Ako získať nadhľad, kontrolu a istotu, ak kupujete na hypotéku (tajomstvo odhalené)

Všimli ste si to tiež? Nájsť skvelý dom, byt či pozemok a následne prejsť celým procesom kúpy cez hypotéku….

….nie je také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať…

Možno taktiež trávite hodiny a hodiny času hľadaním vhodnej nehnuteľnosti. Lustrujete inzertné portály a keď sa už niečo schopné nájde, tak si dohodnete obhliadku…

…Nájsť si na ňu čas nie je jednoduché. Ale jednoducho kúpiť musíte. Tak sa premôžete a idete. Na obhliadke však zistíte, že zase ste sa nechali nachytať.

To ako to vyzerá vôbec nezodpovedá tomu, koľko za si za to pýtajú..

A čo naviac. Tie nehnuteľnosti, ktoré by sa vám páčili a vyhovovali by vám, tak to ďaleko presahujú vaše finančné možnosti…

Nehovoriac o tom, že toto všetko musíte zvládnuť vo svojom voľnom čase, ktorého máte tak málo. Že máte iba samé výčitky. Od detí. Od partnera.

Detstvo vašich detí vám uteká medzi prstami. Partner na vás čaká v posteli a hrozí ďalšia hádka. Tichá domácnosť. Cítite sa ako neschopný…

Po toľkých nezdaroch a tej úbohej ponuke na inzertných portáloch (z ktorej sa nedá nič schopné vybrať)…

…vás prepadnú obavy a pochybnosti…

 • naozaj mám do toho ísť… kupovať a kúpiť…?
 • veď je korona, bude korona, nevieme kedy skončí korona… urobiť to fakt ešte teraz…?
 • ako mám postupovať a na čo si dať pozor, aby som kúpu potom neoľutoval…?

Inak, určite ste si všimli, že väčšinu nehnuteľností majú stále v ponuke realitné kancelárie. A tak možno začínate pomaly tŕpnuť, aby sa nestalo práve vám, že sa zložená rezervačná záloha zmení na zmluvnú pokutu…

..a vy by ste o tieto peniaze prišli….A tak možno začínate pomaly uvažovať, či by sa náhodou nedala nejako tá realitka obísť.. Prečo?

Možno chcete ušetriť na provízii za sprostredkovanie kúpy. A možno sa iba chcete vyhnúť pochybným praktikám niektorých menej serióznych maklérov či realitných kancelárií.

Ale to nie je všetko, pretože…

…kúpa nehnuteľnosti na hypotéku je ako obrovský labyrint…

Bludisko, v ktorom sa dá veľmi ľahko stratiť.

Keď si už totiž nájdete vhodnú nehnuteľnosť (možno s prižmúrením oboch očí a urobením takých kompromisov, o ktorých sa vám v začiatkoch hľadania ani nesnívalo…)... tak vás čaká ešte jedna „cesta“.

Musíte prejsť procesom kúpy na hypotéku

Možno už len pri pomyslení na to, čo všetko vás čaká, zažívate ten obrovský tlak. Behajú vám zimomriavky po tele z toho, že vás čaká rozhodovanie o toľkých závažných veciach.

V banke budú na vás sypať tetušky pojmy ako… „úrok, ročná percentuálna miera nákladov, bonita, záložné právo“... a vám nezostáva nič iné len sa tváriť, že všetkému rozumiete, aj keď to možno nebude celkom pravda…

A tak sem tam ….

…máte pocit, že na vás hovoria po mongolsky….

A pribudne vám ďalšia robota (akoby jej už nebolo dosť…) pretože musíte zháňať rôzne pečiatky a potvrdenia od zamestnávateľa, vybavovať znalecký posudok…

Možno sa vám do vybavovania vôbec nechce, ale musíte. Pýtate sa sami seba, kde ešte nájsť čas, aby …

… aby ste sa stretli s finančným poradcom (ideálne s viacerými) a nechali si všetko vysvetliť. Aby ste sa nenechali znova dobehnúť…

Zviera sa vám žalúdok z toho, že sa musíte rozhodovať o možno najväčšej investícii vo svojom živote a nejak podvedome cítite, že by ste mali radi veci pod kontrolou. Aby ste mali istotu, že konáte správne. Že robíte správne rozhodnutia.

