Ako si kúpiť svoje nové bývanie do 7 obhliadok a so 100% istotou, že kúpite to najlepšie a najvýhodnejšie čo trh ponúka

Chodíte po obhliadkach a nič vám nevyhovuje, nič sa vám nepáči?

 

Cena sa vám zdá privysoká na to ako to vyzerá?

 

Všetko čo sa vám pozdáva, je buď mimo váš rozpočet alebo v úplne inej lokalite ako potrebujete?

Predtým, než som si úspešne kúpila svoju prvú nehnuteľnosť, môj plán zlyhal. Najprv som obhliadkovala domy, potom to boli byty a všetko čo vyzeralo ako tak k svetu som si buď nemohla dovoliť alebo bolo úplne mimo lokality, kde som potrebovala bývať.

Keď som si konečne vybrala, tak o 3-tisíc eur, ktoré som si musela požičať na zloženie rezervačnej zálohy, som prišla. Nedokázala som dodržať dohodu a zmenili sa na zmluvnú pokutu. Vtedy to bolo dosť zlé. Ak sa obhliadnem späť, nestačili by mi prsty jednej ruky na chyby, ktoré som v snahe dobre kúpiť vhodnú nehnuteľnosť urobila....

Dnes, keď už o kúpe vhodnej nehnuteľnosti viem viacej ako sa mi kedy prisnilo (stala som sa na isté obdobie realitnou maklérkou), vídavam rovnaké chyby u ľudí, ktorí chcú dobre vybrať a kúpiť svoje nové bývanie a takmer denne sa ma pýtali: " Ako si mám vybrať, aby som kúpil správne?" Na čo si mám dať pozor a ako postupovať, aby som kúpu následne neoľutoval?""Mám vôbec kupovať? Kupovať teraz?"

Vidím rovnaké chyby, ktoré som ja sama pred rokmi robila. A pár kľúčových chýb sa tu opakuje stále znovu dokola...

A  preto sa pýtam: Vážne si tým musí každý prejsť? Robiť rovnaké chyby, ktoré už urobil niekto predtým? Ísť metódou pokus - omyl a nechať si hádzať polená pod nohy? 

Alebo existuje skratka, ako sa chybám vyhnúť? Vybrať si a kúpiť to najvýhodnejšie a najlepšie, čo aktuálne trh ponúka, tak aby mi to netrvalo celú večnosť?

Čo keby ste poznali vopred 7 najväčších chýb, ktoré tisícky ľudí denne pri hľadaní, vyberaní a kúpe svojho nového vlastného bývania na začiatku robia? Čo keby som vám dala svoju osobnú skúsenosť, ako môžete od začiatku robiť veci inak?

Môže to byť rozdiel medzi "životom a smrťou" pre zmenu vašej rezervačnej zálohy na zmluvnú pokutu? Môže to ušetriť celé mesiace, v niektorých prípadoch až roky, stratenej energie a času, ktorá prišla navnivoč? Môže to byť spôsob, ako kúpiť vaše nové bývanie so 100% istotou, že kupujete to najlepšie a najvýhodnejšie pre vás, čo súčasný trh ponúka?

Ja verím, že áno.

7 najväčších chýb, ktoré ľudia pri kúpe svojho nového bývania robia

Keď som si chcela kúpiť svoje prvé nové bývanie, navštívila desiatky domov  a bytov. Najprv som chodila po obhliadkach domov. Bola som vytrvalá a možno práve preto som si približne až po 25 obhliadke uvedomila pre mňa krutú realitu: na dom podľa mojich predstáv nemám a na prerábku staršieho domu na vyhovujúci som nemala. A to ako peniaze tak ani čas nazvyš. 

A tak som začala chodiť po obhliadkach bytov. Bolo to trochu lepšie ale znova som natrafila na problém: byty ktoré by mi vyhovovali a zmestili sa do môjho rozpočtu (teda do toho, čo by mi požičala banka na základe výšky môjho príjmu) boli v nevyhovujúcej lokalite. Boli príliš ďaleko od miesta mojej práce a rovnako ako aj od štátnej škôlky.

Byty ktoré mi vyhovovali lokalitou, tak boli úplne mimo môj rozpočet. Nasťahovať sa s malým dieťaťom niekam, kde bolo treba viac menej všetko prerobiť, nepripadalo vôbec v úvahu. Pozitívom bolo, že poučená predošlou skúsenosťou, som došla k tomuto poznaniu oveľa skorej ako pri domoch.

Nakoniec mi jeden maklér predstavil byt, ktorý bol v mnohých ohľadoch kompromisné riešenie, ale bolo to to najlepšie, čo som videla a mohla som si zároveň aj dovoliť. Rada by som napísala, že tu sa moja nočná mora s hľadaním vyhovujúceho nového bývania skončila. Ale nebolo tomu tak.

Nechala som sa totiž dotlačiť do podpisu rezervačnej zmluvy a zloženia 3-tisícovej rezervačnej zálohy na tento byt, na ktorú som si musela požičať.

Keďže som mala preverenú hypotéku iba od pracovníka na pobočke a nemala som vystavený hypotekárny certifikát, ako zamestnanej slobodnej matke mi hypotéku takmer schválili, ale chýbalo mi takmer 20-tisíc eur na to, aby som byt mohla kúpiť. Pre mňa bolo nereálne v tom čase toľkú hotovosť zohnať.

Rezervačná záloha prepadla v prospech realitky, zmenila sa na zmluvnú pokutu kvôli pretože chyba nastala na mojej strane. Od kúpy som musela ustúpiť.  No a ja som bola na tom ešte horšie ako predtým, keď som začala pred 9 mesiacmi riešiť kúpu svojho nového bývania.

Prišla som o požičané peniaze a  9 mesiacov som trávila skoro všetok voľný čas poobedia, večery aj víkendy na obhliadkach. Teraz už viem, že nezmyselných. Urobila som úplne všetkých 7 najčastejších chýb, ktoré sa dejú ak má človek príliš veľa mätúcich informácií, útržkovito ich lepí a nedokáže dať do správneho poradia za sebou.

Až po rokoch praxe som si uvedomila, že pri kúpe vášho nového bývania je jedno nekompromisné kritérium, kde sa nedajú robiť žiadne ústupky a určuje všetko ostatné.

Tu je hlavný kameň úrazu

Ak hľadáte, vyberáte si, rozmýšľate, staviate si vzdušné zámky a chodíte v konečnom dôsledku po zbytočných a nezmyselných obhliadkach, bez toho aby ste mali preverené, koľko vám banka na hypotéku skutočne požičia. Alebo patríte medzi tých, ktorí musia najprv predať aby mohli kúpiť a volíte úplne opačný postup, než ten, ktorý je správny. 

Váš ROZPOČET je  veľmi nekompromisné kritérium. Definuje všetko ostatné. Je to jediná vec, kde kompromisy robiť nemôžete a ani sa robiť nedajú. Vo všetkých ďalších kritériách pri výbere a kúpe svojho nového vlastného bývania sa kompromis robiť dá.

Ak idete kupovať na hypotéku, musíte mať preverené, či vôbec úver dostanete. Ak ho nedostanete alebo ho dostanete, ale oveľa nižší ako ste čakali, tak mám pre vás zlú správu. Môže sa stať, že ste úplne zbytočne chodili po obhliadkach nehnuteľností, ktoré si nakoniec vôbec nebudete môcť dovoliť.

Mám s tým nielen osobnú skúsenosť, ale v tomto omyle hľadali svoje nové bývanie stovky ľudí, s ktorými som sa vo svojej realitnej praxi stretla. Situácia je iná, a to podľa toho či chcete kúpiť dom alebo byt.

Pri kúpe domov budete musieť rátať s potrebou väčšej hotovosti na dofinancovanie vlastnými zdrojmi (vlastné úspory, pôžička od rodiny, medziúver... ). Pri kúpe bytov je výška prefinancovania kúpy vášho nového bývania bankou väčšinou vyššia. Mám pre vás jeden tip: spýtajte sa priamo v banke, ako by sa zmenila vaša situácia ohľadom výšky prefinancovania kúpnej ceny, ak by ste chceli kúpiť byt a nie dom.

Pozor si musíte dať na jednu vec. Na online skóringy na internete ako aj na "prvé" úverové ponuky od pracovníka na pobočke banky, či finančného poradcu. Často poskytujú príliš optimistický pohľad na vaše úverové možnosti. Preto je potrebné urobiť jeden krok navyše a získať tzv.hypotekárny certifkát alebo úverový prísľub.

Hypotekárny certifikát je formálna listina od banky, kde konkrétna banka potvrdzuje aký veľký úver vám poskytne a za akých podmienok. Hoci má certifikát časovo obmedzenú platnosť, ak sa nejak výrazne drasticky nezmení vaša situácia, dramaticky sa nezmenia ani podmienky banky získania potrebnej hypotéky od banky.

V prípade kúpy na hotovosť, keď vám na účte leží napríklad 60-tisíc eur, viete presne aký strop si môžete dovoliť. Rovnako viete kalkulovať aj s tým, akú si chcete ponechať rezervu. Ale POZOR: kupujúcim na hotovosť nie ste, ak nehnuteľnosť musíte najprv predať a až potom si môžete kúpiť novú.

Ten správny postup je: najprv musíte nájsť kupujúceho na svoju "starú" nehnuteľnosť, aby ste reálne vedeli za čo ju predáte. Keď kupujúceho nájdete, dohodnete si vyplatenie kúpnej ceny tak ako je obvyklé a v kúpnej zmluve urobíte jednu klauzulu navyše.

A to o tom, že váš budúci kupujúci vás nechá 30 prípadne 45 dní bývať v už predanej (prevedenej) a vyplatenej  "starej" nehnuteľnosti. Do zmluvy je ideálne uviesť konkrétny dátum. A týmto okamihom sa meníte na "hotovostného" kupujúceho a dokážete reálne kalkulovať s jediným nekompromisným kritériom, ktorý už prestáva byť hlavným kameňom úrazu: vašim SKUTOČNÝM ROZPOČTOM.

Mnoho ľudí zvažuje, a možno patríte medzi nich:

Mám kupovať? Mám kupovať teraz?

Ak sa vám hromadia v hlave takéto otázky, tak vedzte, že potreba vlastniť svoje bývanie je univerzálna na celom svete a veľmi hlboko zakorenená .A práve z tohto dôvodu vám táto otázka nedá pokoj. A to bez ohľadu na to, či je alebo nie je vo svete korona.

Viac ako 80% ľudí nemá iný cieľ, ako v budúcnosti vlastniť svoje bývanie. Najčastejšie nám vlastné bývanie dáva pocit istoty, a to aj vtedy, keď je založené v prospech banky. Ide o majetok, o ktorom rozhodujeme my a to nám robí svojim spôsobom dobre.

Rovnako nám vlastné bývanie poskytuje istotu na niekoľko rokov dopredu. Náš mozog dokáže jednoducho spočítať, koľko mesačne budeme platiť. Jednoducho ak máme svoje vlastné bývanie, vieme aká bude splátka úveru aj to, koľko nás mesačne vyjdú energie či údržba nášho nového bývania. 

A to je vo svojej podstate istejšie ako bývanie v nájme. To môže rásť ako aj klesať ale hlavne, je závislé od vôle prenajímateľa. Vlastné bývanie pre mnohých ľudí predstavuje aj formu budovania osobného majetku. 

Takže všetky otázky sú úplne opodstatnené a sú v poriadku. A práve preto vám môže teraz naskočiť ďalšia veľmi častá otázka, ktorá však obmenou tej prvej:

Ako si mám vybrať, aby som kúpil správne?

Použijem slová jednej mojej bývalej klientky, ktorá chcela kúpiť byt. A myslím, že celý ten problém sa pomenovať výstižnejšie snáď ani nedá:  "Do prdele.... kedy a ako už konečne nájdem a kúpim, to čo chcem?!"

