Ako ošetriť zmluvnú pokutu, ak vám kúpu sprostredkováva realitka?

Ľudia sa ma často pýtajú:

 • ako mám postupovať, ak chcem kúpiť DOM (..byt) cez hypotéku? alebo
 • chcem kúpiť BYT (..dom) a mám hotovosť. Zvoliť si radšej vinkuláciu v banke alebo notársku úschovu? Ako mám postupovať?
 • Aké riziká pri týchto spôsoboch úhrady kúpnej ceny? alebo

 

 • chcem kúpiť POZEMOK - chcem ho kúpiť cez hypotéku (..na hotovosť, kombinovanou formou) ale neviem presne aký je postup. Poradíte mi?
 • na čo si mám dať pozor (čo si mám v zmluve kontrolovať), keď budem podpisovať Rezervačnú zmluvu?
 • zložili sme zálohu na dom (byt..) ale je vzhľadom na aktuálnu koronakrízu je veľmi reálne, že manžel (manželka)  príde o prácu a bude o jeden príjem v domácnosti menej. Poradíte nám prosím, ako máme konať?

Tých otázok je naozaj kvantum, ale podstata tých otázok ostáva rovnaká:

Je možné mať situáciu pri kúpe nehnuteľnosti pod kontrolou a neriskovať zmluvnú pokutu?

Doba vôbec nie je jednoduchá.  Kríza- nekríza, bývať však musíme. V prípade, že vám kúpu vašej nehnuteľnosti bude sprostredkovávať realitná kancelária (maklér), je veľmi reálne, že budete musieť podpisovať Rezervačnú zmluvu. Súčasťou toho je však aj skladanie rezervačnej zálohy. A tá vôbec nebýva malá. Hlavne, ak by ste o ňu mali prísť...

Mám pre vás otázku na zamyslenie: Je vôbec možné pri kúpe vášho domu, bytu či pozemku mať veci pod kontrolou a nič neriskovať?

Už sa vám tiež stalo, že vás niekto dobehol, hoci vyzeral seriózne?

Človek je tvor, ktorý sa prirodzene obáva vecí a situácií, ktoré sú pre neho nové a nepoznané. Obavy vznikajú vtedy, keď chýba prax skúsenosti.

A toto sa týka aj celého procesu kúpy nehnuteľnosti. V záverečnej fáze procesu kúpy nehnuteľnosti je odrazu človek odkázaný na serióznosť cudzích ľudí, ktorých videl možno 2-3x v živote. Ocitneme sa v rukách makléra, banky a majiteľa-predávajúceho. 

A treba si uvedomiť, že je úplne prirodzené, že ako banka, tak majiteľ nehnuteľnosti ktorú budete kupovať a rovnako aj maklér bude mať svoj vlastný cieľ. A ten je a bude diametrálne odlišný od toho vášho.

Banka potrebuje predať hypotéku, aby splnila mesačnú kvótu. Maklér potrebuje dotlačiť predaj, pretože z toho má províziu. Je v záujme makléra aj majiteľa udržať cenu čo najvyššie.

Ak je maklér odmeňovaný percentuálne z predajnej ceny, môžeme predpokladať, že skôr bude mať snahu cenu udržať ako "kopať" v prospech vás - ako kupujúcich. Ľudí netreba za tento postoj odsudzovať, pretože je úplne prirodzený. Ak chcete mať pri kúpe nehnuteľnosti istotu, tak zmenu vo váš prospech musí urobiť jedna jediná osoba. A tou ste vy.

Tu je hlavný kameň úrazu

Myslím, že očakávať akýkoľvek iný postoj od makléra, majiteľa či banky by bolo naivné. Hoci môžu vyzerať seriózne, každý z nich má svoje vlastné ciele. Cieľ Vás ako kupujúceho bude s najväčšou pravdepodobnosťou kúpiť nehnuteľnosť čo najskôr, s minimálnou námahou a za čo najlepšiu (najnižšiu) cenu. A to je diametrálne odlišné od majiteľa - vlastníka.

Aký cieľ má majiteľ (vlastník)
Vy chcete kúpiť za čo najmenej, majiteľ chce za čo najviac predať.

Človek si musí kúpiť dom alebo byt od človeka-majiteľa, ktorého sme videli možno 2x v živote (prvá a následná obhliadka). A problém sa zhorší, ak nám majiteľ nehnuteľnosti ktorú zvažujeme kúpiť, nie je vôbec sympatický. A na dôvažok vôbec z neho nemáme dobrý pocit. A to je pre organizmus stres.

Aký cieľ má maklér, realitka, developer
Zaplatené za svoju prácu dostanú, iba ak človeku predajú. A z toho dôvodu je na človeka častokrát vyvíjaný nátlak.

Nehnuteľnosť vám ukázal maklér. Koľkokrát v živote ste videli toho makléra? Ihneď po prejavení záujmu o kúpu vás čaká prvá oficialita: podpis rezervačky.

