnosti nikdy mať nebudete

Do procesu pri kúpe nehnuteľnosti vstupujú okrem vás(kupujúceho) ďalšie tri subjekty.  Koho z nich dokážete mať pod svojou 100% kontrolou?

Majiteľ (vlastník)

Vy chcete kúpiť za čo najmenej, majiteľ chce za čo najviac predať.

Človek si musí kúpiť dom alebo byt od človeka-majiteľa, ktorého sme videli možno 2x v živote (prvá a následná obhliadka). A problém sa zhorší, ak nám majiteľ nehnuteľnosti ktorú zvažujeme kúpiť, nie je vôbec sympatický. A na dôvažok vôbec z neho nemáme dobrý pocit. A to je pre organizmus stres.

 

Maklér, realitka, developer

Zaplatené za svoju prácu dostanú, iba ak človeku predajú. A tak častokrát tlačia do podpisu.

Nehnuteľnosť vám ukázal maklér. Koľkokrát v živote ste videli toho makléra? Ihneď po prejavení záujmu o kúpu vás čaká prvá oficialita: podpis rezervačky.

Niekoľko strán textu v právničtine, kde pod hrozbou prepadnutia 2-, 3- až 5-tisícovej rezervačnej zálohy si máte odsúhlasiť obdobie (čas) počas ktorého nehnuteľnosť pre vás maklér s majiteľom zarezervujú. Podržia. Maklér začína do podpisu tlačiť s odôvodnením, že sú aj iní záujemci o kúpu.

Ak ste sa s tým nestretli, minimálne ste o týchto praktikách počuli. Bežná prax.

 

Banka

Ak nezískate od nej peniaze, nekúpite. Nebudete mať na zaplatenie kúpnej ceny.

Potrebujete získať cez hypotéku od banky a všetko to musíte stihnúť v dohodnutej rezervačnej lehote... K tomu vás začínajú napadať aj také otázky ako:

 • Nesúhlasil(a) som s príliš vysokou cenou?
 • Čo keď znalecký posudok bude nižší ako cena, ktorú som v rezervačke odsúhlasil(a)?
 • A naozaj mi banka požičia toľko, koľko potrebujem? 

Zabralo mi viac ako 5 rokov, kým som dala dohromady fungujúci systém

Teraz už viem, ktoré kroky musí človek urobiť, aby boli správne. V akom majú byť poradí. Na ktoré detaily musí človek pri kúpe zamerať pozornosť a pri ktorých otázkach musí vidieť veci z nadhľadu. Inak človek pod tlakom začne robiť rozhodnutia, ktoré nie sú správne.

Vidím rovnaké chyby, ktoré som ja sama pred rokmi robila. Pár kľúčových chýb sa tu opakuje stále znova dokola... A to predovšetkým v tej najdôležitejšej záverečnej fáze.

Tá začína podpisom rezervačnej zmluvy.

A preto sa pýtam: Vážne si tým musí každý prejsť? Robiť rovnaké chyby, ktoré už urobil  niekto predtým? Ísť metódou pokus - omyl a nechať si hádzať polená pod nohy?

Konečne sme si s manželom vybrali byt.

Tak prečo máme taký strach a obavy, keď to najhoršie už máme za sebou?

Lebo opak je pravdou. To horšie máte ešte len pred sebou. Obavy a strach vznikajú z toho, že musíte robiť veci a činnosti, s ktorými máte žiadne alebo len minimálne skúsenosti. A absencia skúseností vytvára priestor pre chyby.

Čo keby som vám ukázala svoju osobnú skúsenosť, ako môžete robiť veci inak? Ako si kúpiť svoje nové bývanie bez stresu a obáv, že pri povinných papierovačkách dáte svoj podpis pod niečo, čo sa v konečnom dôsledku môže obrátiť proti vám?

Existuje totiž SKRATKA, UCELENÝ SYSTÉM vďaka ktorému bez zbytočného riskovania prejdete "papierovačkami" v záverečnej fáze procesu kúpy vášho nového bývania a samotný podpis rezervačky bude základom pre dokonalú kúpnu zmluvu. 

Možno si teraz hovoríte: „Vedel som, že to musí ísť inak...“

Áno, ide to inak. A vôbec nemusíte získavať skúsenosti tak pracne a toľko rokov ako to bolo u mňa. A v žiadnom prípade sa nemusíte stať realiťákom, ako to bolo u mňa ;).

Tu je dôvod, prečo vznikol komplexný postup pri kúpe nehnuteľnosti

Ľudia sa ma často pýtajú:

"Čo treba robiť, aby som sa pri procese kúpy svojho nového bývania

vyhol všetkým zbytočných chybám a postupoval krok za krokom správne?

Vyhnúť sa zbytočným krokom a nesprávnym otázkam smerom k maklérom, bankárom či majiteľom. Veď kto vás kedy učil ako a na čo sa máte správne pýtať? No a z toho vznikajú zlé rozhodnutia, ktoré neskôr človek trpko ľutuje.

Táto otázka je naozaj kľúčová. Treba si uvedomiť čo všetko sa môže pokaziť. A to hneď v začiatkoch celého procesu kúpy vášho nového bývania. Obhliadky.