Jediná cesta vedie cez obliadky. Obhliadky sú jediný spôsob ako reálne nájsť vhodnú nehnuteľnosť ale hlavne je to najlepší spôsob, na to aby ste spoznali čo aktuálny trh ponúka a zreálnili vaše očakávania.

Na začiatku hľadania je vždy istá dávka inšpirácie a túžby, ktorá vás ženie vpred. Jednoducho si nové bývanie chcete alebo potrebujete kúpiť. Čím však počet obhliadok stúpa, začínate byť unavenejší a deprimovanejší. Možno znechutenejší.

Štatistiky hovoria, že až 70% ľudí NEVIE,  čo chce vlastne kupovať. Dom, alebo byt? Alebo radšej pozemok a postaviť si tam rovno niečo nové a presne podľa svojich predstáv?

Môj prístup pri kúpe môjho prvého vlastného bývania a prístup stoviek ľudí, ktorých som počas svojej aktívnej realitnej praxe stretla, je toho dôkazom. Ak zoberiem seba: najprv som chodila po obhliadkach domov a potom som sa presunula na byty. Dôvod? Skutočnosť na trhu v aktuálnej ponuke nehnuteľností jednoducho nevyhovovala mojim predstavám.

No a samozrejme ako hypotekárna klientka som urobila tú fatálnu chybu, o ktorej som už písala: financie som si síce preverila ale riadila som sa prvou nástrelovou ponukou od pracovníka banky na pobočke a nedala som si vypracovať hypotekárny certifikát.

Ako sa vyhnúť zbytočným obhliadkam a kúpiť si svoje nové bývanie do 7 obhliadok

Aby ste si vybrali a kúpili správne, jediná cesta vedie cez obhliadky. Mám na mysli tie fyzické obhliadky. Nie tie virtuálne, kedy prechádzate realitné portály na internete dúfajúc, že sa už konečne objaví váš vysnívaný dom či byt alebo pozemok za vami vysnívanú cenu..

Možno sa aj vám stáva, že keď s prižmúrením oboch očí objavíte akceptovateľnú ponuku, dohodnete si obhliadku a skončíte rozčarovaný. Dôvodom je fakt, že nehnuteľnosť v skutočnosti vôbec nevyzerala tak, ako sa javila na základe popisu či fotografií.

Sedieť a čakať, kým sa objaví tá jedna jediná a pravá nehnuteľnosť pre vás, je tiež veľká chyba. Ono tá chvíľa vôbec nemusí prísť. Čo je však ešte dôležitejšie, bez predchádzajúcej osobnej skúsenosti s obhliadkami iných nehnuteľností (tých ktoré vám nevyhoveli), nedokážete posúdiť, či ide skutočne pre vás o "tú pravú ponuku".

Ak obhliadkovanie vynecháte, môže sa vám stať, že  "tá pravá nehnuteľnosť vám prekĺzne medzi prsty. Dôvodom je fakt, že  bez dostatočnej skúsenosti sa nedokážete (rýchlo) rozhodnúť. Ako to myslím?

Možno viete, či chcete kúpiť byt alebo dom. Tak nám zvykne byť jasné, či nám postačuje pôvodný stav pred rekonštrukciou alebo vyslovene máme požiadavku "po rekonštrukcii." Často nám je zrejmé či budeme akceptovať izby priechodné alebo budeme trvať na nepriechodnosti. Vieme aj to, koľko izieb v našom novom bývaní by sme chceli. Jednoducho máme nejaký ideálny obraz v hlave. Tu to však často končí.

Ďalej to funguje tak, že približne na prvých 25 obhliadkach zbierame informácie, čo naozaj potrebujeme a chceme. Ako to väčšinou prebieha?

Prídete na obhliadku a na konci poviete: "Nie je dobré", lebo je tam sprchový kút a vy chcete vaňu. Ak vás sprevádza maklér, tak ten vás vezme na druhý byt, ktorý má síce vaňu ale až tam zistíte, že nemá špajzu. A tú fakt potrebujete. Na tretej nehnuteľnosti je vaňa aj špajza, ale izby sa otvárajú jedna do druhej. Sú priechodné. A takto to pokračuje ďalej.

Približne po 25 obhliadkach človek vie, že tam bola super kuchyňa, tam bola dobrá kúpelňa, tam bolo dobré rozmiestnenie izieb, táto cena by vám vyhovovala... No a teraz už naozaj viete, aké farby by boli dobré. A viete aj to, odkiaľ má zasvietiť slnko či na akú svetovú stranu má byť otočená spálňa. Jednoducho mnoho kupujúcich si takýmto naozaj pracným spôsobom vyskladáva REÁLNY OBRAZ, čo chcú kúpiť.

Ak idete touto klasickou (dlhšou) cestou, až po približne 25 obhliadkach naozaj viete, čo chcete kúpiť a máte šancu to nájsť a kúpiť. Čo ale keby som vám teraz pozdieľala svoju overenú stratégiu, ako môžete získať potrebné skúsenosti už po 3-4 obhliadkach, aby ste ich nemuseli robiť až 25?

3 kroky, ako získať skúsenosti po 3-4 obhliadkach

(a nie až po 25-tich)

KROK č.1:

Spíšte si predstavu čo chcete kúpiť. Písomne si odpovedzte aj na otázku, prečo nové bývanie chcete kupovať. Okrem toho, ako má nehnuteľnosť vyzerať, napíšte si aj to,

 • v akej lokalite má byť + prečo práve v nej
 • koľko by mala mať m2 a koľko by mala mať izieb,
 • ako by mala byť dispozične riešená 
 • aká by mala byť orientácia izieb podľa svetových strán,
 • aký by mal byť stav nehnuteľnosti (je to dôležité, lebo stav nehnuteľnosti má najväčší priamy, a okamžitý efekt na náklady spojené s bývaním, a z dlhodobého hľadiska je to ešte "horšie")
 • doplnkové informácie ako: poschodie, parkovanie, terasy, balkóny, loggie, výhľad....

Ak toto cvičenie hotové nemáte, urobte si ho. Ak ho hotové máte, možno ste práve zistili, že podľa tohto zoznamu a popisu to pravé bývanie pre vás nekúpite. Krok č.1 musíte mať hotový, ale potom musíte pristúpiť ku kroku č.2.

Krok č.2

Aby ste sa vyhli v priemere 25 obhliadkam na to, ktoré priemerný kupujúci potrebuje na vytvorenie reálnej predstavy o tom, čo chce a mal šancu to aj kúpiť, musíte začať klásť otázky. A to k samotnému vzhľadu nehnuteľnosti. Postupujte postupne, miestnosť po miestnosti, ktorú chcete vo svojom novom bývaní mať.

Uvediem vám príklad. Aká má byť kúpelňa? Že je vám to jedno? Garantujem vám, že NIE. Lebo ak prídete na obhliadku a nehnuteľnosť bude mať sprchový kút a vy chcete vaňu, tak sa začnete správať inak. Prestanete zdržiavať sami seba, svoju rodinu aj rodinu predávajúceho či makléra, ktorý v snahe predať vám niektorú z nehnuteľností vo svojej ponuke, vás bude vodiť často po zbytočných obhliadkach. 

Ak vám bude jasné, či chcete v kúpelke sprchový kút alebo vaňu, tak sa vyhnete možno 2-3, možno viacerým zbytočným obhliadkam. A to bola len vaňa verzus sprchový kút v kúpelke. Čo teda presne chcete a ako to má vyzerať? Zavrite si oči (často zavretie očí pomáha) a hneď teraz si to prestavte.

Ako sa v nehnuteľnosti cítite? Ak sa pozriete z okna obývačky, čo budete vidieť? Aká veľká je kuchyňa? Je spojená s obývačkou? Ako veľké izby potrebujete a koľko ich bude? Na ktorú stranu sú orientované? Je korona, potrebujete aj pracovňu? Aká veľká musí byť kuchyňa a jedálenský stôl, aby ste sa tam vmestili všetci?

Naozaj, urobte si toto cvičenie. Ak máte na to priestor a čas, tak hneď teraz. Keď máte hotovo, vaše postrehy máte spísané, ideme na krok 3.

Krok č.3

V kroku 2 ste získali prehľad o tom, čo chcete, vďaka vašej predstave o novom bývaní vo vašej hlave. Teraz na to pôjdeme opačne. Položte si túto otázku: Čo je to, čo by ste vo svojom novom bývaní nechceli v žiadnom prípade? Je to jedna z najdôležitejších otázok, ktoré si musíte položiť pri hľadaní a kúpe svojho nového bývania. Problém je totiž v tom, že častokrát máme problém vyjadriť sa, čo sa nám páči. Ale bez problémov vieme povedať, čo sa nám nepáči.

Uvediem vám znova príklad, pozrieme sa na to bližišie. Nepáči sa mi táto kúpelňa, neviem však povedať prečo. Tak keď prídeme do nehnuteľnosti, kde je nie je vykachličkovaná kúpelňa až po strop, tak zistíte, že vám vlastne podvedome prekáža jedna jediná vec. A tou je fakt, že keď si vo vani vstanete, tak budete mať na stene mokrý fľak. A to je to, čo vám jednoducho vadilo, len ste to možno mali problém bez reálnej skúsenosti popísať, čo to bolo.

Keď si urobíte takéto 3-krokové mentálne cvičenie, budete vedieť na čo sa v inzerátoch pri hľadaní svojho nového bývania zamerať. Budete si istý v tom,  čo sa makléra či predávajúceho telefonicky opýtať a takto ušetriť obrovské kvantum času ale hlavne svojej energie.

Na získanie a utvrdenie vašej predstavy, obrazu ako má vaše nové bývanie vyzerať už nebudete potrebovať v priemere 25 obhliadok. Vám bude stačiť na utvrdenie toho, čo naozaj chcete, resp. nechcete, 3-4 fyzické obhliadky.

Ak rozhoduje pri nákupe vášho nového bývania aj niekto iný (partner, ...) , tak urobte si toto cvičenie aj s ním. Dôvod je vám už asi zrejmý. Nemusíte sa dostávať do často nepríjemných situácií, keď jednoducho vystupujete ako pár a až na obhliadke zistíte, že sa v zásadných veciach ohľadom bývania vôbec nezhodnete. Možno sa aj pohádate, nejaký čas bude tichá domácnosť, ale to hlavné je, že sa vyhnete zbytočnej strate času a energie na obhliadkovaní nehnuteľností, ktoré aj tak nakoniec nekúpite.

Ako kúpiť to najlepšie a najvýhodnejšie čo aktuálny trh ponúka a nebáli sa urobiť rozhodnutie, že táto nehnuteľnosť je pre vás tá pravá

Je úplne prirodzené že si prajeme, aby sme tak veľkú investíciu ako je kúpa nového bývania kúpili čo najvýhodnejšie, ergo teda čo najlacnejšie. Najskôr sa však pozrieme na to, prečo sa väčšina z nás na obhliadkach cíti nepohodlne. Jednoducho máme pocit, že narušujeme niekoho súkromie a už vôbec sa necítime v bezpečí.

To že sa doma cítime "ako doma", uvoľnene a príjemne (... pokiaľ tam samozrejme nebývame so svokrovcami alebo niekým s kým sa nezhodneme...) , spôsobuje fakt, že poznáme prostredie. Sme s ním v spojení. Ako to myslím?

Viete ako dvere zatvoriť tak, aby neškrípali. Viete ako otvoriť okno tak, aby nevypadlo z rámu keď ho otvárate. Viete ako máte otočiť vodovodný kohútik, aby voda tiekla tak akurát a nestriekala. Ide o bezpečnosť spojenú s domovom.

To prečo sa necítime v bezpečí, keď vstúpime prvýkrát do cudzej nehnuteľnosti, spôsobuje fakt, že prostredie nepoznáme a chýba nám práve to spojenie. Jednoducho nevieme ako veci fungujú. A to náš mozog vyhodnocuje: POZOR, TU NIE SI V BEZPEČÍ...

Zaujímavá však je jedna vec. Ak máte vo svojich kritériách jasno, urobili ste si 3-krokové cvičenie na vytvorenie obrazu toho čo chcete a čo nechcete a pridali ste  3-4 vyfiltrované a cielené skúsenosti = fyzické obhliadky na utvrdenie svojich kritérií, tak sa deje zaujímavá vec.