Niekoľko strán textu v právničtine, kde pod hrozbou prepadnutia 2-, 3- až 5-tisícovej rezervačnej zálohy si máte odsúhlasiť obdobie (čas) počas ktorého nehnuteľnosť pre vás maklér s majiteľom zarezervujú. Podržia. Maklér začína do podpisu tlačiť s odôvodnením, že sú aj iní záujemci o kúpu.

Ak ste sa s tým nestretli, minimálne ste o týchto praktikách počuli. Bežná prax.

Aký cieľ má banka
Ak nezískate od nej peniaze, nekúpite. Nebudete mať na zaplatenie kúpnej ceny.

Jednoducho peniaze potrebujete získať cez hypotéku od banky a všetko to musíte stihnúť v dohodnutej rezervačnej lehote... K tomu vás však môže začať napadať aj takéto otázky:

 • Nesúhlasil(a) som s príliš vysokou cenou?
 • Čo keď znalecký posudok bude nižší ako cena, ktorú som v rezervačke odsúhlasil(a)?
 • A naozaj mi banka požičia toľko, koľko potrebujem? 

Dovoľte mi spýtať sa Vás: poznáte tri nepísané pravidlá, ktoré musíte ovládať, ak vám kúpu sprostredkováva realitka?

Ako neriskovať zmluvnú pokutu, ak vám kúpu sprostredkováva realitka

Základom je ovládať nepísané pravidlá a nimi sa pri kúpe nehnuteľnosti riadiť.

NEPÍSANÉ PRAVIDLO č.1:

Ak nemáte na kúpu 100% hotovosť a nie ste si istý v akej výške dostanete úver (hypotéku), nič nepodpisujte. Najprv riešte peniaze. Iba tak dokážete ošetriť fakt, že sa vám rezervačná záloha nezmení na zmluvnú pokutu, pretože vy nie svojou vinou nedokážete splniť podmienky štandardne postavenej rezervačnej zmluvy.  Kedy sa tak môže stať?

 • ak si kúpu rozmyslíte a stane sa tak až po podpise rezervačnej zmluvy
 • banka vám neschváli toľko peňazí, koľko potrebujete na zaplatenie dohodnutej kúpnej ceny
 • ak sa situácia zmení a v dôsledku koronakrízy prídete o prácu a budete mať o jeden príjem v domácnosti menej, jednoducho to v takomto prípade finančne neutiahnete

NEPÍSANÉ PRAVIDLO č.2:

Musíte mať 100% istotu, či danú nehnuteľnosť naozaj chcete alebo nie. Či ste s ňou stotožnený. Čo to znamená? Nepodľahnúť bežnej praxi realitných maklérov, ktorí tlačia do podpisu rezervačky preto, aby zarobili.

Čo pomáha? Kúpa nehnuteľnosti a splácanie hypotéky je častokrát záväzok (pravidelné mesačné splácanie) až do doby vášho odchodu do dôchodku. Ak nie ste si nehnuteľnosťou (jej cenou, lokalitou) istí, vyspite sa na to aspoň 2x. Prečo tak treba urobiť?

Z jednoduchého dôvodu. Aktivujete tak tzv.pomalé rozmýšľanie (opak rýchleho - intuitívneho rozmýšľania a rozhodovania). Rýchle rozmýšľanie je výsledkom vašich aktuálnych emócií a doterajších skúseností. A to môže byť problém a môžete sa rozhodnúť chybne, a to aj z dôvodu, že vám chýba predchádzajúca prax (skúsenosť) s kúpou nehnuteľnosti.

NEPÍSANÉ PRAVIDLO č.3:

Majte aspoň základný prehľad, aby ste sa vedeli pýtať a argumentovať.  Úprimne? Ak nebudete mať aspoň základný prehľad, nebudete sa vedieť pýtať.

Ak vám majiteľ, banka alebo maklér povie nejaký argument, bez základného prehľadu a potrebných znalostí sa môžete nechať presvedčiť iba na základe faktu, že daný človek pôsobí seriózne. Ako sme si už povedali, banka, maklér aj majiteľ má úplne iný cieľ ako vy...

Preto mi dovoľte spýtať sa vás:

Čo keby ste už nikdy neriešili...

 • čo robiť v prípade, že rezervačnú zmluvu podpíšete, ale kúpu si následne rozmyslíte? jednoducho sa vám zmení situácia (napríklad vám hrozí prepustenie zo zamestnania) alebo vám banka neschváli potrebnú výšku hypotéky...
 • kde hľadať odpovede na všetky otázky, ktoré sa spájajú s kúpou nehnuteľnosti?
 • kde máte hľadať informácie, koľkokrát zmluvy podpisovať, čo všetko treba zaniesť na Kataster a v akom poradí?