Kúpu nehnuteľnosti ľudia často považujú za najväčšiu investíciu vo svojom živote.. Na to aby si ju mohli kúpiť, si však potrebujú požičať. Od banky.

Vybaviť si hypotéku. Zaviazať sa k pravidelným mesačným splátkam až do odchodu do dôchodku. A nie je to len tak, pretože musíte v sebe nájsť silu a dôveru v seba, že to mesiac čo mesiac, rok čo rok, po najbližších 25-30 rokov naozaj utiahnete.

Pravidelne. Mesačne. 250 eur. 350 eur

Možno menej možno viac. Ale táto suma mesiac čo mesiac počas najbližších 25 alebo 30 rokov odíde z vášho účtu, ak…

…ak teda vhodnú nehnuteľnosť nájdete a banka vám preplatí kúpnu cenu cez hypotéku…

Možno sa teraz chytáte za hlavu. Oh môj bože, a čo keď mi banka nepreplatí toľko čo na kúpu potrebujem? Ja potrebujem preplatiť 100% a čo keď mi nakoniec odklepnú iba 90%-tné preplatenie? Čo keď to všetko, čím som si doteraz prešiel, bolo zbytočné…?

Verím vám. Je to obrovská zodpovednosť a ešte väčší tlak. Hlavne ak kupujete prvý raz. Ak aj toto nie je vaša prvá kúpa, pravdepodobne ste si kúpou prešli už dávnejšie. A odvtedy…

…podmienky na trhu sa zmenili….

Ako bývalá realitná maklérka viem, že na to, aby človek robil správne rozhodnutia a bol  si nimi 100% istý, musí mať NADHĽAD. Nadhľad = pohľad zhora = big picture.

Pokiaľ bol váš doterajší prístup k hľadaniu a kúpe na hypotéku zatiaľ „bežný priemer“, mám pre vás skvelú správu.Nájsť a kúpiť sa dá 5x-7x efektívnejšie, rýchlejšie a jednoduchšie, ak máte potrebný NADHĽAD.

Iba vďaka NADHĽADU získavate KONTROLU100% ISTOTU vo svojom postupe. Vo svojich krokoch. A to istotu a kontrolu nielen v procese hľadania vhodnej nehnuteľnosti, ale aj vtedy, keď budete už prechádzať samotným procesom kúpy cez hypotéku….

PS: väčšinu nehnuteľností majú stále v ponuke realitky. Keď si vyberiete dom, byt alebo pozemok a sprostredkováva ho realitka, rátajte s tým, že budete musieť podpisovať Rezervačnú zmluvu = skladať rezervačnú zálohu.

Toto je spôsob, ako NEbudete riskovať zmluvnú pokutu, ak vám kúpu bude sprostredkovávať realitka, pretože...

... je náročné odhaliť akýkoľvek špekulačný úmysel len vďaka všeobecnému prehľadu, ktorý o kúpe nehnuteľnosti človek má....

Prišla som o 3-tisíc eur rezervačku, pretože som sa nechala dotlačiť do rozhodnutia, že táto nehnuteľnosť je pre mňa tá pravá.

 

Nevedela som, čo sa pýtať. Nevedela som, na čo si mám dávať pozor pri podpise zmluvy. A tak to aj dopadlo...

Túžila som bývať v dome a tak som chodila po obhliadkach domov. To, že kúpa domu v mojom prípade nebola reálna, to som si uvedomila až neskôr. S mojim rozpočtom som si nemohla dovoliť dom typu "hneď sa nasťahovať". A už vonkoncom nebolo mysliteľné kúpiť dom na prerábku. Mala som malé dieťa.

Zaplatila som realitke 3-tisíc eur zmluvnú pokutu za rezerváciu domu, ktorého kúpu som si v priebehu rezervačnej doby rozmyslela. Vôbec som nevedela, na čo si mám dávať pri podpise zmluvy pozor.