Keď vstúpite do domu alebo bytu, ktorý je pre vás tým pravým, tak odrazu vám všetko zapadne. Poskladá sa to ako puzzle, vy sa budete cítiť príjemne, ale čo je najdôležitejšie, budete vedieť, že stojíte v nehnuteľnosti, ktorá je pre vás tá práva. Z mojej aktívnej praxe realitnej maklérky viem, že 9 z 10 ľudí reaguje presne takto, keď nájde - ako sa hovorí - to pravé orechové. Odrazu vedia, že je to ono.

To ale nie je všetko. Tu to zďaleka nekončí.

Určite ste sa neraz dostali do takej situácie, kedy ste niečo kúpili a o týždeň ste to videli za polovičnú cenu v inom obchode. Alebo sa to jednoducho pokazilo, nefungovalo to dobre či podľa vašich predstáv. Alebo ste to oľutovali, lebo sa to partnerke/partnerovi nepáčilo a tá vám teraz za to bude robiť peklo ešte ďalší mesiac...

Keď nám takýto stres vytvára kúpa nejakej "drobnosti", dokážete si určite predstaviť, aký strach a stres vytvára v našej hlave kúpa nehnuteľnosti. Tu hovoríme o desiatkach tisíc eur a častokrát je to naša najväčšia investícia v živote. Vy už však viete, ako tento stres a strach minimalizovať. Ak ste si ešte neurobili 3-krokové cvičenie na vytvorenie obrazu/predstavy o vašom novom bývaní, urobte si ho.

Ako som už napísala, tu to zďaleka nekončí. Idete z obhliadky, kde ste to pocítili: "Áno, táto nehnuteľnosť je pre mňa tá pravá!"  Ste nadšení, plný energie a uvoľnenia ako po dobrom sexe.. No ale čaká vás cesta z obhliadky ku vám domov. Niečo na tej ceste z obhliadky ku vám domov sa však udeje.

Cestou z obhliadky stretnete suseda a keďže vidí, že ste nadšení, je mu to samozrejme čudné (v dnešnej dobe vidieť a stretnúť nadšeného človeka....) a preto sa vás logicky pýta, čo sa deje. No a vy mu oduševnene hovoríte: "Počúvaj. Našiel som super nehnuteľnosť. Už mám nejaké obhliadky za sebou, ale táto sa mi fakt bohovsky páči. Je jednoducho super!"

A sused sa vás spýta: "Počúvaj a kde je tá nehnuteľnosť?" Vy sa mu v dobre viere pochválite, ale on povie niečo, čo vás schladí: "Vieš čo, ale podľa mňa to nie je dobrá lokalita. Radšej by si mal kúpiť tam a tam... " Vaše nadšenie a rozhodnutie práve dostalo "studenú sprchu".  Začínate pochybovať a to ste ešte ani nedošli ku sebe z obhliadky domov.

Pozor ale, musíte si uvedomiť jednu vec, o ktorú sa s vami podelil váš sused. Teraz presne viete, AKÚ LOKALITU BY TEORETICKY PREFEROVAL pri kúpe váš sused. Vy už ste si procesom ujasnenia vašej predstavy /obrazu cez 3-krokové cvičenie prešli, takže už viete, že táto predstava môže byť skreslená. Ale to, čo si musíte hlavne uvedomiť, že táto jeho predstava sa na 99% nezhoduje s tým, čo už viete a preferujete vy.

Ak však nemáte jasno vo svojich kritériách a príliš veľa mätúcich informácií, zneistíte. V noci sa snažíte vyspať, ale viac ste sa prehadzovali a boli hore ako spali. No a na dôvažok, ráno sa vás kolega v práci opýta: "Čo sa ti stalo? Vypadáš strašne."

Poviete mu to, čo včera susedovi a kolega sa vás opýta: "Počuj a koľko to stojí?" A už vás historkou a už viete, že svojim pohľadom na vec zneistí aj ohľadom ceny. A možno vám dokonca odporučí, že netreba kupovať, treba kupovať s rozvahou, lebo máte ešte čas, nie je dobrá doba a treba sa ešte dobre popozerať...

Títo ľudia to nemyslia zle. Zo snahy pomôcť vám, sa vás väčšina vášho okolia bude snažiť odhovoriť vás. Zneistiť vás. Varovať vás. Títo ľudia to myslia určite v dobrom a ja tomu hovorím, že sú naši tréneri. Oni by mali rovnaké obavy, strachy a stresy z kúpy nového bývania ako ste mali , kým ste si neurobili 3-krokové cvičenie...

A preto, ak nemáte jasno v kritériách, pochybujete o tom že čo a hlavne prečo, jediné čo dosiahnu títo vaši "tréneri" je to, že vás zneistia. A vy možno prídete o výhodnú kúpu toho pravého bývania pre vás.

Vy však už viete, že nemáte prečo váhať. Ak máte vyriešené

 1. peniaze (financovanie),
 2. máte jasno vo svojich kritériách a obraze toho čo a prečo chcete kúpiť,
 3. boli ste na fyzických obhliadkach 3-4 nehnuteľností, kde ste si svoj obraz/predstavu utvrdili, prípadne zreálnili

nájsť, urobiť rozhodnutie a kúpiť ten pravý, najlepší a najvýhodnejší byt, dom či pozemok do 7 obhliadok jednoducho musíte.

Je to ako s randením. Čím jasnejšiu predstavu máte koho hľadáte, tak tým je to pre vás lepšie, cielenejšie.  Ak sa s niekým nádejným rozprávame a po pár vetách vysvitne, že nezodpovedá, ideme ďalej a svoje kritériá si upresníme (čo chceme, alebo naopak čo určite nechceme).

Ak však po hodine randenia pozriem na človeka oproti a vypadá to, že mi vyhovuje vo všetkých veciach, ktoré sú pre mňa dôležité, tak mi začne bežať v hlave jedna jediná myšlienka: "Len aby som ja vyhovovala jemu".

Situácia sa v okamihu zvrtne. Pocítime motýle v bruchu, možno mravenčenie, možno vzrušenie alebo strach, že čo nebude náš... A presne toto sa deje aj pri nájdení nehnuteľnosti, nového a najlepšieho domu, bytu či pozemku, jednoducho tej pravej nehnuteľnosti pre nás. Keď sa to stane, udeje sa ako mávnutím čarovného prútika to, že cena (koľko nás to bude stáť) pre nás prestane hrať rolu.

Vy však už viete, že práve váš rozpočet na kúpu, je jediným nekompromisným kritériom, ktoré sa deffacto nedá meniť.

AKO SI BYŤ ISTÝ, ŽE KUPUJETE ZA NAJLEPŠIU CENU NEHNUTEĽNOSŤ, KTORÁ JE PRE VÁS TÁ PRAVÁ

Ak sa vrátim k predchádzajúcemu pripodobneniu s randením, keď nájdete toho pravého, cena v zásade prestane hrať rolu. Cena v zmysle peňazí ale aj v zmysle energie či času. V zásade nám bude jedno, koľko strávime na prechádzkach, pozeraním na telefón, či už vám odpísal...  Je jedno čo vás to bude stáť. A to isté sa deje aj keď kupujete svoje nové bývanie.

To kedy sa vám javia nehnuteľnosti ktoré obhliadkujete pridrahé  a hlavne vôbec nezodpovedajú vašim predstavám spôsobuje fakt, že nemáte jasno v kritériách a príliš veľa zmätočných informácií. A hlavne obhliadkujeme nehnuteľnosti, na ktorých vôbec nemáme byť.

Urobiť si jasno v kritériách a vďaka tomu znížiť počet obhliadok "nezmyselných" nehnuteľností pomôže už spomínané 3-krokové cvičenie na tomto webe.

Odhliadnuc od toho, je úplne prirodzené, že človek chce tak veľkú investíciu akou je kúpa nového bývania, kúpiť čo najlacnejšie = čo najlepšie a najvýhodnejšie. Pravdou na realitnom trhu je, že väčšinou sa nehnuteľnosť predá za toľko, koľko je zhruba reálne na trhu voči ostatným nehnuteľnostiam v lokalite.

Ak si chcete ešte utvrdiť, či je vaše rozhodnutie ohľadom kúpy to pravé, zamyslite sa a položte si túto otázku: "Koľkým ľuďom by sa táto nehnuteľnosť páčila na prvé predstavenie/ prvú obhliadku?" Ak vám váš rozum ihneď odpovedal, že mnohým, tak choďte do toho. 

 

Poradím vám, ČO TREBA UROBIŤ, ABY STE KÚPILI FAKT DOBRE. Aby ste uspokojili hlavne svoje racio, svoju hlavu. Ak kupujete na hotovosť, tak nechajte si urobiť znalecký posudok, aj keď vás bude stáť nejakú tú stovku navyše. Budete mať istotu, že nezaplatíte viac, ako posúdi znalec z oboru, že je aktuálna reálna trhová cena.

V prípade, že úhradu kúpnej ceny budete platiť hypotékou, tak znalecký je povinná súčasť celého procesu vybavovania hypotekárneho prefinancovania. Musíte si však dať pozor v prípade, že budete kupovať cez realitnú kanceláriu a budete podpisovať Rezervačnú zmluvu a skladať blokovací poplatok.

Dozrite a predovšetkým žiadajte, aby do Rezervačnej zmluvy bolo zakomponované tvrdenie, že kúpnu cenu ste ochotný uhradiť maximálne vo výške určenej cerfikovaným znalcom v znaleckom posudku.

Vyhnete sa tak prípadom, že ste uverili nadhodnotenej cene pre nehnuteľnosť, ktorú ste si vybrali. Ale hlavne preveríte serióznosť jednania majiteľa aj realitky, že vás nebudú chcieť nachytať na tom, že vami zložená záloha sa zmení na zmluvnú pokutu a ostane im. Prečo? Jednoducho na dohodnutú kúpnu cenu (ktorá bude vyššia ako je cena trhová) nebudete mať a tým pádom porušíte podmienky práve vy.

Môžem vám povedať, že toto všetko som sa nenaučila za mesiac. A ani za rok. Sú za tým roky driny, analýz, pozorovania a štúdia všetkého čo bolo potrebné k mojej práci, kým som pôsobila ako realitná maklérka.

Zabralo mi viac ako 3 roky, kým som všetko zmysluplne spojila a dala svoje know-how do podoby, v ktorej vám ho jednoducho môžem dodať

Môj jedinečný overený spôsob ako pristupovať ku kúpe vášho nového bývania vo fáze hľadania som vám už prezradila. Ale to nie je všetko. Ako mi povedal jeden môj klient: Tá pravá "sranda" sa práve začína!

Čo keby som vám ukázala svoju osobnú skúsenosť, ako máte postupovať vo fáze "rokovacej" kde sa uzatvára Rezervačná zmluva, Budúca kúpna zmluva, Kúpna (kúpno-predajná) zmluva, beháte po úradoch, vybavujete oficiality, dojednávate ako zaplatíte kúpnu cenu, robíte kroky aby Kataster nehnuteľnosť na vás prepísal... 

Kúpa domu, bytu ani pozemku nie je jednoduchá záležitosť. Internet je plný mnohých dezinformácií, vďaka ktorým človek úplne zbytočne tápe, je v neistote, strachu a obavách a máva nočné mory zo závažnosti otázok, o ktorých sa bude musieť rozhodnúť a riešiť. V prípade, že si svoje nové bývanie kupuje prvýkrát, býva to ešte horšie.

Preto mi dovoľte teraz sa vás spýtať:

 • Čo keby ste už nikdy viac neriešili otázku: "Čo keď si nevyberiem dobre?" a ˇ"Čo keď zaplatím príliš veľa?"
 • "Čo keď mi MAJITEĽ niečo zatají, MAKLÉR bude chcieť na mne iba zarobiť a BANKÁR na okienku sa sekne dá mi nesprávne informácie?"
 • Na čo si mám dať pozor ako postupovať, aby som kúpu následne neľutoval?