Realitný trh a kúpa domu, bytu či pozemku nie ideálne miesto na získavanie skúseností na vlastnej koži. Formou pokus - omyl. Dôsledky nesprávnych či zavádzajúcich informácií a následných zlých rozhodnutí môžu mať pre poškodenú osobu veľmi negatívne dopady. A to na mnoho ďalších rokov.

Poznám to z vlastných začiatkov, keď som sama prišla o 3-tisíc eur, pretože som nepoznala ani postupy a ani finty a praktiky realitných maklérov.

Kde je jadro problému, som si uvedomila až po rokoch. Ak človek zameriava pozornosť na nepodstatné detaily, tak v konečnom dôsledku ho môže na lopatky položiť to, že mu chýba nadhľad nad celou vecou.  Zastrešenie, či tzv. big picture. Alebo naopak.

Rámcový obraz a predstavu človek má, ale neovláda tie podstatné detaily.  Ako to viem? Pretože keď sa ohliadam spätne, nestačili by mi prsty jednej ruky na chyby, ktoré som pri kúpe nehnuteľnosti hneď od začiatku celého procesu kúpy urobila...

Stále vidím rovnaké chyby, ktoré som aj ja sama pred rokmi robila. Pár kľúčových chýb sa opakuje stále znova dokola... A to už hneď v začiatkoch, kedy ešte len začínate chodiť po obhliadkach a nové bývanie si ešte len začínate hľadať.

No a chyby, ktoré sa stále dokola opakujú.. A preto sa pýtam: Vážne si tým musí každý prejsť? Robiť rovnaké chyby, ktoré už urobil  niekto predtým? Ísť metódou pokus - omyl a nechať si hádzať polená pod nohy?

Predstavujem vám jedinečný klub - členskú sekciu určenú pre všetkých, ktorí chcú nehnuteľnosť kúpiť...

Mojou víziou je dať vám v klube všetko čo som si ja sama priala vedieť, keď som kupovala svoju prvú nehnuteľnosť. Ako postupovať, a to krok za krokom tak, aby som došla do cieľa. Aby som mala kam siahnuť, keď budem potrebovať odpoveď. Aby som vedela, čomu sa vyhnúť a na čo si dať pozor, keď mi niekto predloží podpísať rezervačnú zmluvu...

A práve preto som si dala v tomto období dala námahu, našla čas a rozpísala som svoje znalosti a know-how do podoby, vďaka ktorej dokážete veľmi jednoducho a rýchlo všetky poznatky vstrebať a využiť vo svoj prospech. Ja som sa už poučila a je mi jasné, že je lepšie veciam predchádzať ako následne riešiť dôsledky svojich rozhodnutí.

Práve preto je súčasťou klubu

 • videotrénig Aby vás rezervačka nepoložila na lopatky 

pretože ruku na srdce, nie každý "právničtine" rozumie a právne dôsledky nesprávnych postupov a rozhodnutí si človek uvedomí až vtedy, keď sa niečo nepredvídateľné udeje

 • komplexný Postup pri kúpe a predaji nehnuteľnosti (domu, bytu a pozemku)

v pdf formáte na stiahnutie priamo do vášhop počítača pre všetky tri spôsoby úhrady kúpnej ceny (hypotéka, hotovosť, kombinovaná forma).

V členskej sekcii klubu zdieľam svoj osobný overený postup, ako porozumieť procesu kúpy vášho nového bývania lepšie než rozumie vlastná matka dieťaťu. Teraz Vám predstavím jednotlivé časti pekne po poriadku.

Súčasťou klubu je aj jedinečný pdf manuál na stiahnutie

komplexný "Postup pri kúpe a predaji nehnuteľnosti"

Tento postup (pdf manuál) je praktický návod, ktorý obsahuje 3 logicky usporiadané bloky a sériu  otázok a odpovedí, ktoré dlhodobo využívam k tomu, aby sme pomohli kupujúcim zamerať sa na podstatné detaily, otázky a kroky.

Získate presný postup a návod krok po kroku - pre jednotlivé fázy, ktorými - či chcete alebo nie - musíte prejsť. Lebo tak to je. Lebo kúpa nového bývania je proces, ktorým si musíte prejsť.

BLOK 1:

Postup pri kúpe a predaji domu, chaty, chalupy

Čo vďaka manuálu s komplexným postupom pri Kúpe a predaji domu krok za krokom, získate ?