Dnes už viem, v čom som urobila „školácku“ chybu...
Števka Jankech

Ľudia sa ma často pýtajú:

 • Ako nepodpísať hoc-čo, čo mi realitka na podpis v rezervačnej zmluve predloží?
 • Ako sa vyhnúť zmluvnej pokute a nepredvídateľným komplikáciám, ktoré môžu znemožniť podpis kúpnej zmluvy (kedy ja môžem prísť o celú rezervačnú zálohu, pretože tá sa po uplynutí rezervačnej lehoty zmení na zmluvnú pokutu?)

Existuje riešenie? Sadla som si za google a hľadala. Riešenie som nenašla. Potom som si uvedomila prečo je to tak. Žiaden maklér vám svoje know-how, vďaka ktorému by prišiel o svoje živobytie - neprezradí. 

Právnik či advokát si tiež sleduje svoje. Ten vám pripraví zmluvu. Alebo vám poskytne konzultáciu. Teda niečo, kde je možné vykázať výkon, za ktorý je možné účtovať poplatok.

A tak som sa rozhodla riešenie vytvoriť ja. Nazvala som ho...

Váš podpis pod rezervačkou má pre každého jedného makléra hodnotu 2% až 5% z kúpnej ceny, za ktorú si dom, byt alebo pozemok budete kupovať.

Zo skúsenosti viem, že...

 • pre mnohých maklérov je 3% odmena (=2.400 eur) z kúpy 80.000 eur bytu či domu už slušný dôvod na to, aby na človeka "zatlačil" a...
 • ...argumentom"máme ďalších záujemcov, musíte si nehnuteľnosť zarezervovať" vás dotlačil v časovom strese k podpisu zmluvy, ktorú by ste inak nepodpísali...

Jednoducho váš podpis pod rezervačnou zmluvou má pre každého jedného makléra hodnotu niekoľkotisíc eur.

Čo všetko sa môže po podpise rezervačnej zmluvy ešte pokaziť...

 • Podpíšete rezervačnú zmluvu, ale kúpu si následne rozmyslíte. Jednoducho zmení sa vám situácia alebo banka neschváli potrebnú výšku hypotéky...
 • Podpíšete Rezervačnú zmluvu a vzniknú nepredvídané problémy.  No a výklad právnych dôsledkov vášho podpisu právnikom protistrany bude úplne iný, ako ste chápali znenie a formulácie tejto Zmluvy pri jej podpise vy...
 • alebo jednoducho podpíšete pre vás nevýhodne formulovanú Rezervačnú zmluvu, resp. Rezervačnú zmluvu ktorej obsahu poriadne nerozumiete, pretože...

...ruku na srdce, nie každý "právničtine" v zmluvách rozumie. No porozumenie právnych dôsledkov "v celej svojej kráse" väčšinou prichádza vtedy, ak sa niečo nepredvídané udeje.

Kde je jadro problému, som si uvedomila až po rokoch. Ak totiž...

...človek zameriava pozornosť na nepodstatné detaily, tak v konečnom dôsledku ho môže na lopatky položiť to, že mu chýba nadhľad nad celou vecou.  Zastrešenie, či tzv. big picture. Alebo naopak.

Rámcový obraz a predstavu človek má, ale neovláda tie podstatné detaily.  Ako to viem?

Pretože keď sa ohliadam spätne, nestačili by mi prsty jednej ruky aby som spočítala chyby, ktoré som pri kúpe nehnuteľnosti (a to hneď pri podpise rezervačnej zmluvy) začala robiť. A tie chyby sa potom začali kopiť.

 • Nechala som sa postrkovať okolnosťami.
 • Neovládala som podstatné detaily.
 • A chýbal mi nadhľad nad celou vecou.

Neustále ma prenasledovali tieto otázky...

Vážne si tým musí každý prejsť? Robiť rovnaké chyby, ktoré už urobil  niekto predtým? Ísť metódou pokus - omyl a nechať si hádzať polená pod nohy?