 

 • A ako mám postupovať, čo všetko musím ešte vedieť ak chcem kúpiť DOM (..byt) cez hypotéku? alebo
 • Chcem kúpiť BYT (..dom) a mám hotovosť. Zvoliť si radšej vinkuláciu v banke alebo notársku úschovu? Ako mám postupovať? Aké riziká pri týchto spôsoboch úhrady kúpnej ceny? alebo
 • Chcem kúpiť POZEMOK - dá sa zobrať na kúpu hypotéka? Ak mám hotovosť, aký je presne postup? Poradíte mi?

Trvalo mi  roky, kým som na základe vlastných skúseností s kúpou a predajom nehnuteľnosti a následne aktívnej realitnej praxe, dokázala vytvoriť sumár otázok a odpovedí a k tomu vybrať a odporučiť iba tie veci, čo fungujú. A fungujú efektívne a hlavne sú z praxe.

Všetko som prepojila dohromady a vytvorila UCELENÝ SYSTÉM, súbor otázok a odpovedí, efektívnych návodov a postupov, tipov a rád z praxe, ktorý zaisťuje maximálnu pohodu a 100% ochranu počas celého procesu kúpy. Ale hlavne v "rokovacej fáze" keď človek začína byť vážne pod tlakom.

Vidím rovnaké chyby, ktoré som ja sama pred rokmi robila. Pár kľúčových chýb sa tu opakuje stále znova dokola..

A preto sa pýtam: Vážne si tým musí každý prejsť? Robiť rovnaké chyby, ktoré už urobil niekto predtým? Ísť metódou pokus - omyl a nechať si hádzať polená pod nohy?

Ak človek zameriava pozornosť na nepodstatné detaily, tak v konečnom dôsledku ho môže na lopatky položiť to, že mu chýba nadhľad nad celou vecou.  Zastrešenie, či tzv. big picture. Alebo naopak.

Rámcový obraz a predstavu človek má, ale neovláda tie podstatné detaily.  Ako to viem? Pretože keď sa ohliadam spätne, nestačili by mi prsty jednej ruky na chyby, ktoré som pri kúpe nehnuteľnosti robila ja samotná. No a následne som rovnaké chyby videla opakovať aj ďalšie stovky ľudí, ktorí si chceli svoje nové vlastné bývanie kúpiť.

Možno si teraz hovoríte: „Vedel som, že to musí ísť inak...“

Áno, ide to inak. A vôbec nemusíte získavať skúsenosti a vedomosti tak pracne, bolestne a ani toľko rokov ako to bolo u mňa. No a v žiadnom prípade sa nemusíte stať realiťákom, ako to bolo u mňa 😉 Uvedomila som si totiž, že všade, kde nie sú skúsenosti, je priestor na chyby.

A robiť chybné rozhodnutia pri kúpe nehnuteľnosti môže človeka vyjsť naozaj draho. Aj to je dôvod, prečo som sa rozhodla vytvoriť unikátnu členskú sekciu a jedinečný MENTORING KLUB Števky Jankech.

Predstavujem jedinečný a komplexný

Mentoring klub a výzvu Števky Jankech "DÁME TO DO 7"

Pomôžem vám kúpiť si svoje nové vlastné bývanie do 7 obhliadok

a budete mať k dispozícii celý súbor otázok a odpovedí, efektívnych návodov a postupov, tipov z praxe

Ako si dobre vybrať, kúpiť a na čo si dať pozor, aby ste kúpu neskôr neoľutovali

Mojou víziou je dať vám na jednom mieste všetko, čo som si priala vedieť, keď som chcela a potrebovala kúpiť si svoje prvé vlastné nové bývanie. Pripravila som pre vás unikátnu členskú sekciu, ktorá už teraz obsahuje 3 logicky usporiadané bloky, postupy a sériu otázok a odpovedí k jednotlivým typom nehnuteľnosti (pre dom, byt a pozemok samostatne), ktoré sú pre vás v "rokovacej fáze" pri kúpe vášho nového vlastného bývania kľúčové.

ALE POZOR. To však nie je všetko. Ak sa budete potrebovať uistiť, čokoľvek sa opýtať alebo vedieť, rozhodla som sa v tejto "korona" dobe zájsť ešte ďalej.  Súčasťou klubu a moje výzvy "DÁME TO ZA 7" bude aj moja osobná podpora.

Takže pýtať sa môžete všetko, čo vás napadne, čo vás trápi, nie ste si istý v celom procese kúpy vášho nového vlastného bývania (od hľadania, obhliadky, zmluvy, Kataster, preberanie nehnuteľností, dane...).

Odpovede dostanete od bývalej realitnej maklérky, ktorá už aktívne sprostredkovanie kúpy a predaja nehnuteľností nerobí, ale vedomosti, nadhľad a know-how jej zostali. A to aj vďaka tomu, že som si už prešla procesom kúpy sama osobne niekoľkokrát. Ale hlavne počas aktívneho pôsobenia v roli realitnej maklérky som pomohla skoro stovke ľudí aby bývali vo svojom novom byte, dome či si kúpili pozemok, kde si mohli začať stavať a plniť si svoje sny o bývaní.

Členskú sekciu, klub a výzvu som pre vás vymyslela tak, aby som vás na vašej ceste za kúpou nového vlastného bývania DLHODOBO podporovala, a pomohla vám posúvať sa z jednej fázy kúpy vášho nového bývania do druhej (celkovo sú fázy až tri) a to až do chvíle, kedy si svoje nové bývanie kúpite a budete mať všetko uzavreté.

Všetko od A do Z preto, aby ste už čoskoro bývali vo svojom novom dome, byte alebo začali stavať na svojom novom pozemku

Mojim osobným cieľom je postarať sa o každého jedného člena mentoring klubu, členskej sekcie a výzvy na takej úrovni, že nebude mať strach a obavu o to, že by jeho nedostatočný nadhľad mohol zneužiť napríklad maklér či majiteľ, alebo by pohorel vďaka nedostatočnej rozhľadenosti a praxe bankára pri okienku. 

Ako člen klubu, členskej sekcie a výzvy si budete 100% istý, ako práve vo vašom prípade najbezpečnejšie uhradiť kúpnu cenu, prípadne čo žiadať od banky, aby ste nedostali skreslenú a nadhodnotenú informáciu o tom, čo si naozaj môžete dovoliť.

A preto sa Vás chcem spýtať:

UŽ STE MALI NIEKEDY PRÍLEŽITOSŤ MAŤ PORUKE SÚBOR 100+ NAJČASTEJŠÍCH OTÁZOK A ODPOVEDÍ, NÁVODOV A POSTUPOV, TIPOV A RÁD Z PRAXE, ČO PRESNE UROBIŤ, KEĎ..

 • zistíte, že kupujete byt (alebo dom) na ktorom je ešte nevysplácaný úver terajšieho vlastníka/majiteľa, ktorý vám nehnuteľnosť predáva?
 • neviete presne, či a akým spôsobom môžete pripomienkovať kúpno-predajné zmluvy a hlavne, ktoré konkrétne časti vytlačeného finálneho znenia Kúpno-predajnej zmluvy musíte vždy prečítať a kontrolovať (a keď ste to už čítali x-krát v počítači?) Papier nepustí a hlavne smerodajný je ten, ktorý odovzdávate v dvoch verziách na Katastri
 • čo a koľkokrát vlastne vytlačiť a aký spôsob práce pri finalizácii mať, aby ste sa z tej finálnej papierovo- podpisovacej rošáde ne.. (a hlavne aby vám niekto nepodstrčil podpísať niečo iné)?

To však nie je všetko, pretože okrem toho získavate aj moju osobnú podporu počas celého obdobia kúpy vášho nového bývania. Jednoducho až kým nekúpite a všetko neuzavriete. Pýtať sa môžete naozaj na všetko, čo súvisí s kúpou nehnuteľnosti, vás to trápi alebo si nie ste 100% istý.. nech je to nejaká drobnosť alebo väčšia vec.

 "Mentoring klub Števky Jankech" obsahuje:

 • 100+ cenných otázok a odpovedí, radu cenných tipov, efektívnych návodov a postupov overených v praxi k jednotlivým typom nehnuteľnosti, ktoré sú pri kúpe vášho nového vlastného bývania kľúčové, tj. 9 e-kníh vo formáte pdf na okamžité stiahnutie
 • moje osobné doporučenie a úvod do problematiky (financovania, podpisovania zmlúv, Katastra, dohadovania podmienok o kúpe a prevode nehnuteľnosti...), vďaka ktorému získate potrebný nadhľad a vyhodnotíte si správnosť svojho doterajšieho uvažovania, svojich prístupov ku kúpe vášho nového bývania
 • praktické odpovede na "malé" ale veľmi závažné otázky, bez ktorých sa pri kúpe vášho nového bývania neobídete

 

 • vyčerpávajúci popis najefektívnejších postupov, návodov podľa typu kupovanej nehnuteľnosti a spôsobu úhrady kúpnej ceny s upozornením, na čo si máte dávať pozor
 • 6 bodový návod na čom musíte nájsť s majiteľom dohodu (konsenzus), aby ste vôbec dokázali pristúpiť k podpisu Kúpno-predajnej zmluvy (aby vám kúpa "nestroskotala" kvôli tomu, že sa nedohodnete)
 • praktický postup na to, ako sa z papierovej rošády  (Kúpno-predajné zmluvy, Úverové zmluvy, Záložné zmluvy, Návrhy na vklad do Katastra...) "nezblázniť" a všetko čo bude treba, bolo doručené v potrebnom počte a časte všade tam, kde to má byť

 

 • najdôležitejšie odpovede na najčastejšie otázky týkajúce sa problematiky Katastra
 • popis ako zmeniť doporučený postup, ak si vyberiete nehnuteľnosť, kde majiteľ bude mať zvyškový úver, prípadne ako na liste vlastníctva budú zaznačené exekúcie
 • ujasníte si, s akými ďalšími poplatkami a nákladmi musíte pri kúpe vášho nového bývania počítať

Ale hlavne, vďaka "Mentoring klubu Števky Jankech" sami dokážete a zvládnete:

 • povedať si svoje oprávnené požiadavky a nároky jasne a zreteľne banke a majiteľovi, prípadne maklérovi ak vám bude kúpu vášho nového vlastného bývania sprostredkovávať realitka
 • vyhodnocovať ponuky na kúpu vášho nového vlastného bývania ako profík s niekoľkoročnou praxou na realitnom trhu
 • zefektívniť celý proces kúpy vašej nehnuteľnosti vďaka tomu, že získate na veci potrebný nadhľad

 

 • vyhnúť sa špekuláciám a zlým rozhodnutiam z nevedomosti
 • pozicionovať sa ako človek znalý veci, ktorý sa nenechá odbiť, zavádzať ani preháňať žiadnými "úradníkmi"
 • mať kúpu svojho nového vlastného bývania pod 100% kontrolou

Pre koho"Mentoring klubu Števky Jankech" NIE JE:

 • pre tých, ktorí už majú nehnuteľnosť kúpenú a v blízkej dobe sa žiadne nové bývanie kupovať nechystajú

Ak sa však nehnuteľnosť, vaše nové bývanie kupovať chystáte, alebo ste už v tom ponorený celý "až po uši", stavím sa, že  mentoring klub predčí všetky vaše očakávania!

Všetko, čo sa tu dozviete a naučíte som zostavila tak, aby to bolo maximálne praktické  a dalo vám to naozajstný prínos. Potrebný nadhľad nad vecou a hlavne na mieru šité know-how vo forme 100+ odpovedí na otázky, návodov a postupov, tipov a rád z praxe, ktoré si podľa typu vami kupovanej nehnuteľnosti a spôsobu úhrady kúpnej ceny viete ako pdf stiahnúť do vášho počítača, kde ho budete mať k dispozícii kedykoľvek to budete potrebovať.