 • Získavate postup pre všetky spôsoby úhrady kúpnej ceny. Ak kúpnu cenu budete platiť hypotékou alebo hotovosťou - či kombináciou hypotéky a hotovosti - samotný proces a postupnosť krokov ktoré musíte urobiť sa líšia práve podľa toho, akým spôsobom zaplatíte kúpnu cenu.
 • Budete si vedieť dopredu pripraviť finančnú rezervu na všetky poplatky, s ktorými musíte pri kúpe nehnuteľnosti rátať
 • Dokážete odkontrolovať a usmerniť ako kroky majiteľa - tak kroky svoje, ktoré musíte urobiť aby sa kúpa vami vybraného domu podarila dotiahnuť do úspešného konca a neprišli o zloženú rezervačnú zálohu
 • V rámci prípravnej aj finalizačnej fázy budete vedieť na ktorých 3+6 bodov (krokov) ktoré musíte dohodnúť ešte predtým než celý proces kúpy poriadne rozbehnete. Dôvod? Vyhnete sa tak komplikáciám a nepredvídaným udalostiam, ktoré kúpu domu môžu zmariť
 • Budete vedieť, či je bezpečnejší notársky depozit alebo vinkulácia kúpnej ceny v banke (aké majú spoločné a aké rozdielne znaky). Budete sa vedieť rozhodnúť či použijete vinkuláciu alebo notársku úschovu, pretože vám budú jasné riziká aj výhody oboch spôsobov úhrady kúpnej ceny.
 • Budete ovládať s akou formuláciou týkajúcou sa úhrady a uvoľnenia kúpnej ceny nemôžete nikdy súhlasiť, pretože ak máte na druhej strane špekulanta, prídete o dom aj peniaze
 • Prestanete mať dohady, pretože budete jasne a presne vedieť čo čaká v banke vás, ako stranu kupujúceho a čo čaká v banke terajšieho majiteľa. Neraz som sa stretla s tým, že ľudia mali zavádzajúce informácie a tie im neumožnili sa pohnúť vpred.
 • Budete poznať odpoveď aj na takéto otázky týkajúce sa hypotekárneho prefinancovania kúpnej ceny:
 • Treba prísť do banky na termín osobne? Nedá sa tomu vyhnúť a niekoho splnomocniť?
 • Je možnosť predloženú Záložnú a úverovú zmluvu + Návrh na vklad pred podpísaním pripomienkovať a niečo tak zmeniť v podmienkach ktoré si stanovila banka?
 • Kam a kedy pošle banka peniaze (dohodnutú kúpnu cenu)?
 • Akým spôsobom a kedy sa dá všetko stihnúť v priebehu jedného pracovného dňa?
 • Ktoré spoločné rozhodnutia musíte mať preddohodnuté a zakotvené vo finálnej verzii Kúpno-predajnej zmluvy, aby nenastal prípad, že nakoniec nehnuteľnosť nekúpite, lebo sa jednoducho nezhodnete a nedohodnete?
 • Otázky a odpovede týkajúce sa problematiky Katastra (ako napríklad: či overuje Kataster kto zmluvy podáva, kedy a kde stačí kúpiť kolky, kto ich má platiť, kedy najskôr môžete vyzdvihnúť list vlastníctva s plombou a na čo vám bude tento list slúžiť atď).
 • Získate odpoveď na otázku, ako je potrebné zmeniť doporučený postup, ak sa kupuje a predáva dom či chalupa na ktorom je zvyškový úver (dom je zaťažený záložným právom banky)
 • Do akej miery a v čom komplikuje situáciu s vyplatením zostatkového dlhu fakt, že kupujúci a terajší majiteľ nemajú rovnakú banku (ak kupujte nehnuteľnosť na hypotéku), prípadne na čo si musíte dať sakra pozor ak majiteľ má na dome zostatkový úver a vy chcete platiť kúpnu cenu hotovosťou.
 • Ktoré časti vytlačeného finálneho znenia Kúpno-predajnej zmluvy MUSÍTE vždy skontrolovať, aby Vás nakoniec neprekvapilo, že ste podpísali niečo čo sa môže obrátiť proti vám
 • V ktorých prípadoch sa nemusí pri kombinovanej forme úhrady kúpnej ceny zakladať celá nehnuteľnosť? Akým spôsobom a kedy banka vyplatí tú časť kúpnej ceny, na ktorú poskytuje hypotéku?
 • Ktoré konkrétne otázky musíte klásť v prípravnej a finálnej fáze kúpy vašej nehnuteľnosti a prečo? Čo si v odpovediach všímať a čo si vydiskutovať skôr, ako celý proces kúpy reálne rozbehnete?
 • Čo to je, kedy, kde a prečo potrebujete Návrh na vklad a čo sa na základe neho deje?
 • Čo nesmiete v žiadnom prípade pri podávaní zmlúv na Kataster urobiť a prečo?
 • Ako postupovať v prípade, že na liste vlastníctva sú zaznačené exekúcie, prípadne nie je povolené s nehnuteľnosťou nakladať?

BLOK 2:

Postup pri kúpe a predaji bytu

Chcete kupovať a kúpiť byt?

Čo vďaka manuálu s komplexným postupom pri Kúpe a predaji bytu krok za krokom, získate ?