Čo môžete hneď v začiatkoch procesu kúpy nového bývania pokaziť...

 • Zameriate sa hneď na začiatku celého procesu na obhliadky nesprávnych typov nehnuteľností. Alebo sa necháte zlákať krásnym domom, bytom alebo pozemkom v úplne nevyhovujúcej lokalite

Ale lokalita je to jediné, čo sa nedá na žiadnej nehnuteľnosti "rekonštrukciou- opravou" zmeniť.... A potom už nehrá rolu to či ste to kúpili za dobrú cenu alebo ten horší prípad (zlá lokalita a aj predražená cena).

 

 • Ozaj a viete čo a kedy sa máte pýtať? Na čo zameriavať svoju pozornosť pri prvej, na čo pri fáze druhej a na ktoré otázky a veci sa máte sústrediť pri fáze tretej? A že ste nevedeli, že sú až tri fázy?

Sú. A každá má svoje špecifiká. Svoj konkrétny postup a svoje kroky. Brutálne chyby sa robia v tom, že sa zameriavate na nepodstatné detaily alebo sa na to pozeráte príliš povrchne. Dám vám príklad.

 

Keď najbližšie pôjdete pešo domov, skúste urobiť jeden krok nesprávny. Zmeňte smer. Vykročte vbok . A potom držte smer - smer kam ste vykročili. Čo spôsobí ten jeden jediný nesprávny krok? Domov vôbec neprídete. Zmenili ste jednoducho smer. Stačil k tomu iba jeden nesprávny

A to sa deje aj pri kúpe nehnuteľnosti. Stačí jeden krok, ktorý nie je správny. A všetko ostatné sa začne uberať zlým smerom.

 

 • Ak všetko urobíte správne ale v záverečnej fáze podpíšete  Rezervačnú zmluvu alebo Kúpnu zmluvu, ktorej obsahu poriadne nerozumiete a kúpu si rozmyslíte (napríklad banka neschválila potrebnú výšku hypotéky...). Vzniknú vám nepredvídané problémy. Nie nepredvídateľné, len vami nepredvídané. 

Aj z toho dôvodu si myslím, že je tomu lepšie tomu všetkému predchádzať.

No a preto som si dala prácu a rozpísala som svoje znalosti a know-how do podoby, vďaka ktorej dokážete veľmi jednoducho a rýchlo všetky potrebné poznatky vstrebať a využiť vo svoj prospech.

Predstavujem jedinečný a komplexný

"Postup a manuál pri kúpe a predaji domu, bytu a pozemku"

Zdieľam tu svoj osobný overený postup, ako porozumieť procesu kúpy vášho nového bývania lepšie než rozumie vlastná matka dieťaťu.

Tento postup (pdf manuál) je praktický návod, ktorý obsahuje 3 logicky usporiadané bloky a sériu  otázok a odpovedí, ktoré dlhodobo využívam k tomu, aby sme pomohli kupujúcim zamerať sa na podstatné detaily, otázky a kroky.

Získate presný postup a návod krok po kroku - pre jednotlivé fázy, ktorými - či chcete alebo nie - musíte prejsť. Lebo tak to je. Lebo kúpa nového bývania je proces, ktorým si musíte prejsť.

Realitný trh a kúpa domu, bytu či pozemku nie ideálne miesto na získavanie skúseností na vlastnej koži. Formou pokus - omyl.

Dôsledky nesprávnych či zavádzajúcich informácií a následných zlých rozhodnutí môžu mať pre poškodenú osobu veľmi negatívne dopady. A to na mnoho ďalších rokov.

Poznám to z vlastných začiatkov, keď som sama prišla o 3-tisíc eur, pretože som nepoznala ani postupy a ani finty a praktiky realitných maklérov. Problémové situácie, formulácie názory druhej strany sa môžu začať nabaľovať hneď v úvode a hneď v úvode ich musíte rozpoznať a vedieť riešiť.

Inak sa odštartuje princíp snehovej gule, ktorá sa pohybom pred iba zväčšuje.

Manuál komplexný"Postup pri kúpe a predaji domu, bytu a pozemku" obsahuje 3 samostatné bloky

BLOK 1:

Postup pri kúpe a predaji domu, chaty, chalupy

Čo vďaka manuálu s komplexným postupom pri Kúpe a predaji domu krok za krokom, získate ?