No a všetko ostatné, čo budete chcieť vedieť, alebo sa len budete potrebovať uistiť o správnosti svojho rozmýšľania,  sa ma môžete opýtať. A to až do doby, kým si svoje nové vlastné bývanie vyberiete, kúpite a konečne v ňom začnete bývať!

Nekupujte a nevyberajte si svoje svoje nové bývanie bez nadhľadu získaného vďaka mentoring klubu!

Vážne... Nerobte to.

Veď prečo strácať svoj vlastný čas na obhliadkach, ktoré nefungujú tak dobre ako by mohli? Prečo sa denne pripravovať o svoj vzácny čas a vo výsledku sa dostávať do rozčarovania, že zas to nie je to, čo ste hľadali? Ale hlavne, prečo v "rokovacej" fáze dávať svoj podpis pod niečo, čomu poriadne nerozumiete či nedotiahnuť podmienky kúpy vo váš prospech?

Faktom je, že obhliadky sú pri hľadaní a kúpe vášho nového vlastného bývania časovo najnáročnejšou etapou. Ak ste čítali túto stránku pozorne, vďaka 3-krokovému postupu, zredukujete 25 obhliadok potrebných na vytvorenie reálneho obrazu toho, čo chcete kúpiť , na 3-4 obhliadky.

To však nestačí. Ak chcete kúpiť to najlepšie a najvýhodnejšie, čo aktuálny trh ponúka, nebáli sa rozhodnutia, že je to to pravé, dokázali dať ponuku a následne robili uvedomelé a správne rozhodnutia, mentoring klub Števky Jankech poskytne NADHĽAD, efektívne postupy, návody a správne odpovede na 100+najčastejších otázok, behom chviľky.

Pokiaľ je váš prístup k výberu a kúpe vášho nového bývania zatiaľ "bežný priemer" , môžete ho urobiť 5x-7x efektívnejším. Mentoring klub Števky Jankech je postavený na základe rokov skúseností počas aktívnej maklérskej praxe. Najčastejšie formou otázka - odpoveď, doporučený najefektívnejší postup/návod, tip alebo rada idem rovno k veci. Niečo ako checklist, ktorý vám pomôže rozhodnúť sa a kúpiť to najlepšie a najvýhodnejšie, čo aktuálny trh ponúka, a hlavne aby vám to netrvalo celú večnosť.

A cena dnes taktiež nie je problém. Okamžitý prístup k všetkému know-how a mojej osobnej podore môžete dnes získať len za 179,90 33,99 eur vrátane DPH...

 

DO POLNOCI len za 179,90 eur  33,99 eur vrátane DPH

V Mentoring klube Števky Jankech, v špeciálne pre vás vytvorenej členskej sekcii zdieľam svoje osobné overené know-how, aby ste porozumeli procesu kúpy vášho nového bývania lepšie než rozumie vlastná matka dieťaťu. Je to niečo, čo by som ja osobne pri kúpe svojho prvého vlastného bývania potrebovala ako soľ.

A práve preto, že mi chýbal potrebný rozhľad a aj nadhľad, prišla som o 3-tisíc eur. Ako už viete, zložila som rezervačnú zálohu za niečo, čo som si nakoniec nemohla dovoliť kúpiť.

Všetko je plne prispôsobené vámvašej osobnej situácii, pretože pdf ktoré si môžete stiahnuť ihneď po prihlásení zohľadňuje:

 •  typ nehnuteľnosti, ktorú chcete kúpiť (postup, návody a odporučenia sa líšia v tom, či kupujete dom alebo byt, resp. úplne iný postup je pri kúpe pozemku) = 3 typy nehnuteľnosti
 • zohľadňuje spôsob úhrady kúpnej ceny (iný postup je v prípade, že kúpnu cenu potrebujete platiť hypotékou - úverom, iný postup bude ak máte hotovosť = svoje vlastné peniaze a potom je tu ešte často využívaná kombinácia predchádzajúcich dvoch možností) = 3 spôsoby úhrady kúpnej ceny
 • rieši, čo musíte a nesmiete robiť Vy ako strana kupujúceho a zároveň rieši, čo musí a nesmie robiť strana predávajúceho (ktorý krok musíte urobiť ako prvý, ktorý krok urobíte ako druhý v poradí, ako pri podpise zmluvy, ako na katastri a môžete usmerniť aj kroky  majiteľa aby mal menší stres ...)= rieši aj stranu kupujúceho aj stranu predávajúceho

Nebuďte už na kúpu svojho nového vlastného bývania sami!

V Mentoring klube Števky Jankech nečakajte nudnú teóriu. Faktom totiž je, že čokoľvek sa v Mentoring klube naučíte, som si overila v praxi, keď som ako realitná maklérka pomohla k nájdeniu svojho vlastného bývania takmer stovke spokojných kupujúcich.

Aktuálne sa sprostredkovaniu kúpy a predaja nehnuteľností aktívne nevenujem. A teda sa nemusíte obávať že akákoľvek moja rada a odporúčanie bude ovplyvnené mojim "postranným" úmyslom a zámerom doviesť vás ku kúpe práve tej konkrétnej nehnuteľnosti, ktorú mám vo svojej ponuke ja.  Teraz už ako maklér nepôsobím, ale vedomosti, rozhľad a nadhľad mi ostali.

V členskej sekcii  budeme pravidelne v osobnom kontakte. Ak budete mať záujem čokoľvek sa spýtať alebo si overiť, dám vám svoju spätnú väzbu.

Pri kúpe vášho nového bývania vám pomôžem určiť si priority, zodpoviem maximum vašich otázok a vďaka osobnej spätnej väzbe si ujasníte všetky nejasnosti. A takto krok za krokom začneme pracovať na tom, aby ste už konečne bývali vo svojom novom byte, dome alebo začali stavať na svojom novom pozemku.

Nemyslím si, že členskú sekciu a mentoring klub potrebujem.

Stačí mi google a internet a moje otázky mi zodpovie akýkoľvek maklér zadarmo.

Stretla som sa a pracovala som so stovkami ľudí, ktorí si chceli kupovať a kupovali dom, chatu, chalupu, starší byt alebo novostavbu, pozemok, garáž... Väčšina z nich postupovala v zmysle informácií, ktoré si našli buď na internete alebo sa spýtali napríklad svojho známeho, ktorý si procesom kúpy prešiel. Alebo sa javil ako znalý veci.

Problémom však v takomto prípade býva, že hoci osoba z vášho okolia si kúpou mohla prejsť, to čo robila a ako postupovala ona, nemusí byť ten najlepší postup pre vás a vo vašej situácii. Jednoducho tu chýba nad vecami nadhľad, ktorý sa získava iba mnohokrát opakovanou praxou. A na internete naozaj môžete nájsť skoro všetko, ale nikto vám už nezaručí, že tie informácie sú pravdivé a správne.

Čo sa týka makléra, áno. Môže vám zodpovedať akúkoľvek otázku a mal by to urobiť zadarmo. Ale zo skúsenosti s inými maklérmi viem, že rady a odporúčania môžu byť ovplyvnené práve akýmsi "postranným" úmyslom a zámerom, doviesť vás ku kúpe tej nehnuteľnosti, ktorú má v ponuke práve on.

 

Ozaj, viete ako zistíte, že máte pred sebou menej skúseného makléra? Priemerný maklér neustále kecá. Rozpráva a donekonečna vysvetľuje, ako vyzerá nehnuteľnosť kvôli ktorej ste volali, alebo na ktorej ste práve boli.

Ak na takéhoto náhodou natrafíte a chcete sa chcete vyhnúť x-obliadkam často nezmyselných nehnuteľností ktoré nevyhovujú vašim kritériám a obrazu, musíte urobiť jednu vec. Zastaviť tohto makléra v jeho monológu a povedať mu, akú predstavu máte o svojom novom bývaní vy konkrétne.  Čo presne chcete a čo nechcete. Dobrý maklér je ten, čo sa vás na vašu predstavu najskôr pýta.

Zhrňme si to. Čo vstupom do mentoring klubu Števky Jankech získavate?

Vstupom do mentoring klubu získavate:

 • DLHODOBÚ PODPORU A POMOC NA CESTE ZA KÚPOU VÁŠHO NOVÉHO VLASTNÉHO BÝVANIA
  až do doby, kým vaše nové bývanie nekúpite

*****

 • 9 e-kníh vo formáte pdf IHNEĎ NA STIAHNUTIE,

ktoré obsahujú  100+ odpovedí na otázky, postupy, návody, rady a tipy z praxe podľa typu nehnuteľnosti a spôsobu úhrady kúpnej ceny

*****

 • Vyčerpávajúci popis NAJEFEKTÍVNEJŠÍCH POSTUPOV

podľa typu kupovanej nehnuteľnosti a spôsobu úhrady kúpnej ceny s upozornením, na čo si máte dávať pozor

*****

 • Odpovede  a osobnú spätnú väzbu priamo od bývalej realitnej maklérky Števky Jankech a mnoho ďalšieho

*****

DO POLNOCI len za  179,90 €  33,99 € vrátane DPH

Keď to zhrniem, tak zajtra si môžete za 33,99 eur urobiť nákup do svojej chladničky, ktorý budete musieť zopakovať odhadujem tak... za týždeň... alebo....

Získať 100% istotu, porozumenie a nadhľad na čo si dať pozor a tým radikálne skrátiť čas potrebný na celý proces kúpy. Ďalej praxou overené postupy a kroky, ktorým sa pri kúpe svojho nového bývania nevyhne nik a to všetko s cieľom, aby ste už konečne mohli bývať vo svojom novom dome, byte alebo ste mohli začať stavať na kúpenom pozemku...

Rozhodnutie je len na vás...

Kliknite tu a ešte dnes dajte vlastným strachom, neistote, stresu a obavám z kúpy vášho nového vlastného bývania zbohom >>>


V MENTORING KLUBE ŠTEVKY JANKECH

na vás na stiahnutie v pdf čaká:

MODUL 1:

100+ otázok a odpovedí, postupov, efektívnych návodov a postupov, rád a tipov z praxe ako si dobre vybrať a kúpiť DOM, CHATU, CHALUPU

Dobre viem, že nejde robiť všetko naraz. Každý musí niekde začať. Zároveň poznám z vlastných začiatkov, že je ťažké a veľmi stresujúce sa rozhodovať o tak závažných veciach, so stenčujúcou sa rezervou na účte, nervami na dranc a doslova nožom na krku.

Práve preto je modul postavený tak, že budete mať k dispozícii na stiahnutie 3 varianty efektívnych návodov, postupov, rád a tipov z praxe podľa toho, či budete platiť hotovosťou, hypotékou alebo kombinovanou formou (časť zo svojich, časť z úverových zdrojov od banky).

Kúpa vášho nového bývania nie je len o vás ako osobe a o osobe majiteľa, od ktorého kupujete. Je to celkovo proces, ktorý má 3 fázy. Ja vám ku každej fáze dám presný krokový postup, na čom všetkom sa musíte dohodnúť a zhodnúť, čo musíte odkontrolovať a usmerniť, aby sa vám kúpa vášho nového bývania podarila dotiahnuť do úspešného konca.

Čo si teda máte s majiteľom a realitkou vydiskutovať skôr, než celý proces kúpy vášho nového bývania rozbehnete? Prezradím vám jednoduchú stratégiu, aby sa vám nestalo to čo mne, keď som prišla o 3-tisícovú zloženú rezervačnú zálohu.

Prekvapivou chybou je, že človek z nevedomosti súhlasí so špekulačne nastavenými formuláciami v zmluve. Ja prezradím ako presne má byť postavená formulka týkajúca sa úhrady a uvoľnenia kúpnej ceny, aby ste mali 100% istotu, že o svoj dom ani peniaze neprídete.