 • Získavate postup pre všetky spôsoby úhrady kúpnej ceny. Ak kúpnu cenu budete platiť hypotékou alebo hotovosťou - či kombináciou hypotéky a hotovosti - samotný proces a postupnosť krokov ktoré musíte urobiť sa líšia práve podľa toho, akým spôsobom zaplatíte kúpnu cenu.
 • Budete si vedieť dopredu pripraviť finančnú rezervu na všetky poplatky, s ktorými musíte pri kúpe nehnuteľnosti rátať
 • Dokážete odkontrolovať a usmerniť ako kroky majiteľa - tak kroky svoje, ktoré musíte urobiť aby sa kúpa vami vybraného bytu podarila dotiahnuť do úspešného konca a neprišli o zloženú rezervačnú zálohu
 • V rámci prípravnej aj finalizačnej fázy budete vedieť na ktorých 3+6 bodov (krokov) ktoré musíte dohodnúť ešte predtým než celý proces kúpy poriadne rozbehnete. Dôvod? Vyhnete sa tak komplikáciám a nepredvídaným udalostiam, ktoré kúpu bytu môžu zmariť
 • Budete vedieť, či je bezpečnejší notársky depozit alebo vinkulácia kúpnej ceny v banke (aké majú spoločné a aké rozdielne znaky). Budete sa vedieť rozhodnúť či použijete vinkuláciu alebo notársku úschovu, pretože vám budú jasné riziká aj výhody oboch spôsobov úhrady kúpnej ceny.
 • Budete ovládať s akou formuláciou týkajúcou sa úhrady a uvoľnenia kúpnej ceny nemôžete nikdy súhlasiť, pretože ak máte na druhej strane špekulanta, prídete o byt aj peniaze
 • Prestanete mať dohady, pretože budete jasne a presne vedieť čo čaká v banke vás, ako stranu kupujúceho a čo čaká v banke terajšieho majiteľa. Neraz som sa stretla s tým, že ľudia mali zavádzajúce informácie a tie im neumožnili sa pohnúť vpred.
 • Budete poznať odpoveď aj na takéto otázky týkajúce sa hypotekárneho prefinancovania kúpnej ceny:
 • Treba prísť do banky na termín osobne? Nedá sa tomu vyhnúť a niekoho splnomocniť?
 • Je možnosť predloženú Záložnú a úverovú zmluvu + Návrh na vklad pred podpísaním pripomienkovať a niečo tak zmeniť v podmienkach ktoré si stanovila banka?
 • Kam a kedy pošle banka peniaze (dohodnutú kúpnu cenu)?
 • Akým spôsobom a kedy sa dá všetko stihnúť v priebehu jedného pracovného dňa?
 • Ktoré spoločné rozhodnutia musíte mať preddohodnuté a zakotvené vo finálnej verzii Kúpno-predajnej zmluvy, aby nenastal prípad, že nakoniec nehnuteľnosť nekúpite, lebo sa jednoducho nezhodnete a nedohodnete?
 • Otázky a odpovede týkajúce sa problematiky Katastra (ako napríklad: či overuje Kataster kto zmluvy podáva, kedy a kde stačí kúpiť kolky, kto ich má platiť, kedy najskôr môžete vyzdvihnúť list vlastníctva s plombou a na čo vám bude tento list slúžiť atď).
 • Získate odpoveď na otázku, ako je potrebné zmeniť doporučený postup, ak sa kupuje a predáva byt na ktorom je zvyškový úver (byt je zaťažený záložným právom banky)
 • Do akej miery a v čom komplikuje situáciu s vyplatením zostatkového dlhu fakt, že kupujúci a terajší majiteľ nemajú rovnakú banku (ak kupujte nehnuteľnosť na hypotéku), prípadne na čo si musíte dať sakra pozor ak majiteľ má na byte zostatkový úver a vy chcete platiť kúpnu cenu hotovosťou.
 • Ktoré časti vytlačeného finálneho znenia Kúpno-predajnej zmluvy MUSÍTE vždy skontrolovať, aby Vás nakoniec neprekvapilo, že ste podpísali niečo čo sa môže obrátiť proti vám
 • V ktorých prípadoch sa nemusí pri kombinovanej forme úhrady kúpnej ceny zakladať celá nehnuteľnosť? Akým spôsobom a kedy banka vyplatí tú časť kúpnej ceny, na ktorú poskytuje hypotéku?
 • Ktoré konkrétne otázky musíte klásť v prípravnej a finálnej fáze kúpy vašej nehnuteľnosti a prečo? Čo si v odpovediach všímať a čo si vydiskutovať skôr, ako celý proces kúpy reálne rozbehnete?
 • Čo to je, kedy, kde a prečo potrebujete Návrh na vklad a čo sa na základe neho deje?
 • Čo nesmiete v žiadnom prípade pri podávaní zmlúv na Kataster urobiť a prečo?
 • Ako postupovať v prípade, že na liste vlastníctva sú zaznačené exekúcie, prípadne nie je povolené s nehnuteľnosťou nakladať?