 • Získavate postup pre všetky spôsoby úhrady kúpnej ceny. Ak kúpnu cenu budete platiť hypotékou alebo hotovosťou - či kombináciou hypotéky a hotovosti - samotný proces a postupnosť krokov ktoré musíte urobiť sa líšia práve podľa toho, akým spôsobom zaplatíte kúpnu cenu.
 • Budete si vedieť dopredu pripraviť finančnú rezervu na všetky poplatky, s ktorými musíte pri kúpe nehnuteľnosti rátať
 • Dokážete odkontrolovať a usmerniť ako kroky majiteľa - tak kroky svoje, ktoré musíte urobiť aby sa kúpa vami vybraného domu podarila dotiahnuť do úspešného konca a neprišli o zloženú rezervačnú zálohu
 • V rámci prípravnej aj finalizačnej fázy budete vedieť na ktorých 3+6 bodov (krokov) ktoré musíte dohodnúť ešte predtým než celý proces kúpy poriadne rozbehnete. Dôvod? Vyhnete sa tak komplikáciám a nepredvídaným udalostiam, ktoré kúpu domu môžu zmariť
 • Budete vedieť, či je bezpečnejší notársky depozit alebo vinkulácia kúpnej ceny v banke (aké majú spoločné a aké rozdielne znaky). Budete sa vedieť rozhodnúť či použijete vinkuláciu alebo notársku úschovu, pretože vám budú jasné riziká aj výhody oboch spôsobov úhrady kúpnej ceny.
 • Budete ovládať s akou formuláciou týkajúcou sa úhrady a uvoľnenia kúpnej ceny nemôžete nikdy súhlasiť, pretože ak máte na druhej strane špekulanta, prídete o dom aj peniaze
 • Prestanete mať dohady, pretože budete jasne a presne vedieť čo čaká v banke vás, ako stranu kupujúceho a čo čaká v banke terajšieho majiteľa. Neraz som sa stretla s tým, že ľudia mali zavádzajúce informácie a tie im neumožnili sa pohnúť vpred.
 • Budete poznať odpoveď aj na takéto otázky týkajúce sa hypotekárneho prefinancovania kúpnej ceny:
 • Treba prísť do banky na termín osobne? Nedá sa tomu vyhnúť a niekoho splnomocniť?
 • Je možnosť predloženú Záložnú a úverovú zmluvu + Návrh na vklad pred podpísaním pripomienkovať a niečo tak zmeniť v podmienkach ktoré si stanovila banka?
 • Kam a kedy pošle banka peniaze (dohodnutú kúpnu cenu)?
 • Akým spôsobom a kedy sa dá všetko stihnúť v priebehu jedného pracovného dňa?
 • Ktoré spoločné rozhodnutia musíte mať preddohodnuté a zakotvené vo finálnej verzii Kúpno-predajnej zmluvy, aby nenastal prípad, že nakoniec nehnuteľnosť nekúpite, lebo sa jednoducho nezhodnete a nedohodnete?
 • Otázky a odpovede týkajúce sa problematiky Katastra (ako napríklad: či overuje Kataster kto zmluvy podáva, kedy a kde stačí kúpiť kolky, kto ich má platiť, kedy najskôr môžete vyzdvihnúť list vlastníctva s plombou a na čo vám bude tento list slúžiť atď).
 • Získate odpoveď na otázku, ako je potrebné zmeniť doporučený postup, ak sa kupuje a predáva dom či chalupa na ktorom je zvyškový úver (dom je zaťažený záložným právom banky)
 • Do akej miery a v čom komplikuje situáciu s vyplatením zostatkového dlhu fakt, že kupujúci a terajší majiteľ nemajú rovnakú banku (ak kupujte nehnuteľnosť na hypotéku), prípadne na čo si musíte dať sakra pozor ak majiteľ má na dome zostatkový úver a vy chcete platiť kúpnu cenu hotovosťou.
 • Ktoré časti vytlačeného finálneho znenia Kúpno-predajnej zmluvy MUSÍTE vždy skontrolovať, aby Vás nakoniec neprekvapilo, že ste podpísali niečo čo sa môže obrátiť proti vám
 • V ktorých prípadoch sa nemusí pri kombinovanej forme úhrady kúpnej ceny zakladať celá nehnuteľnosť? Akým spôsobom a kedy banka vyplatí tú časť kúpnej ceny, na ktorú poskytuje hypotéku?
 • Ktoré konkrétne otázky musíte klásť v prípravnej a finálnej fáze kúpy vašej nehnuteľnosti a prečo? Čo si v odpovediach všímať a čo si vydiskutovať skôr, ako celý proces kúpy reálne rozbehnete?
 • Čo to je, kedy, kde a prečo potrebujete Návrh na vklad a čo sa na základe neho deje?
 • Čo nesmiete v žiadnom prípade pri podávaní zmlúv na Kataster urobiť a prečo?
 • Ako postupovať v prípade, že na liste vlastníctva sú zaznačené exekúcie, prípadne nie je povolené s nehnuteľnosťou nakladať?

BLOK 2:

Postup pri kúpe a predaji bytu

Chcete kupovať a kúpiť byt?

Čo vďaka manuálu s komplexným postupom pri Kúpe a predaji bytu krok za krokom, získate ?