Ak kupujte NA HYPOTÉKU, cieľom je byť pripravený a presne vedieť čo vás čaká v banke. Ale do banky nepôjdete iba vy ako kupujúci, ale bude musieť ísť aj majiteľ od ktorého kupujete. Iba vlastník môže založiť kupovanú nehnuteľnosť  a preto musí prísť do banky a podpísať tzv. Záložné zmluvy. V tomto bloku na vás čaká:

 • návod z praxe, ako a za akých podmienok sa celá táto rošáda dá stihnúť v priebehu jedného pracovného dňa, a to bez toho aby ste si museli brať z práce dovolenku
 • moje osobné tipy na to aby ste vedeli, ktoré zmluvy odložiť do šuflíka, s ktorými ďalej pracovať a čo, kedy a kam odniesť.. alebo ako sa z celej papierovej rošády v banke nezblázniť...
 • presnú cestu čo všetko potrebujete na to, aby ste celý kúpno-predajný proces dokončili, pričom vám bude jasné aj to, či je možné úverovú zmluvu banky pred podpísaním pripomienkovať a niečo tak zmeniť
 • či sa dá návštevy banky vyhnúť, niekoho splnomocniť;, kedy a kam pošle banka peniaze; ktoré podklady banka potrebuje mať aby ste všetko dokončili a akú máte k dispozícii časovú rezervu a mnoho mnoho ďalšieho...

Ak kupujete NA HOTOVOSŤ dozviete sa 6 zásadných vecí, vďaka ktorým budete vedieť, či bude vo vašom konkrétnom prípade bezpečnejšie použiť notársku úschovu alebo spraviť vinkuláciu kúpnej ceny v banke. Dozviete sa aj najdôležitejšie číslo, s ktorým musíte pri kúpe rátať, pokiaľ nechcete ísť na úplný doraz svojich finančných možností.

Budete presne vedieť, čo sa bude s vašimi peniazmi diať, ak Kataster konanie zastaví či predložení akého dokladu máte trvať, aby peniaze pre predávajúceho boli uvoľnené až vtedy, keď budete vlastníkom naozaj, tzn. po právnej stránke.

V prípade KOMBINOVANEJ FORMY ÚHRADY KÚPNEJ CENY vám prezradím overený spôsob, vďaka ktorému sa nemusí zakladať celá kupovaná nehnuteľnosť. Dozviete sa aj presný princíp, kedy a akým spôsobom a za akých podmienok banka vyplatí tú časť kúpnej ceny, na ktorú poskytuje hypotéku.

Ak budete kupovať dom na ktorom je tzv. zvyškový úver, tzn. dom je zaťažený záložným právom banky a ešte nie je plne vysplácaný, prezradím vám ako a v čom musíte zmeniť doporučené postupy, ak vás bude čakať kúpa takto zaťaženého domu. O trochu viac situáciu bude komplikovať aj fakt, že vy ako kupujúci a terajší majiteľ nebude mať rovnakú banku, ale prezradím vám, čo presne musíte urobiť, aby ste celú situáciu zvládli bez zaváhania.

Zároveň vám dám svoj osobný tip, na čo si sakra musíte dať pozor, práve v prípade ak majiteľ má na dome zostatkový úver a vy chcete platiť kúpnu cenu hotovosťou. 

Naučíte sa presnú cestu ako postupovať v prípade, že na liste vlastníctva sú zaznačené exekúcie, prípadne nie je povolené s nehnuteľnosťou nakladať. A dostanete aj návod z praxe, ako sa postaviť ku kontrole vytlačeného finálneho znenia Kúpno-predajnej zmluvy. 

Čo všetko naozaj MUSÍTE skontrolovať a znova si prečítať vo finálnej verzii Kúpnej zmluvy, pod ktorú dávate svoj podpis a hlavne tú verziu, ktorá pôjde na Kataster. Všetko v duchu - dôveruj ale preveruj, aj keď vás to môže stáť 15 minút navyše.

KATASTER. Prezradím vám odpovede na všetky otázky týkajúce sa problematiky Katastra. Budete vedieť, či overuje Kataster kto zmluvy podáva; kedy a kde stačí kúpiť kolky; či má znášať úhradu ceny za kolky kupujúci alebo predávajúci; kedy najskôr si môžete vyzdvihnúť list vlastníctva s plombou a na čo vám bude tento list slúžiť a mnohé ďalšie.

Dám vám jednoduchú radu, čo nesmiete v žiadnom prípade pri podávaní zmlúv na Kataster urobiť a prečo a ozrejmím vám, prečo potrebujete Návrh na vklad a čo sa na základe neho deje.

Zároveň dostanete radu cenných tipov s praktickými príkladmi, koľkokrát treba vytlačiť finálne znenie Kúpnej zmluvy či Návrhu na vklad na Kataster (okrem iného sa to líši aj podľa toho, či budete kupovať na hypotéku alebo na hotovosť), či môj osobný tip o tom, kde, kedy a ako sa oplatí overovať podpisy, aby ste nestrávili pol dňa behaním po úradoch a mnoho mnoho ďalšieho....

MODUL 2:

100+ otázok a odpovedí, postupov, efektívnych návodov a postupov, rád a tipov z praxe ako si dobre vybrať a kúpiť BYT

Aj tento modul je postavený tak, že budete mať k dispozícii na stiahnutie 3 varianty efektívnych návodov, postupov, rád a tipov z praxe podľa toho, či budete platiť hotovosťou, hypotékou alebo kombinovanou formou (časť zo svojich, časť z úverových zdrojov od banky).

Dobre viem, že nejde robiť všetko naraz. Každý musí niekde začať. Zároveň poznám z vlastných začiatkov, že je ťažké a veľmi stresujúce sa rozhodovať o tak závažných veciach, so stenčujúcou sa rezervou na účte, nervami na dranc a doslova nožom na krku.

Kúpa vášho nového bývania nie je len o vás ako osobe a o osobe majiteľa, od ktorého kupujete. Je to celkovo proces, ktorý má 3 fázy. Ja vám ku každej fáze dám presný krokový postup, na čom všetkom sa musíte dohodnúť a zhodnúť, čo musíte odkontrolovať a usmerniť, aby sa vám kúpa vášho nového bývania podarila dotiahnuť do úspešného konca.

Čo si teda máte s majiteľom a realitkou vydiskutovať skôr, než celý proces kúpy vášho nového bývania rozbehnete? Prezradím vám jednoduchú stratégiu, aby sa vám nestalo to čo mne, keď som prišla o 3-tisícovú zloženú rezervačnú zálohu.

Prekvapivou chybou je, že človek z nevedomosti súhlasí so špekulačne nastavenými formuláciami v zmluve. Ja prezradím ako presne má byť postavená formulka týkajúca sa úhrady a uvoľnenia kúpnej ceny, aby ste mali 100% istotu, že o svoj byt ani peniaze neprídete.

Ak kupujte NA HYPOTÉKU, cieľom je byť pripravený a presne vedieť čo vás čaká v banke. Ale do banky nepôjdete iba vy ako kupujúci, ale bude musieť ísť aj majiteľ od ktorého kupujete. Iba vlastník môže založiť kupovanú nehnuteľnosť  a preto musí prísť do banky a podpísať tzv. Záložné zmluvy. V tomto bloku na vás čaká:

 • návod z praxe, ako a za akých podmienok sa celá táto rošáda dá stihnúť v priebehu jedného pracovného dňa, a to bez toho aby ste si museli brať z práce dovolenku
 • moje osobné tipy na to aby ste vedeli, ktoré zmluvy odložiť do šuflíka, s ktorými ďalej pracovať a čo, kedy a kam odniesť.. alebo ako sa z celej papierovej rošády v banke nezblázniť...
 • presnú cestu čo všetko potrebujete na to, aby ste celý kúpno-predajný proces dokončili, pričom vám bude jasné, či je možné úverovú zmluvu banky pred podpísaním pripomienkovať a niečo tak zmeniť
 • či sa dá návštevy banky vyhnúť, niekoho splnomocniť;, kedy a kam pošle banka peniaze; ktoré podklady banka potrebuje mať aby ste všetko dokončili a akú máte k dispozícii časovú rezervu a mnoho mnoho ďalšieho...

Ak kupujete NA HOTOVOSŤ dozviete sa 6 zásadných vecí, vďaka ktorým budete vedieť, či bude vo vašom konkrétnom prípade bezpečnejšie použiť notársku úschovu alebo spraviť vinkuláciu kúpnej ceny v banke. Dozviete sa aj najdôležitejšie číslo, s ktorým musíte pri kúpe rátať, pokiaľ nechcete ísť na úplný doraz svojich finančných možností.

Budete presne vedieť, čo sa bude s vašimi peniazmi diať, ak Kataster konanie zastaví či predložení akého dokladu máte trvať, aby peniaze pre predávajúceho boli uvoľnené až vtedy, keď budete vlastníkom naozaj, tzn. po právnej stránke.

V prípade KOMBINOVANEJ FORMY ÚHRADY KÚPNEJ CENY vám prezradím overený spôsob, vďaka ktorému sa nemusí zakladať celá kupovaná nehnuteľnosť. Dozviete sa aj presný princíp, kedy a akým spôsobom a za akých podmienok banka vyplatí tú časť kúpnej ceny, na ktorú poskytuje hypotéku.

Ak budete kupovať byt na ktorom je tzv. zvyškový úver, tzn. byt je zaťažený záložným právom banky a ešte nie je plne vysplácaný, prezradím vám ako a v čom musíte zmeniť doporučené postupy, ak vás bude čakať kúpa takto zaťaženého bytu. O trochu viac situáciu bude komplikovať aj fakt, že vy ako kupujúci a terajší majiteľ nebude mať rovnakú banku, ale prezradím vám, čo presne musíte urobiť, aby ste celú situáciu zvládli bez zaváhania.

Zároveň vám dám svoj osobný tip, na čo si sakra musíte dať pozor, práve v prípade ak majiteľ má na byte zostatkový úver a vy chcete platiť kúpnu cenu hotovosťou. 

Naučíte sa presnú cestu ako postupovať v prípade, že na liste vlastníctva sú zaznačené exekúcie, prípadne nie je povolené s nehnuteľnosťou nakladať. A dostanete aj návod z praxe, ako sa postaviť ku kontrole vytlačeného finálneho znenia Kúpno-predajnej zmluvy. 

Čo všetko naozaj MUSÍTE skontrolovať a znova si prečítať vo finálnej verzii Kúpnej zmluvy, pod ktorú dávate svoj podpis a hlavne tú verziu, ktorá pôjde na Kataster. Všetko v duchu - dôveruj ale preveruj, aj keď vás to môže stáť 15 minút navyše.

KATASTER. Prezradím vám odpovede na všetky otázky týkajúce sa problematiky Katastra. Budete vedieť, či overuje Kataster kto zmluvy podáva; kedy a kde stačí kúpiť kolky; či má znášať úhradu ceny za kolky kupujúci alebo predávajúci; kedy najskôr si môžete vyzdvihnúť list vlastníctva s plombou a na čo vám bude tento list slúžiť a mnohé ďalšie.

Dám vám jednoduchú radu, čo nesmiete v žiadnom prípade pri podávaní zmlúv na Kataster urobiť a prečo a ozrejmím vám, prečo potrebujete Návrh na vklad a čo sa na základe neho deje.

Zároveň dostanete radu cenných tipov s praktickými príkladmi, koľkokrát treba vytlačiť finálne znenie Kúpnej zmluvy či Návrhu na vklad na Kataster (okrem iného sa to líši aj podľa toho, či budete kupovať na hypotéku alebo na hotovosť), či môj osobný tip o tom, kde, kedy a ako sa oplatí overovať podpisy, aby ste nestrávili pol dňa behaním po úradoch a mnoho mnoho ďalšieho....

MODUL 3:

100+ otázok a odpovedí, postupov, efektívnych návodov a postupov, rád a tipov z praxe ako si dobre vybrať a kúpiť POZEMOK

K dispozícii na stiahnutie budete mať 3 varianty efektívnych návodov, postupov, rád a tipov z praxe podľa toho, či budete platiť hotovosťou, hypotékou alebo kombinovanou formou (časť zo svojich, časť z úverových zdrojov od banky). Áno, aj na kúpu pozemku je možné získať úver, len musíte vedieť ako na to..