Konečne sme s manželom našli vhodný byt. Myslela som, že to najhoršie už máme za sebou. A teraz ma prepadol taký strach, že nedokážem v noci poriadne spávať.

Realiťák tlačí do podpisu, ja neviem, či nám to s peniazmi naozaj vyjde..Najhoršie na tom je to, že sa to celé naťahuje a ja neviem, kedy bude koniec...
Gabriela K., Košice

Možno aj vy ste už vo fáze ako pani Gabriela. A možno Vás to ešte len čaká. Čo keby som vám ukázala svoju osobnú skúsenosť, ako môžete robiť veci inak?

Možno si teraz hovoríte: „Vedel som, že to musí ísť inak...“

Áno, ide to inak. A vôbec sa nemusíte nechávať postrkovať okolnosťami. Získať nadľad nad celou vecou a ovládať podstatné detaily je možné aj v prípade, že skúsenosti s kúpou máte zatiaľ minimálne a zatiaľ sa "iba" rozhliadate...

Jednoducho...

...zobrala 5+rokov skúseností s kúpou a predajom nehnuteľností (domov, bytov, pozemkov, novostavieb) a...

...tie som prepojila dohromady a vytvorila UCELENÝ SYSTÉM.

Vytvorila som tréning, vďaka ktorému sa stanete rovnocenným partnerom voči realitkám. Budete vedieť...

 • čo môžete požadovať a budete vedieť, čo si môže realitka naozaj dovoliť...

Jednoducho sa nenecháte dotlačiť do podpisu rezervačnej zmluvy len na základe argumentu "máme ďalších záujemcov", ktorý si mimochodom málokto dokáže overiť....

Svoje znalosti a know-how som rozpísala a dala som ho do podoby, vďaka ktorej dokážete veľmi jednoducho a rýchlo všetky poznatky vstrebať a využiť vo svoj prospech.

Predstavujem vám online tréning

Takto vás rezervačka nepoloží na lopatky!

V tomto tréningu zdieľam svoj osobný overený postup, ako porozumieť rezervačnej zmluve lepšie než rozumie vlastná matka dieťaťu.

Tento tréning je praktický návod obsahujúci 4 logicky usporiadané bloky a sériu 6 video-lekcií, ktoré dokážete využiť k odhaleniu nepoctivých rezervačných zmlúv. Špekulačných rezervačných zmlúv.

Ale hlavne preniknete do podstaty rezervačnej zmluvy, vďaka čomu dokážete odhaliť špekulačné úmysly právnických formuliek v rezervačkách, ktoré sú tvorené s cieľom ako obrať kupujúceho o rezervačnú zálohu.

Po vzhliadnutí tréningu sami dokážete:

 • Na základe praktických tipov a rád sami dokážete z úvodných formulácii rezervačnej zmluvy dešifrovať do akej miery táto zmluva zaväzuje iba vás ako stranu kupujúceho a opomína stranu majiteľa a jeho povinnosti...

Prezradím vám, akým spôsobom žiadať nápravu tohto stavu, hoci s odstupom času sa mi javí, že rezervačná zmluva vznikla primárne ako nástroj na zaviazanie vás - strany kupujúceho...

 

 • Aj keď nie ste právnik, vďaka návodu v tréningu dokážete odkontrolovať a zároveň žiadať nápravu záhlavia zmluvy vrátane jej samotného názvu...

Záhlavie zmluvy aj jej názov vám odhalí fakt, do akej miery je zmluva postavená na "prepadávanie zloženej rezervačnej zálohy" v prospech realitky a majiteľa predávanej nehnuteľnosti.

Zároveň vám prezradím, na aké formulácie v zmluve si musíte dať pozor, ak kupujete nehnuteľnosť ako súkromná osoba od vlastníka nepodnikateľa (= od súkromnej osoby)..