BLOK 3:

Postup pri kúpe a predaji pozemku

Chcete kupovať a kúpiť pozemok?

Čo vďaka manuálu s komplexným postupom pri Kúpe a predaji pozemku krok za krokom, získate ?

 • Získavate postup pre všetky spôsoby úhrady kúpnej ceny. Ak kúpnu cenu budete platiť hypotékou alebo hotovosťou - či kombináciou hypotéky a hotovosti - samotný proces a postupnosť krokov ktoré musíte urobiť sa líšia práve podľa toho, akým spôsobom zaplatíte kúpnu cenu.
 • Budete si vedieť dopredu pripraviť finančnú rezervu na všetky poplatky, s ktorými musíte pri kúpe nehnuteľnosti rátať
 • Dokážete odkontrolovať a usmerniť ako kroky majiteľa - tak kroky svoje, ktoré musíte urobiť aby sa kúpa vami vybraného pozemku podarila dotiahnuť do úspešného konca a neprišli o zloženú rezervačnú zálohu
 • V rámci prípravnej aj finalizačnej fázy budete vedieť na ktorých 3+6 bodov (krokov) ktoré musíte dohodnúť ešte predtým než celý proces kúpy poriadne rozbehnete. Dôvod? Vyhnete sa tak komplikáciám a nepredvídaným udalostiam, ktoré kúpu bytu môžu zmariť
 • Budete vedieť, či je bezpečnejší notársky depozit alebo vinkulácia kúpnej ceny v banke (aké majú spoločné a aké rozdielne znaky). Budete sa vedieť rozhodnúť či použijete vinkuláciu alebo notársku úschovu, pretože vám budú jasné riziká aj výhody oboch spôsobov úhrady kúpnej ceny.
 • Budete ovládať s akou formuláciou týkajúcou sa úhrady a uvoľnenia kúpnej ceny nemôžete nikdy súhlasiť, pretože ak máte na druhej strane špekulanta, prídete o vyhliadnutú nehnuteľnosť aj peniaze
 • Prestanete mať dohady, pretože budete jasne a presne vedieť čo čaká v banke vás, ako stranu kupujúceho a čo čaká v banke terajšieho majiteľa. Neraz som sa stretla s tým, že ľudia mali zavádzajúce informácie a tie im neumožnili sa pohnúť vpred.
 • Budete poznať odpoveď aj na takéto otázky týkajúce sa hypotekárneho prefinancovania kúpnej ceny:
 • Treba prísť do banky na termín osobne? Nedá sa tomu vyhnúť a niekoho splnomocniť?
 • Je možnosť predloženú Záložnú a úverovú zmluvu + Návrh na vklad pred podpísaním pripomienkovať a niečo tak zmeniť v podmienkach ktoré si stanovila banka?
 • Kam a kedy pošle banka peniaze (dohodnutú kúpnu cenu)?
 • Akým spôsobom a kedy sa dá všetko stihnúť v priebehu jedného pracovného dňa?
 • Aký je rozdiel medzi úverom a hypotékou na pozemok?
 • Ako funguje zabezpečenie úveru kupovaným pozemkom?
 • Kedy a ako sa dá pri kúpe pozemku získať najvyššia hypotéka?
 • Ako získať úver na pozemok a splniť podmienky, ktoré s ním súvisia?
 • Ako postupovať, ak pozemok má na liste vlastníctva označenie "orná pôda" alebo "záhrady"?
 • Ktoré spoločné rozhodnutia musíte mať preddohodnuté a zakotvené vo finálnej verzii Kúpno-predajnej zmluvy, aby nenastal prípad, že nakoniec nehnuteľnosť nekúpite, lebo sa jednoducho nezhodnete a nedohodnete?
 • Otázky a odpovede týkajúce sa problematiky Katastra (ako napríklad: či overuje Kataster kto zmluvy podáva, kedy a kde stačí kúpiť kolky, kto ich má platiť, kedy najskôr môžete vyzdvihnúť list vlastníctva s plombou a na čo vám bude tento list slúžiť atď).
 • Získate odpoveď na otázku, ako je potrebné zmeniť doporučený postup, ak sa kupuje a predáva pozemok na ktorom je zvyškový úver (byt je zaťažený záložným právom banky)
 • Do akej miery a v čom komplikuje situáciu s vyplatením zostatkového dlhu fakt, že kupujúci a terajší majiteľ nemajú rovnakú banku (ak kupujte nehnuteľnosť na hypotéku), prípadne na čo si musíte dať sakra pozor ak majiteľ má na vyhliadnutom pozemku zostatkový úver a vy chcete platiť kúpnu cenu hotovosťou.
 • Ktoré časti vytlačeného finálneho znenia Kúpno-predajnej zmluvy MUSÍTE vždy skontrolovať, aby Vás nakoniec neprekvapilo, že ste podpísali niečo čo sa môže obrátiť proti vám
 • V ktorých prípadoch sa nemusí pri kombinovanej forme úhrady kúpnej ceny zakladať celá nehnuteľnosť? Akým spôsobom a kedy banka vyplatí tú časť kúpnej ceny, na ktorú poskytuje hypotéku?
 • Ktoré konkrétne otázky musíte klásť v prípravnej a finálnej fáze kúpy vašej nehnuteľnosti a prečo? Čo si v odpovediach všímať a čo si vydiskutovať skôr, ako celý proces kúpy reálne rozbehnete?
 • Čo to je, kedy, kde a prečo potrebujete Návrh na vklad a čo sa na základe neho deje?
 • Čo nesmiete v žiadnom prípade pri podávaní zmlúv na Kataster urobiť a prečo?
 • Ako postupovať v prípade, že na liste vlastníctva sú zaznačené exekúcie, prípadne nie je povolené s nehnuteľnosťou nakladať?
 • Ako prebieha v banke proces získania peňazí na kúpu pozemku a výstavbu rodinného domu? Aký postup je potrebné dodržať?