Nie je nič horšie, ako byť o niečom rozhodnutý a potom sa akoby náhodou dozviete, že veci sa dajú riešiť aj inak a vy sa so stenčujúcou rezervou na účte, nervami na dranc a doslova nožom na krku máte rozhodovať o tak závažných veciach.

Kúpa vášho nového bývania nie je len o vás ako osobe a o osobe majiteľa, od ktorého kupujete. Je to celkovo proces, ktorý má 3 fázy. Ja vám ku každej fáze dám presný krokový postup, na čom všetkom sa musíte dohodnúť a zhodnúť, čo musíte odkontrolovať a usmerniť, aby sa vám kúpa vášho nového bývania podarila dotiahnuť do úspešného konca.

Čo si teda máte s majiteľom a realitkou vydiskutovať skôr, než celý proces kúpy vášho nového bývania rozbehnete? Prezradím vám jednoduchú stratégiu, aby sa vám nestalo to čo mne, keď som prišla o 3-tisícovú zloženú rezervačnú zálohu.

Prekvapivou chybou je, že človek z nevedomosti súhlasí so špekulačne nastavenými formuláciami v zmluve. Ja prezradím ako presne má byť postavená formulka týkajúca sa úhrady a uvoľnenia kúpnej ceny, aby ste mali 100% istotu, že o svoj pozemok ani peniaze neprídete. Zároveň Vám prezradím, ako aký postup je potrebné dodržať a ako prebieha v banke proces získania peňazí na kúpu pozemku a výstavbu rodinného domu.

Aký je rozdiel medzi úverom a hypotékou na  pozemok, ako funguje zabezpečenie úveru kupovaným pozemkom, kedy a ako sa dá pri kúpe pozemku získať najvyššia hypotéka či odpoveď na úplne základnú otázku: ako získať úver na pozemok a splniť podmienky, ktoré s ním súvisia?

Pri kúpe NA HYPOTÉKU je dobré byť pripravený a presne vedieť čo vás čaká v banke. Ale do banky nepôjdete iba vy ako kupujúci, ale bude musieť ísť aj majiteľ od ktorého kupujete. Iba vlastník môže založiť kupovanú nehnuteľnosť  a preto musí prísť do banky a podpísať tzv. Záložné zmluvy. V tomto bloku na vás čaká:

 • návod z praxe, ako a za akých podmienok sa celá táto rošáda dá stihnúť v priebehu jedného pracovného dňa, a to bez toho aby ste si museli brať z práce dovolenku
 • moje osobné tipy na to aby ste vedeli, ktoré zmluvy odložiť do šuflíka, s ktorými ďalej pracovať a čo, kedy a kam odniesť.. alebo ako sa z celej papierovej rošády v banke nezblázniť...
 • presnú cestu čo všetko potrebujete na to, aby ste celý kúpno-predajný proces dokončili, pričom vám bude jasné, či je možné úverovú zmluvu banky pred podpísaním pripomienkovať a niečo tak zmeniť
 • či sa dá návštevy banky vyhnúť, niekoho splnomocniť;, kedy a kam pošle banka peniaze; ktoré podklady banka potrebuje mať aby ste všetko dokončili a akú máte k dispozícii časovú rezervu a mnoho mnoho ďalšieho...

Zároveň vám prezradím svoju osvedčenú stratégiu, ako postupovať, ak pozemok má na liste vlastníctva označenie "orná pôda" alebo "záhrady"?

Ak kupujete NA HOTOVOSŤ dozviete sa 6 zásadných vecí, vďaka ktorým budete vedieť, či bude vo vašom konkrétnom prípade bezpečnejšie použiť notársku úschovu alebo spraviť vinkuláciu kúpnej ceny v banke. Dozviete sa aj najdôležitejšie číslo, s ktorým musíte pri kúpe rátať, pokiaľ nechcete ísť na úplný doraz svojich finančných možností.

Budete presne vedieť, čo sa bude s vašimi peniazmi diať, ak Kataster konanie zastaví či predložení akého dokladu máte trvať, aby peniaze pre predávajúceho boli uvoľnené až vtedy, keď budete vlastníkom naozaj, tzn. po právnej stránke.

V prípade KOMBINOVANEJ FORMY ÚHRADY KÚPNEJ CENY vám prezradím overený spôsob, vďaka ktorému sa nemusí zakladať celá kupovaná nehnuteľnosť. Dozviete sa aj presný princíp, kedy a akým spôsobom a za akých podmienok banka vyplatí tú časť kúpnej ceny, na ktorú poskytuje hypotéku.

Ak budete kupovať pozemok na ktorom je tzv. zvyškový úver, tzn. byt je zaťažený záložným právom banky a ešte nie je plne vysplácaný, prezradím vám ako a v čom musíte zmeniť doporučené postupy, ak vás bude čakať kúpa takto zaťaženého pozemku. O trochu viac situáciu bude komplikovať aj fakt, že vy ako kupujúci a terajší majiteľ nebude mať rovnakú banku, ale prezradím vám, čo presne musíte urobiť, aby ste celú situáciu zvládli bez zaváhania.

Zároveň vám dám svoj osobný tip, na čo si sakra musíte dať pozor, práve v prípade ak majiteľ má na pozemku zostatkový úver a vy chcete platiť kúpnu cenu hotovosťou. 

Naučíte sa presnú cestu ako postupovať v prípade, že na liste vlastníctva sú zaznačené exekúcie, prípadne nie je povolené s nehnuteľnosťou nakladať. A dostanete aj návod z praxe, ako sa postaviť ku kontrole vytlačeného finálneho znenia Kúpno-predajnej zmluvy. 

 

Čo všetko naozaj MUSÍTE skontrolovať a znova si prečítať vo finálnej verzii Kúpnej zmluvy, pod ktorú dávate svoj podpis a hlavne tú verziu, ktorá pôjde na Kataster. Všetko v duchu - dôveruj ale preveruj, aj keď vás to môže stáť 15 minút navyše.

KATASTER. Prezradím vám odpovede na všetky otázky týkajúce sa problematiky Katastra. Budete vedieť, či overuje Kataster kto zmluvy podáva; kedy a kde stačí kúpiť kolky; či má znášať úhradu ceny za kolky kupujúci alebo predávajúci; kedy najskôr si môžete vyzdvihnúť list vlastníctva s plombou a na čo vám bude tento list slúžiť a mnohé ďalšie.

Dám vám jednoduchú radu, čo nesmiete v žiadnom prípade pri podávaní zmlúv na Kataster urobiť a prečo a ozrejmím vám, prečo potrebujete Návrh na vklad a čo sa na základe neho deje.

Zároveň dostanete radu cenných tipov s praktickými príkladmi, koľkokrát treba vytlačiť finálne znenie Kúpnej zmluvy či Návrhu na vklad na Kataster (okrem iného sa to líši aj podľa toho, či budete kupovať na hypotéku alebo na hotovosť), či môj osobný tip o tom, kde, kedy a ako sa oplatí overovať podpisy, aby ste nestrávili pol dňa behaním po úradoch a mnoho mnoho ďalšieho....

Vstúpte do MENTORING KLUBU ŠTEVKY JANKECH, až potom sa rozhodnite! Máte moju 30 dňovú garanciu vrátenia peňazí!

Vstúpte do MENTORING KLUBU teraz, stiahnite si na mieru pre vás určenú pdf e-knihu so všetkými otázkami, odpoveďami a postupmi, spýtajte sa na všetko čo potrebujete, odneste si z neho maximum a pokiaľ vás nepresvedčí o tom, že sa vaša investícia vráti stokrát, napíšte mi a vrátim vám celú čiastku späť.

Je to vážne jednoduché, stačí keď mi po skončení napíšete email: "Sorry Števka, nebolo to to, čo som si predstavoval"vrátim vám bez prieťahov späť celú vašu čiastku.

Nie, nie je v tom žiadny háčik. Svojim MENTORING KLUBOM, členskou sekciou, výzvou, odpoveďami na otázky a overenými postupmi som si absolútne istá! Dokonca až na toľko, že môžem dať túto garanciu.

V prípade, že nebudete plne spokojný, napíšte mi, peniaze vám vrátim v plnej výške a všetko moje know-how z MENTORING KLUBU vám napriek tomu zostane.
Števka JankechAutorka MENTORING KLUBU

Zodpovednosť skrátka beriem na svoje triko. Nemôžete stratiť, môžete len získať. A to veľa. Poďte so mnou do toho!

Vstupom do MENTORING KLUBU získavate:

 • DLHODOBÚ PODPORU A POMOC NA CESTE ZA KÚPOU VÁŠHO NOVÉHO VLASTNÉHO BÝVANIA
  až do doby, kým vaše nové bývanie nekúpite

*****

 • 9 e-kníh vo formáte pdf IHNEĎ NA STIAHNUTIE,

ktoré obsahujú  100+ odpovedí na otázky, postupy, návody, rady a tipy z praxe podľa typu nehnuteľnosti a spôsobu úhrady kúpnej ceny

*****

 • Vyčerpávajúci popis NAJEFEKTÍVNEJŠÍCH POSTUPOV

podľa typu kupovanej nehnuteľnosti a spôsobu úhrady kúpnej ceny s upozornením, na čo si máte dávať pozor

*****

 • Odpovede  a osobnú spätnú väzbu priamo od bývalej realitnej maklérky Števky Jankech a mnoho ďalšieho

*****


VSTÚPTE LEN ZA 179,90 €

33,99 eur vrátane DPH

Ak vyplníte svoju prihlášku DNES DO POLNOCI, okrem akciovej ceny na vás čakajú tieto špeciálne BONUSY:

BONUS 1: Vzor Návrhu na vklad na Kataster spolu s vysvetlivkami (samostatne nepredajné), ktorý je možné bez problémov upraviť a použiť v praxi

BONUS 2: Vzor Kúpno-predajnej zmluvy spolu s vysvetlivkami (samostatne nepredajné), ktorý je možné bez problémov upraviť a použiť v praxi

BONUS 3: Praktický pdf e-book Dane a odvody pri kúpe a predaji nehnuteľnosti (samostatne nepredajné) vďaka ktorému budete presne vedieť, ktorú daň - komu a dokedy budete musieť zaplatiť ako si vaše nové bývanie kúpite

Práve vďaka vzorom Kúpno-predajnej zmluvy a Návrhu na vklad, ktoré slúžia nielen ako VZORY plných zmlúv ale majú aj vysvetlivky, dokážete vo svojom vlastnom tempe pochopiť, pod čo vlastne ukladáte svoj podpis.

Praktický e-book o daniach vám dokreslí BIG PICTURE na kúpu vášho nového vlastného bývania a hlavne budete milo prekvapený, aká maličkosť vám postačí na to, aby ste nemuseli platiť "nekresťanské" peniaze na daniach, ktoré čakajú každého, kto na to vopred už pri kúpe nemyslí....

To znie príliš dobre...33,99 eur... v čom je háčik?

Nie, nebojte sa, nie som blázon. Dôvod je úplne jednoduchý. Korona-nekorona, bývať musíme. Je to univerzálna potreba takmer každého človeka.

Ale pri kúpe svojho nového bývania

 • tak často opakujeme chyby, ktoré už urobil niekto predtým;
 • tak často mrháme svoj čas a energiu na veci ktoré sa dajú urobiť efektívnejšie;
 • trápime sa, nespíme, máme stresy či tie rozhodnutia, ktorým sa pri kúpe nového bývania nevyhneme sú správne,

že som sa rozhodla vytvoriť MENTORING KLUB, kde nájdete všetko čo potrebujete, aby ste sa pri kúpe cítili pohodlne a mali 100% istotu, že vaše rozhodnutia a kroky sú správne. Aby ste sa mali kam a na koho obrátiť a mohli začať robiť veci inak. Pretože SKRATKA EXISTUJE.

No a možno sa pridáte aj k tým kupujúcim, ktorí vlastnia aj audio a video tréning "Aby vás rezervačka nepoložila na lopatky" a vážne vás už nič nedokáže položiť na lopatky.. To je všetko. Nič ďalšie, žiadny ďalší háčik už nie je.