 • Získavate postup pre všetky spôsoby úhrady kúpnej ceny. Ak kúpnu cenu budete platiť hypotékou alebo hotovosťou - či kombináciou hypotéky a hotovosti - samotný proces a postupnosť krokov ktoré musíte urobiť sa líšia práve podľa toho, akým spôsobom zaplatíte kúpnu cenu.
 • Budete si vedieť dopredu pripraviť finančnú rezervu na všetky poplatky, s ktorými musíte pri kúpe nehnuteľnosti rátať
 • Dokážete odkontrolovať a usmerniť ako kroky majiteľa - tak kroky svoje, ktoré musíte urobiť aby sa kúpa vami vybraného bytu podarila dotiahnuť do úspešného konca a neprišli o zloženú rezervačnú zálohu
 • V rámci prípravnej aj finalizačnej fázy budete vedieť na ktorých 3+6 bodov (krokov) ktoré musíte dohodnúť ešte predtým než celý proces kúpy poriadne rozbehnete. Dôvod? Vyhnete sa tak komplikáciám a nepredvídaným udalostiam, ktoré kúpu bytu môžu zmariť
 • Budete vedieť, či je bezpečnejší notársky depozit alebo vinkulácia kúpnej ceny v banke (aké majú spoločné a aké rozdielne znaky). Budete sa vedieť rozhodnúť či použijete vinkuláciu alebo notársku úschovu, pretože vám budú jasné riziká aj výhody oboch spôsobov úhrady kúpnej ceny.
 • Budete ovládať s akou formuláciou týkajúcou sa úhrady a uvoľnenia kúpnej ceny nemôžete nikdy súhlasiť, pretože ak máte na druhej strane špekulanta, prídete o byt aj peniaze
 • Prestanete mať dohady, pretože budete jasne a presne vedieť čo čaká v banke vás, ako stranu kupujúceho a čo čaká v banke terajšieho majiteľa. Neraz som sa stretla s tým, že ľudia mali zavádzajúce informácie a tie im neumožnili sa pohnúť vpred.
 • Budete poznať odpoveď aj na takéto otázky týkajúce sa hypotekárneho prefinancovania kúpnej ceny:
 • Treba prísť do banky na termín osobne? Nedá sa tomu vyhnúť a niekoho splnomocniť?
 • Je možnosť predloženú Záložnú a úverovú zmluvu + Návrh na vklad pred podpísaním pripomienkovať a niečo tak zmeniť v podmienkach ktoré si stanovila banka?
 • Kam a kedy pošle banka peniaze (dohodnutú kúpnu cenu)?
 • Akým spôsobom a kedy sa dá všetko stihnúť v priebehu jedného pracovného dňa?
 • Ktoré spoločné rozhodnutia musíte mať preddohodnuté a zakotvené vo finálnej verzii Kúpno-predajnej zmluvy, aby nenastal prípad, že nakoniec nehnuteľnosť nekúpite, lebo sa jednoducho nezhodnete a nedohodnete?
 • Otázky a odpovede týkajúce sa problematiky Katastra (ako napríklad: či overuje Kataster kto zmluvy podáva, kedy a kde stačí kúpiť kolky, kto ich má platiť, kedy najskôr môžete vyzdvihnúť list vlastníctva s plombou a na čo vám bude tento list slúžiť atď).
 • Získate odpoveď na otázku, ako je potrebné zmeniť doporučený postup, ak sa kupuje a predáva byt na ktorom je zvyškový úver (byt je zaťažený záložným právom banky)
 • Do akej miery a v čom komplikuje situáciu s vyplatením zostatkového dlhu fakt, že kupujúci a terajší majiteľ nemajú rovnakú banku (ak kupujte nehnuteľnosť na hypotéku), prípadne na čo si musíte dať sakra pozor ak majiteľ má na byte zostatkový úver a vy chcete platiť kúpnu cenu hotovosťou.
 • Ktoré časti vytlačeného finálneho znenia Kúpno-predajnej zmluvy MUSÍTE vždy skontrolovať, aby Vás nakoniec neprekvapilo, že ste podpísali niečo čo sa môže obrátiť proti vám
 • V ktorých prípadoch sa nemusí pri kombinovanej forme úhrady kúpnej ceny zakladať celá nehnuteľnosť? Akým spôsobom a kedy banka vyplatí tú časť kúpnej ceny, na ktorú poskytuje hypotéku?
 • Ktoré konkrétne otázky musíte klásť v prípravnej a finálnej fáze kúpy vašej nehnuteľnosti a prečo? Čo si v odpovediach všímať a čo si vydiskutovať skôr, ako celý proces kúpy reálne rozbehnete?
 • Čo to je, kedy, kde a prečo potrebujete Návrh na vklad a čo sa na základe neho deje?
 • Čo nesmiete v žiadnom prípade pri podávaní zmlúv na Kataster urobiť a prečo?
 • Ako postupovať v prípade, že na liste vlastníctva sú zaznačené exekúcie, prípadne nie je povolené s nehnuteľnosťou nakladať?

BLOK 3:

Postup pri kúpe a predaji pozemku

Chcete kupovať a kúpiť pozemok?

Čo vďaka manuálu s komplexným postupom pri Kúpe a predaji pozemku krok za krokom, získate ?