 

 • Dokážete sa jednoduchým krokom vyhnúť pozastaveniu schvaľovacieho procesu v banke = časové zdržanie, ktoré môže v konečnom dôsledku znamenať prepadnutie vami zloženej rezervačnej zálohy resp. jej zmeny na zmluvnú pokutu...
 • Získate odporúčania, ako si čo najlepšie a najvýhodnejšie vo váš prospech dohodnúť dobu rezervácie a odhalím vám aj najčastejšie scenáre a spôsoby ako sa máte postaviť k najzradnejším častiam rezervačnej zmluvy a to:
 • kedy sa rezervačná zmluva stáva neplatnou a kedy sa ruší so všetkými jej negatívnymi dôsledkami pre vás (stranu kupujúceho)...
 • akým spôsobom je možné ošetriť premenu rezervačného poplatku na zmluvnú pokutu s ohľadom na nepredvídateľnosť schvaľovacieho procesu banke...
 • že ste v rezervačnej zmluve dohodli vyššiu kúpnu cenu oproti hodnote nehnuteľnosti (ktorú určil následne znalec banky, je nižšia ako tá čo ste dohodli a vy a nemáte peniaze, ktorými môžete vzniknutý rozdiel doplatiť z vlastného vrecka)....
 • Budete ovládať návod, ako predísť prepadnutiu rezervačnej zálohy, ak vám banka vám neschváli potrebnú výšku hypotéky (a vy ste už rezervačnú zmluvu podpísali, ale nebudete si môcť kúpu zarezervovanej nehnuteľnosti dovoliť, pretože vám budú chýbať peniaze)....
 • Získate postup ako si v priebehu pár minút zvládnete overiť právny stav nehnuteľnosti, ktorú ste sa rozhodli kúpiť v duchu princípu "dôveruj ale preveruj"
 • a mnoho, mnoho ďalšieho....

Možno vás zaujíma cena... Alebo garancia? Všetko vám prezradím už o chvíľu.

Predtým sa poďme spolu pozrieť na to, čo všetko sa dozviete v jednotlivých blokoch tohto online tréningu...

 

Blok #1: Na toto si musíte dať pozor hneď v úvodných ustanoveniach Rezervačnej zmluvy...

Dobre viem, že nie je možné pochopiť hneď všetko a naraz. V človeku to musí nejak "dozrieť.  Je však potrebné niekde začať. Poznám to z vlastných začiatkov, keď som sama prišla o 3-tisíc eur.

Je naozaj ťažké odhaliť akýkoľvek špekulačný úmysel len vďaka všeobecnému prehľadu, ktorý o kúpe nehnuteľnosti človek má....

Problémové formulácie a vety sa môžu začať nabaľovať hneď v úplnom úvode, kde to možno vôbec nečakáte. A hneď od úvodu štartuje princíp snehovej gule.

Tá sa pohybom vpred iba zväčšuje. Ako sa gúľa vpred, zväčšuje sa a problémy sa môžu nabaliť do obrovských rozmerov.

Ako to nedopustiť? Ako to zaraziť hneď v začiatkoch? Ako tomu predísť?

Čo konkrétne musíte vedieť, aby ste boli plnohodnotným partnerom voči realitke a hájili si svoje oprávnené záujmy? Ak toto sú otázky, ktoré si kladiete, kliknite na červené tlačítko a čítajte ďalej...

 

♥ 2022 Števka Jankech

Obsah reportu pomôže všetkým, ktorí cez google hľadajú:  ako na hypotéku, hypoteka ako na to, hypoteka ako funguje, Hypotéka, hypotéka kalkulačka,

hypotéka na byt, hypotéka pre mladých, hypotéka na pozemok, hypotéka na stavbu domu, hypotéka bez založenia nehnuteľnosti, hypotéka 2020, hypotéka Slovensko, ako na hypotéku, porovnanie hypoték,

pôžička na byt, pôžička na bývanie, 100 hypotéka, 100 hypotéka 2020, ako ziskat hypoteku na dom, ako ziskat hypoteku na byt, ako ziskat hypoteku na stavbu domu, ako na hypoteku, hypoteka ako na to,

ako funguje hypoteka na stavbu domu, ako funguje pozemok na hypoteku, ako kupit pozemok na hypoteku a ďalšie