Ale predsa len... mám ešte jeden "SKRYTÝ DÔVOD"... Keď už budete popíjať kávičku alebo čaj vo svojom novom bývaní, obzriete sa spokojne za seba, do svojej nedávnej minulosti a sami sebe poviete "waw, tak i napriek prvým pochybnostiam, toto bola tá najlepšia investícia ktorú som kedy urobil!"

Nechcem vám ale nič nútiť. Rozhodnutie je teraz na vás.

Pokiaľ chcete získať prístup, kliknite na tlačítko nižšie a vyplňte svoju prihlášku.

Keď zvolíte online platbu, za pár minút budete mať prístup k celému obsahu MENTORING KLUBU....

Nezmeškajte, o polnoci VAŠA 81% ZĽAVA vyprší

KTO JE ŠTEVKA JANKECH

Zakladateľka mentoring klubu, bývalá realitná maklérka

Števka pri kúpe svojho prvého nového vlastného bývania prišla o 3-tisíc eur, ktoré sa z rezervačnej zálohy zmenili na zmluvnú pokutu. Nemala správne informácie, chýbal je nadhľad a tak peniaze prepadli v prospech realitky. Vo svojich 33 rokoch sa však stala realitnou maklérkou a vo veku 34 rokov už konečne bývala vo svojom vysnívanom bývaní.

Počas aktívnej maklérčiny sa denne stretávala s desiatkami ľudí. K nájdeniu svojho vlastného nového bývania pomohla takmer stovke spokojných kupujúcich. Aktuálne sa aktívnemu sprostredkovaniu kúpy a predaja nehnuteľností nevenuje.

Je zástancom jednoduchosti, produktivity a prioritizácie, ako pri kúpe a predaji nehnuteľností, tak vo svojom osobnom živote. Skúsenosti s prácou s ľuďmi, ktorí chceli svoju nehnuteľnosť kúpiť či predať jej však zostali a preto sa rozhodla založiť Mentoring klub Števky Jankech, kde okrem iného dáva svoju osobnú podporu a skúsenosti, každému kto sa opýta.

Najčastejšie otázky & odpovede:

(FAQ)

Prečo sa učiť a získavať rady a odporúčania zrovna od Števky Jankech?

Všetko čo sa v Mentoring klube naučíte, alebo vám poradím, som si overila v praxi, keď ako realitná maklérka pomáhala nájsť svoje vlastné bývanie stovkám kupujúcich. Vedomosti, rozhľad a nadhľad mi zostali, hoci sa v tejto dobe aktívne sprostredkovaniu kúpy a predaja nehnuteľností nevenujem .

Na internete môžete nájsť toho veľa, ale nikto vám nezaručí, že tie informácie sú pravdivé a správne. Hocktorý maklér vám môže dať radu zadarmo, ale jeho odpoveď môže byť ovplyvnená "postranným" úmyslom a zámerom, doviesť vás ku kúpe tej nehnuteľnosti, ktorú má v ponuke práve on, čo však nemusí byť presne pre vás to najlepšie riešenie.

Čo keď mám len málo času sa týmto veciam venovať?

Ak vstúpite hneď teraz, v akciovej cene do polnoci, tak celý obsah MENTORING KLUBU vám bude k dispozícii v online členskej sekcii až dovtedy, kým si svoje nové bývanie nekúpite. Obsah v MENTORING KLUBE bude priebežne pribúdať a vy môžete ísť vlastným tempom a postupne sa k tomu čo potrebujete, vracať. Ak budete chcieť šetriť svoj čas na maximum, stačí že svoju otázku napíšete, nahráte, pošlete mi ju a ja vám ju zodpoviem.

Ak teda zvažujete vstúpiť, doporučujem tak urobiť teraz do polnoci. Potom sa cena za pozvánku na vstup do MENTORING KLUBU zdvihne na pôvodnú cenu 179,90 €.

Čo keď budem mať otázky?

Mentoring klub Števky Jankech nie je iba obyčajná členská sekcia, kde si stiahnete pripravené pdf a tým to skončilo. Števka vám bude osobne k dispozícii, pripravená podporiť či uistiť vás, dávať vám spätnú väzbu, a to počas celého obdobia, až kým svoje vlastné nové bývanie nekúpite.

Koľko to stojí? Môžem zaplatiť na splátky?

Splátky nie sú možné. Akciová cena vstupu do MENTORING KLUBU je 33,99 eur, ale cena platí len do dnešnej polnoci. Potom cena stúpne na pôvodných 179,90 eur za vstup.

Pokiaľ teda zvažujete vstúpiť, urobte tak hneď teraz, aby ste získali vstup za akciovú cenu 33,99 eur. Stále máte k dispozícii 30 dňovú garanciu vrátenia peňazí, pretože ak nebudete plne spokojný, napíšte mi a peniaze vám vrátim v plnej výške späť.

No a všetko moje know-how z MENTORING KLUBU vám napriek tomu zostane. Zodpovednosť skrátka beriem na svoje triko. Nemôžete stratiť, môžete len získať. A to veľa. Tak poďte so mnou do toho.

Nechcem vyplňovať všetky informácie o sebe, faktúru nepotrebujem...

Na tento účel sme zaviedli tzv. zjednodušený objednávkový formulár, kde stačí vyplniť vaše meno, priezvisko a emailovú adresu. Po úhrade dostávate zjednodušený daňový doklad a samozrejme prístupové údaje na email, ktorý ste zadali do objednávky.

Kedy a ako dostanem prístupové údaje do Mentoring klubu Števky Jankech?

Prístup k celému know-how, 100+ odpovediam na otázky, efektívnych návodov a postupov, rád a tipov z praxe, ale najmä k možnosti získať odpoveď priamo od autorky klubu na svoju otázku, pochybnosť či nejasnosť získavate ihneď ako na strane s objednávkou vyplníte potrebné údaje a obratom vykonáte úhradu. Prístup do vašej osobnej VIP členskej sekcie vám príde na email, ktorý zadáte do objednávky.

Do kedy a ako si môžem uplatniť garanciu vrátenia peňazí?

Máte moju 30 dňovú garanciu vrátenia peňazí. To znamená, že ak vstúpite do MENTORING KLUBU dnes, získate celé know -how na stiahnutie okamžite a zároveň sa môžete obrátiť na Števku so všetkým čo potrebujete ohľadom kúpy svojho nového bývania vyriešiť. Poskytne vám osobnú podporu a spätnú väzbu.

No a pokiaľ by vás to nepresvedčilo o tom, že sa vaša investícia vráti, stačí mi napísať do 30 dní od vášho vstupu a ja vám vrátim bez prieťahov celú vašu čiastku späť. Nie je v tom žiaden háčik. Áno, je to takto jednoduché.

Ak nebudete plne spokojný, peniaze vám vrátim a všetko moje know-how z Mentoring klubu vám napriek tomu ostane.

Čo keď zistím, že to nie je pre mňa?

Nekupujete mačku vo vreci. Na vstup do MENTORING KLUBU je garancia vrátenia peňazí po celých 30 dní.

Mesiac sa začína rátať doručením prístupových údajov na váš email. Ak nebudete plne spokojný, napíšte mi a peniaze vám vrátim v plnej výške späť. No a všetko moje know-how z MENTORING KLUBU vám napriek tomu zostane. Zodpovednosť skrátka beriem na svoje triko. Nemôžete stratiť, môžete len získať.

Odoslal som prihlášku, aký je ďalší postup?

Je to jednoduché. Akonáhle vyplníte svoju prihlášku do MENTORING KLUBU Števky Jankech, zvolíte si spôsob platby, ideálne online bankovým prevodom a platbu hneď urobíte. To je všetko.

Hneď ako vašu platbu spárujeme, do 10 minút vám prídu prístupové údaje k vašej unikátnej členskej sekcii a vy si môžete ihneď stiahnuť pdf e-knihu so 100+ odpoveďami na otázky, overenými radami, tipmi, postupmi a návodmi, alebo rovno napísať alebo nahrať svoju vlastnú otázku.

V členskej sekcii MENTORING KLUBU na vás okamžite ku stiahnutiu čaká 9 pdf e-kníh

Dohromady 100+ otázok a odpovedí, postupov, efektívnych návodov a postupov, rád a tipov z praxe ako si dobre vybrať a kúpiť, dokonca i pokiaľ sa vám zatiaľ kúpa nedarila

Najvhodnejší variant pre vás si môžete vybrať podľa typu nehnuteľnosti, ktorý si chcete kúpiť (DOM, BYT, POZEMOK) a potom si vyberte spôsob, akým budete platiť kúpnu cenu (hotovosť, hypotéka, kombinovaná forma). No a tento variant si stiahnite ku sebe do počítača, obozmámte sa s ním a získate tak veľmi potrebný NADHĽAD.

+ moja osobná spätná väzba na akúkoľvek vašu otázku, nejasnosť či potvrdenie správnosti vášho rozmýšľania...

Števka odpovedá na otázky členov a dáva im konkrétnu spätnú väzbu k ich aktuálnemu problému.

+ nový obsah v členskej sekcii 4-5x mesačne

Každý týždeň dostanete v členskej sekcii niečo nového!

Teraz máte šancu kúpiť si vaše nové vlastné bývanie so 100% istotou, že kúpite to najlepšie pre vás, čo súčasný trh ponúka

A dotiahnuť kúpu svojho nového bývania do úspešného konca

Dovoľte si kúpiť bez pocitu strachu a obáv "Čo keď zaplatím príliš veľa","Čo keď nekúpim dobre" aktivujte si teraz svoje členstvo len za:

179,90 eur

vrátane DPH

POZOR: Vstupom teraz získavate i Števkinu osobnú podporu!

Vstupom do MENTORING KLUBU získavate:

 • DLHODOBÚ PODPORU A POMOC NA CESTE ZA KÚPOU VÁŠHO NOVÉHO VLASTNÉHO BÝVANIA
  až do doby, kým vaše nové bývanie nekúpite

*****

 • 9 e-kníh vo formáte pdf IHNEĎ NA STIAHNUTIE,

ktoré obsahujú  100+ odpovedí na otázky, postupy, návody, rady a tipy z praxe podľa typu nehnuteľnosti a spôsobu úhrady kúpnej ceny

*****

 • Vyčerpávajúci popis NAJEFEKTÍVNEJŠÍCH POSTUPOV

podľa typu kupovanej nehnuteľnosti a spôsobu úhrady kúpnej ceny s upozornením, na čo si máte dávať pozor

*****

 • Odpovede  a osobnú spätnú väzbu priamo od bývalej realitnej maklérky Števky Jankech a mnoho ďalšieho

*****


A iba DNES na vás čakajú tieto 3 samostatne nepredajné BONUSY:

BONUS 1:Vzor Kúpno-predajnej zmluvy spolu s vysvetlivkami

BONUS 2: Vzor Návrhu na vklad do Katastra spolu s vysvetlivkami

BONUS 3: Dane a odvody, ktoré vás čakajú pri kúpe a predaji nehnuteľnosti

Nezmeškajte, o polnoci VAŠA 81% zľava vyprší

VSTÚPTE LEN ZA 179,90 €

33,99 € vrátane DPH

Kedy začnete plniť svoje sny o novém bývaní, keď nie dnes?

MENTORING KLUB a výzva Števky Jankech vás podporí dlhodobo na ceste za kúpou vášho nového bývania.

Nebuďte už na to sami! V klube nájdete všetko know-how, ktoré budete na ceste za kúpou vášho nového vlastného bývania potrebovať.

A ak spoznáte praxou overené postupy a návody, rady a tipy , jednoducho kompletné know-how, ako si dobre vybrať, kúpiť,

dávať svoj podpis iba pod niečo, čomu poriadne rozumiete či dotiahnuť podmienky kúpy vo váš prospech, ušetríte a pridáte sa k tým šťastlivcom, ktorí nasledovali overený proces, postup a našli svoje nové vlastné bývanie do 7 fyzických obhliadok.