 • Získavate postup pre všetky spôsoby úhrady kúpnej ceny. Ak kúpnu cenu budete platiť hypotékou alebo hotovosťou - či kombináciou hypotéky a hotovosti - samotný proces a postupnosť krokov ktoré musíte urobiť sa líšia práve podľa toho, akým spôsobom zaplatíte kúpnu cenu.
 • Budete si vedieť dopredu pripraviť finančnú rezervu na všetky poplatky, s ktorými musíte pri kúpe nehnuteľnosti rátať
 • Dokážete odkontrolovať a usmerniť ako kroky majiteľa - tak kroky svoje, ktoré musíte urobiť aby sa kúpa vami vybraného pozemku podarila dotiahnuť do úspešného konca a neprišli o zloženú rezervačnú zálohu
 • V rámci prípravnej aj finalizačnej fázy budete vedieť na ktorých 3+6 bodov (krokov) ktoré musíte dohodnúť ešte predtým než celý proces kúpy poriadne rozbehnete. Dôvod? Vyhnete sa tak komplikáciám a nepredvídaným udalostiam, ktoré kúpu bytu môžu zmariť
 • Budete vedieť, či je bezpečnejší notársky depozit alebo vinkulácia kúpnej ceny v banke (aké majú spoločné a aké rozdielne znaky). Budete sa vedieť rozhodnúť či použijete vinkuláciu alebo notársku úschovu, pretože vám budú jasné riziká aj výhody oboch spôsobov úhrady kúpnej ceny.
 • Budete ovládať s akou formuláciou týkajúcou sa úhrady a uvoľnenia kúpnej ceny nemôžete nikdy súhlasiť, pretože ak máte na druhej strane špekulanta, prídete o vyhliadnutú nehnuteľnosť aj peniaze
 • Prestanete mať dohady, pretože budete jasne a presne vedieť čo čaká v banke vás, ako stranu kupujúceho a čo čaká v banke terajšieho majiteľa. Neraz som sa stretla s tým, že ľudia mali zavádzajúce informácie a tie im neumožnili sa pohnúť vpred.
 • Budete poznať odpoveď aj na takéto otázky týkajúce sa hypotekárneho prefinancovania kúpnej ceny:
 • Treba prísť do banky na termín osobne? Nedá sa tomu vyhnúť a niekoho splnomocniť?
 • Je možnosť predloženú Záložnú a úverovú zmluvu + Návrh na vklad pred podpísaním pripomienkovať a niečo tak zmeniť v podmienkach ktoré si stanovila banka?
 • Kam a kedy pošle banka peniaze (dohodnutú kúpnu cenu)?
 • Akým spôsobom a kedy sa dá všetko stihnúť v priebehu jedného pracovného dňa?
 • Aký je rozdiel medzi úverom a hypotékou na pozemok?
 • Ako funguje zabezpečenie úveru kupovaným pozemkom?
 • Kedy a ako sa dá pri kúpe pozemku získať najvyššia hypotéka?
 • Ako získať úver na pozemok a splniť podmienky, ktoré s ním súvisia?
 • Ako postupovať, ak pozemok má na liste vlastníctva označenie "orná pôda" alebo "záhrady"?
 • Ktoré spoločné rozhodnutia musíte mať preddohodnuté a zakotvené vo finálnej verzii Kúpno-predajnej zmluvy, aby nenastal prípad, že nakoniec nehnuteľnosť nekúpite, lebo sa jednoducho nezhodnete a nedohodnete?
 • Otázky a odpovede týkajúce sa problematiky Katastra (ako napríklad: či overuje Kataster kto zmluvy podáva, kedy a kde stačí kúpiť kolky, kto ich má platiť, kedy najskôr môžete vyzdvihnúť list vlastníctva s plombou a na čo vám bude tento list slúžiť atď).
 • Získate odpoveď na otázku, ako je potrebné zmeniť doporučený postup, ak sa kupuje a predáva pozemok na ktorom je zvyškový úver (byt je zaťažený záložným právom banky)
 • Do akej miery a v čom komplikuje situáciu s vyplatením zostatkového dlhu fakt, že kupujúci a terajší majiteľ nemajú rovnakú banku (ak kupujte nehnuteľnosť na hypotéku), prípadne na čo si musíte dať sakra pozor ak majiteľ má na vyhliadnutom pozemku zostatkový úver a vy chcete platiť kúpnu cenu hotovosťou.
 • Ktoré časti vytlačeného finálneho znenia Kúpno-predajnej zmluvy MUSÍTE vždy skontrolovať, aby Vás nakoniec neprekvapilo, že ste podpísali niečo čo sa môže obrátiť proti vám
 • V ktorých prípadoch sa nemusí pri kombinovanej forme úhrady kúpnej ceny zakladať celá nehnuteľnosť? Akým spôsobom a kedy banka vyplatí tú časť kúpnej ceny, na ktorú poskytuje hypotéku?
 • Ktoré konkrétne otázky musíte klásť v prípravnej a finálnej fáze kúpy vašej nehnuteľnosti a prečo? Čo si v odpovediach všímať a čo si vydiskutovať skôr, ako celý proces kúpy reálne rozbehnete?
 • Čo to je, kedy, kde a prečo potrebujete Návrh na vklad a čo sa na základe neho deje?
 • Čo nesmiete v žiadnom prípade pri podávaní zmlúv na Kataster urobiť a prečo?
 • Ako postupovať v prípade, že na liste vlastníctva sú zaznačené exekúcie, prípadne nie je povolené s nehnuteľnosťou nakladať?
 • Ako prebieha v banke proces získania peňazí na kúpu pozemku a výstavbu rodinného domu? Aký postup je potrebné dodržať?