Súčasťou klubu - členskej sekcie je aj jedinečný videotréning

"Aby vás rezervačka nepoložila na lopatky"

Zdieľam tu svoj osobný overený postup, ako porozumieť rezervačnej zmluve lepšie než rozumie vlastná matka dieťaťu.

Tento tréning je praktický návod obsahujúci 4 logicky usporiadané bloky a sériu 6 video-lekcií, ktoré dlhodobo využívame k tomu, aby sme pomohli kupujúcim odhaliť nepoctivé rezervačné zmluvy. Špekulačné rezervačné zmluvy.

Získate presný postup a návod, ako preniknúť do podstaty rezervačnej zmluvy, vďaka čomu dokážete odhaliť špekulačné úmysly právnických formuliek v rezervačkách, ktoré sú tvorené s cieľom ako obrať kupujúceho o rezervačnú zálohu.

Tréning " Aby vás rezervačka nepoložila na lopatky" obsahuje

BLOK 1:

Na čo si dať pozor hneď v úvodných ustanoveniach Rezervačnej zmluvy (princíp snehovej gule)

Dobre viem, že sa nedá pochopiť všetko naraz. Je však niekde začať. Poznám to z vlastných začiatkov, keď som sama prišla o 3-tisíc eur, aké ťažké je odhaliť akýkoľvek špekulačný úmysel len vďaka všeobecnému prehľadu, ktorý o kúpe nehnuteľnosti človek má. 

Problémové formulácie a vety sa môžu začať nabaľovať hneď v úplnom úvode, kde to vôbec nečakáte. A tak začína svoj štart princíp snehovej gule. Tá sa pohybom vpred iba zväčšuje.

Aj preto v tomto prvom module na vás čaká a dozviete sa napríklad aj:

 • Na čo si musíte dať pozor hneď pri názve zmluvy, aby ste svoj podpis na zmluve nemuseli neskôr ľutovať
 • Prečo hneď v záhlaví zmluvy musíte zbystriť pozornosť, ak kupujete nehnuteľnosť ako fyzická (súkromná) osoba od nepodnikateľa
 • Akú štruktúru úvodnej časti musí mať rezervačná zmluva a prečo je dôležité byť si vedomý, či podpisujete dvojstrannú alebo trojstrannú rezervačnú zmluvu
 • Návod, ako správne vyplniť a odkontrolovať záhlavie zmluvy, aby ste sa hneď v úvode dokázali vyhnúť komplikáciám ktoré smerujú k prepadnutiu zloženej rezervačnej zálohy
 • Cenné tipy a rady, ako vďaka podpisu rezervačnej zmluvy ošetriť celý rad problémov, ktoré môžu skomplikovať až znemožniť podpis finálnej kúpno-predajnej zmluvy a ohroziť tak zloženú rezervačnú zálohu

Ako to v členskej sekcii tréningu vypadá (Blok 1 - ukážka):

BLOK 2:

Predmet a účel Rezervačnej zmluvy

Realitný trh a kúpa domu, bytu či pozemku nie ideálne miesto na získavanie skúseností na vlastnej koži. Formou pokus - omyl. Dôsledky nesprávnych či zavádzajúcich informácií a následných zlých rozhodnutí môžu mať pre poškodenú osobu veľmi negatívne dopady. A to na mnoho ďalších rokov.