Tým že budete mať manuál u seba doma (v počítači), tak sami dokážete a zvládnete:

 • Odkontrolovať, usmerniť a predpripraviť sa na celý proces kúpy vášho nového bývania tak, že špekuláciám a zlým rozhodnutiam z nevedomosti nedáte žiadnu šancu
 • Zvládnete kúpiť dom, byt alebo pozemok ako profík s niekoľkoročnou praxou na realitnom trhu. S istotou, bez obáv a strachu, bez ohľadu na to, či kúpnu cenu budete hradiť formou hypotéky, hotovosťou alebo ich kombináciou.
 • Budete vedieť čo vás čaká v banke, ak budete čerpať hypotéku alebo vybavovať úver. Vyhnete sa behačkám po úradoch, získavaniu potvrdení a ďalších a ďalších pečiatok, ktoré treba postupne posielať alebo osobne nosiť pracovníkom banky na pobočku.

  Manuál, ktorý obsahuje komplexný postup , má aj zoznam všetkých potrebných a nevyhnutných papierových oficialít ktoré si nachystáte a nenecháte sa preháňať žiadnym úradníkom 😉
 • Bude Vám jasné, či je pre vás bezpečnejšia a menej riziková notárska úschova alebo vinkulácia peňazí v banke. Budete rozumieť, prečo sa nikdy nemôžete púšťať do úhrady kúpnej ceny klasickým prevodným príkazom z účtu na účet.
 • Dokážete sa lepšie pripraviť na celý proces kúpy vášho nového bývania a vaše očakávania budú reálne. Budú vychádzať z procesu, ktorým si musí prejsť každý, kto kupuje nový byt, dom alebo pozemok.

  Nebudete robiť veci a úkony nepodstatné, ale sústredíte sa iba minimum, ktoré je nevyhnutné ovládať a musíte si ním prejsť, aby všetko dopadlo čo najlepšie a vo váš prospech.
 • Budete vedieť čo, ako a kedy sa pýtať (aké otázky klásť maklérovi, pracovníkovi banky či majiteľovi nehnuteľnosti ktorú si vyberiete) aby ste tesne pred finále nenarazili na problém. Problémom môže byť otázka tak zásadná, že ak sa na nej nezhodnete, nakoniec vybranú nehnuteľnosť nekúpite.

  Stratený čas a hnev na celú situáciu bude to najmenej čomu sa vyhnete vďaka tomu, že vo vašom počítači budete mať "po ruke" komplexný postup pri kúpe a predaji nehnuteľnosti.
 • Bude Vám jasnéčo môžete a čo naopak nesmiete robiť a prečo je tomu tak. Získate návrh postupu - krok za krokom, ako sa takýmto patovým situáciám vyhnúť.

  Získate big picture, nadhľad nad celou situáciou, kde nebude priestor pre chronicky opakujúce sa chyby ľudí, ktorí nové bývanie kupujú prvý alebo druhý raz.

Stavím sa, že odhalenie zákulisia postupu pri kúpe a predaji domu, bytu či pozemku predčí všetky vaše očakávania!

 

Všetko, čo sa vďaka tréningu naučíte vedie k tomu, aby sa proces kúpy vašej nehnuteľnosti premenil na oázu pokoja, rozvahy a istoty.

Získate jasnú predstavu o tom, čo v celom procese musí byť a čo tam naopak chýbať nesmie.

Celý manuál som zostavila tak, aby vám dal naozajstný prínos a bol pre vás maximálne praktický. Povediem vás krok za krokom všetkým, čo musíte pri kúpe nehnuteľnosti ovládať a vedieť. A to krok za krokom.

 

Ukážem vám konkrétne spôsoby a poviem vám príklady, vďaka ktorým už nebudete mať pocit, že vás niekto hodil cez palubu bez záchranného kolesa.

Toto všetko získate vďaka 9 manuálom s komplexnými postupmi, ku ktorým sa môžete kedykoľvek vracať.

 

Nekupujte dom, byt ani pozemok bez tohto aby ste vedeli konkrétny postup krok za krokom!

Vážne... Nerobte to.

Človek môže strácať svoj čas obhliadkami a vybavovaním kúpy domu, bytu či pozemku, ktorý aj tak nakoniec nekúpite. A možno prídete aj o pár tisíc eur lebo ste zložili rezervačku. Prečo? Pretože vám nie je jasný postup, ktorý musíte dodržať krok za krokom aby ste si nakoniec nové bývanie kúpili.

Prečo sa báť, že skončíte ako ďalší v poradí ktorý sa bude musieť nateraz so snom o novom bývaní  rozlúčiť? Prečo riskovať negatívnu skúsenosť?

Faktom je, že každý úspešný obchod sa vždy točí okolo toho, do akej miery rozumiete tomu, čo práve robíte.  Inak vždy druhá strana môže využiť to, že odhalí vašu neistotu a neznalosť a môže ju zneužiť (pokúsi sa ju zneužiť).

A kúpa nového bývania je obchod. A možno aj najväčší vo vašom živote.

Má to však jeden háčik.

Aby ste porozumeli tomu čo sa v procese kúpy deje,  o čom sú jednotlivé fázy a kroky a aké majú úskalia - musíte mať prax.  Ale kde ju získať? Stať sa realiťákom? Nie každý má túto ambíciu a nie každý má na tento typ práce povahu. 

Riešenie je veľmi jednoduché.

Tu a teraz pred vami leží konkrétny manuál  s postupom krok za krokom z praxe, v ktorom idem rovno k veci. Celé moje know-how o tom, ako porozumieť procesu kúpy s dôrazom na všetky úskalia ktorým je nutné sa vyhnúť.

Niečo ako checklist, ktorý vytvorí základ pre 100% ochranu vašej osoby pri kúpe nehnuteľnosti.

 

Len pre vás za 75,54 eur  iba dnes ZDARMA

To znie až príliš dobre... DNES ZDARMA... V čom je háčik?

Veď realitka berie províziu 3% z kúpnej ceny nehnuteľnosti...

Nie, nebojte sa, nie som blázon. Tu sú tri dôvody, prečo môžete získať manuál dočasne zadarmo.

 

DÔVOD 1: Je tak dostupný naozaj pre každého. Pre každého, kto sa rozhodol že si zadováži nové bývanie a kúpu domu, bytu alebo pozemku. A z toho vyplýva, že sa nevyhne postupu, ktorý je nevyhnutné dodržať krok za krokom, inak si môže narobiť zbytočné komplikácie.

 

Ja som kvôli mojej neznalosti prišla o 3-tisíc eur. A vôbec som si nepripúšťala, že by ma to mohlo zložiť na dno. Ale stalo sa, hoci som to neplánovala.

Prečo sa tak stalo? Lebo moje otázky a pripomienky nemali hlavu a pätu. Aby bolo jasné, že sa vyznáte. A potom si možno dokážete "vydupať" aj lepšiu cenu!

 

DÔVOD 2: Búram pomyselnú bariéru. Manuál s komplexným postupom krok za krokom môže získať každý, kto sa rozhodol nové bývanie kúpiť a stojí o istotu, pretože nechcú pri kúpe svojho nového bývania nič riskovať.

 

No a potom mám ešte jeden "SKRYTÝ DÔVOD"... Ak už budete mať doma vo svojom počítači, telefóne či notebooku tento manuál s postupom krok za krokom, budete vážne milo prekvapení.. Získate rozhľad a výsledky, že sami sebe poviete "waw, i napriek prvým pochybnostiam, toto toto stálo za to!"

No a potom možno, ale iba možno - pokiaľ sa tak rozhodnete - sa pridáte k ľuďom, ktorí vlastnia aj audio a video tréning "Aby vás rezervačka nepoložila na lopatky", aby ich počas procesu kúpy už naozaj nič neprekvapilo.

Tak a toto je všetko. Žiadny ďalší háčik tu nie je.

 

Rozhodnutie je teraz na vás:

Pokiaľ chcete získať okamžitý prístup a stiahnuť si manuál k sebe počítača, kliknite na tlačítko nižšie a vyplňte svoju prihlášku.

Keď si zvolíte online platbu, za pár minút obdržíte okamžitý prístup ku všetkým 3x3=9 (deviatim) manuálom...

Ale pozor, dnes ZADARMO, platí len na tejto stránke

A pecka pre Vás! ZADARMO dnes získavate najpredávanejšiu verziu PROFI! Čo obsahuje táto verzia?

 • Verziou PROFI nezískate iba postup pre seba, ale aj pre druhú stranu.

  Postup pri kúpe a predaji cez hypotéku.
  Postup pri kúpe a predaji bez hypotéky (cez bankovú vinkuláciu resp. notársku úschovu či prevodný príkaz v banke.

  Postup pre stranu kupujúceho.
  Postup pre stranu predávajúceho.

  Postup podľa toho, či sa bude kúpna cena platiť hypotékou, kombinovanou formou alebo v hotovosti.

  Postup podľa toho, či budete kupovať dom, byt alebo pozemok.

Ak budete vlastniť pdf manuál komplexný Postup pri kúpe a predaji, zvládnete kúpiť nehnuteľnosť (dom, byt či pozemok) v pohode, bez stresu, obáv a hlavne so 100% istotou, že váš postup je správny.

Nebudete už musieť strácať čas googlením a hľadaním odpovedí na internete, pretože už teraz je vám jasné, že nemusia byť ani správne a hlavne nemusia byť použiteľné a vhodné práve u vás.

Nájdete si vytúžené nové bývanie oveľa rýchlejšie a budete hlavne počas celého procesu kúpy Vašej novej nehnuteľnosti v pohode. Manuál už bude váš,  bude vo vašom počítači a môžete sa k nemu kedykoľvek vrátiť.

Verzia ŠTANDARD = postup pre obe strany (kupujúceho aj predávajúceho)

 • pre jeden vybraný typ nehnuteľnosti (dom, byt, pozemok) a iba
 • pre jeden vybraný spôsob úhrady kúpnej ceny

Verzia PROFI = postup pre obe strany (kupujúceho aj predávajúceho)

 • pre všetky 3 typy nehnuteľnosti (dom, byt, pozemok)
 • pre všetky 3 spôsoby úhrady kúpnej ceny

(odporúčam)

Verzia VIP = postup pre obe strany (kupujúceho aj predávajúceho)

 • pre všetky 3 typy nehnuteľnosti (dom, byt, pozemok)
 • pre všetky 3 spôsoby úhrady kúpnej ceny a k tomu
 • počas celého procesu kúpy a predaja možnosť telefonickej konzultácie

100% záruka

30 dňová garancia vrátenia peňazí

Akpo zakúpení manuálu s komplexným postupom zistíte, že v ňom obsiahnuté informácie v procese kúpy vašej nehnuteľnosti nevyužijete, a že materiál pre Vás nemá žiadnu hodnotu, napíšte mi.

Vrátim Vám cenu  v plnej výške späť.

Okrem toho že získavate komplexný postup pri kúpe a predaji nehnuteľnosti,  získavate aj možnosť položiť svoju otázku do diskusného fóra a získať kvalifikovanú odpoveď profesionála

PRE KOHO JE pdf manuál určený?

 • pre všetkých, ktorí kupujú a chcú kúpiť dom, byt alebo pozemok (= nové bývanie)
 • pre všetkých, ktorí majú strach a obavy a chcú mať 100% istotu, že postupujú krok za krokom správne
 • pre všetkých, ktorí neovládajú presný mechanizmus celého procesu kúpy vašej novej nehnuteľnosti a cítia že je potrebné vedieť nevyhnutné minimum, aby si boli istí, ktoré správne otázky sa v jednotlivých fázach pýtať, aby neskončili oklamaní či podvedení a bez nového bývania
 • pre všetkých, ktorí musia čerpať peniaze na úhradu kúpnej ceny prostredníctvom hypotéky či iného úveru v banke, ako aj tých čo chcú uhradiť kúpnu cenu "hotovosťou" či kombinovanou formou

Pre koho pdf manuál NIE JE:

 • pre tých, ktorí už majú nehnuteľnosť kúpenú

Od koho získate zákulisné know-how z praxe?

Ono nie je to o tom, že dúfať že to u mňa snáď všetko dobre dopadne. Je lepšie staviť na istotu. 

Je lepšie, ak si vo svojom novom bývaní poviete: "Urobil(a) som všetko pre to, aby to dopadlo skvele".

Je fajn mať dobrodružnú povahu a milovať adrenalín, ale v prípade realít a kúpy nehnuteľnosti to nemusí vždy dopadnúť dobre.

Čas na to, čo si prečítať a kedy si prečítať - o tom rozhodujete vy sami. A môžete sa k obsahu opakovane vracať.  Manuálom získate know-how, ktoré vám neprezradí nikto. Žiaden maklér ani sprostredkovateľ. Ak by tak urobil, bol by bez práce aj zárobku.

Aj preto si dávam za povinnosť, že zakúpením komplexného postupu prehlasujete, že:

Všetko čo sa v manuáli naučíte a všetko čo ovládnete, použijete iba v najlepšom záujme voči majiteľom nehnuteľností, bankám, maklérom a realitkám.

PS: Ak patríte k ľuďom, ktorí preskakujú hneď na koniec stránky (rovnako ako ja ;), tu je v stručnosti celá ponuka:

Iba teraz a na tejto stránke máte možnosť získať pdf manuál do svojho počítača, komplexný Postup pri kúpe a predaji nehnuteľnosti (domu, bytu, pozemku).

IBA TERAZ  a iba na tejto stránke získate komplexný postup pre všetky tri typy nehnuteľnosti (dom, byt aj pozemok)

aj pre všetky tri spôsoby úhrady kúpnej ceny (hypotéka, hotovosť, kombinovaná forma).

Táto ponuka je časovo obmedzená a cena v tejto výške nepotrvá večne. Ak si idete kúpiť svoje nové bývanie (dom, pozemok alebo byt), konajte hneď. Nie je tu žiadny háčik, iba okrem toho, že ma veľmi poteší, ak nám naň dáte spätnú väzbu.

Ako ste manuál použili, v čom vám najviac pomohol a či ste našli otázky, problémy, ktoré v manuáli zodpovedané neboli.

A pokiaľ by manuál - komplexný postup pri kúpe a predaji nehnuteľnosti nesplnil vaše očakávania, napíšte mi na StevkaHCR@hcr.sk. Máte moju garanciu vrátenia peňazí.

Znie to dobre?

Kliknite tu a vyplňte adresu, kam vám mám manuál s komplexným postupom poslať.

Teraz 0€  neskôr za 74,54€

(rozumiem, že táto akcia a 100% zľava z ceny sa nebude opakovať)

Rozumiem, že objednávkou získam komplexný postup pri kúpe a predaji domu, bytu a pozemku

pre všetky tri spôsoby úhrady kúpnej ceny.