Aj preto na vás v tomto module čaká:

 • Praktický návod, ako si dokážete skontrolovať celú štruktúru rezervačnej zmluvy tak, aby ste dokázali rozpoznať čomu sa pri podpise Vašej Rezervačnej zmluvy na 100% vyhnúť a naopak, čo v Zmluve ktorú podpíšete NESMIE v žiadnom prípade chýbať.
 • Získate postup ako si v priebehu pár minút zvládnete overiť právny stav nehnuteľnosti, ktorú ste sa rozhodli kúpiť v duchu princípu "dôveruj ale preveruj"
 • Tipy a rady, ako z formulácií v úvode rezervačnej zmluvy dokážete dešifrovať do akej miery táto zmluva zaväzuje iba vás ako stranu kupujúceho a opomína stranu majiteľa a jeho povinnosti + akým spôsobom žiadať nápravu tohto stavu, hoci primárne rezervačná zmluva slúži ako nástroj na zaviazanie vás ako strany kupujúceho

Ako to v členskej sekcii tréningu vypadá (Blok 2 - ukážka):

BLOK 3:

Kúpna cena za nehnuteľnosť, podmienky rezervácie, rezervačný poplatok, zmluvná pokuta

V momente ako získate nevyhnutný nadhľad celú problematiku rezervačnej zmluvy, je čas pustiť sa do detailov v časti rezervačnej zmluvy, ktorá rieši najviac diskutované úskalia rezervačnej zmluvy.  Aj preto sa v tomto module naučíte:

 • Na čo si dať pozor pri pripomienkovaní článkov týkajúcich sa týchto ustanovení: rezervačný poplatok, kúpna cena, zmluvná pokuta + akým spôsobom upraviť tieto ustanovenia tak, že budú hájiť oprávnené záujmy vás ako strany kupujúceho
 • Ako predísť prepadnutiu rezervačnej zálohy, ak vám banka vám neschváli potrebnú výšku hypotéky: vy ste už rezervačku podpísali a nebudete si môcť kúpu zarezervovanej nehnuteľnosti dovoliť, pretože vám budú chýbať peniaze
 • Čo spôsobí fakt ak si v rezervačnej zmluve nevšimnete takú drobnosť, že ste si rezervačnú lehotu stanovili na kalendárne dni a nie na pracovné dni
 • Vysvetlíme vám rozdiel medzi Rezervačnou zmluvou a Budúcou kúpnou zmluvou tak, aby ste sami dokázali zhodnotiť a posúdiť, či bude pre vás lepšie a výhodnejšie ak budete žiadať rezerváciu nehnuteľnosti prostredníctvom Rezervačnej zmluvy alebo prostredníctvom Budúcej kúpnej zmluvy.

Ako to v členskej sekcii tréningu vypadá (Blok 3 - ukážka):

BLOK 4:

Záverečné ustanovenia, podpisy zmluvných strán, dátumy

Princíp snehovej gule dotiahneme do konca a to tak, aby vás naozaj žiadna rezervačka naozaj nepoložila na lopatky.  Aj preto sa v záverečnom module naučíte:

 • Čo v žiadnom prípade nesmie chýbať V ZÁVERE každej jednej rezervačnej zmluvy
 • Akým spôsobom je potrebné nahliadať na ochranu vašich osobných údajov pred prípadným zneužitím, s ohľadom na Zákon o ochrane osobných údajov a nariadenie smernice EÚ o ochrane osobných údajov
 • Overené spôsoby formulácie záverečných ustanovení rezervačnej zmluvy a mnoho ďalších vychytávok v samotnom závere rezervačnej zmluvy

Ako to v členskej sekcii tréningu vypadá (Blok 4 - ukážka):

Po vzhliadnutí video tréningu sami dokážete

 • Budete vedieť ako si overiť či realitná kancelária má naozaj plnú moc od majiteľa pri sprostredkovaní predaja nehnuteľnosti a k akým povinnostiam počas obdobia rezervácie majiteľa naozaj zaviazala. Predídete tak tomu, že rezervačkou zaviaže realitka iba vás ako kupujúceho a to predovšetkým preto, lebo rezervačný poplatok skladá kupujúci
 • Dokážete sa jednoduchým krokom vyhnúť pozastaveniu schvaľovacieho procesu v banke = časové zdržanie, ktoré vás môže stáť prepadnutie rezervačky resp. jej transformáciu na zmluvnú pokutu
 • Dokážete sa jednoduchým krokom vyhnúť pozastaveniu schvaľovacieho procesu v banke = časové zdržanie, ktoré vás môže stáť prepadnutie rezervačky resp. jej transformáciu na zmluvnú pokutu
 • kedy sa rezervačka stáva neplatnou a kedy sa ruší
 • akým spôsobom je možné ošetriť premenu rezervačného poplatku na zmluvnú pokutu s ohľadom na nepredvídateľnosť schvaľovacieho procesu banke
 • že ste v rezervačke dohodli vyššiu kúpnu cenu oproti hodnote nehnuteľnosti, ktorú určil následne znalec banky a nemáte peniaze, ktorými môžete vzniknutý rozdiel doplatiť z vlastného vrecka
 • Budete vedieť či je pre vás výhodnejšie podpísať rezervačnú zmluvu alebo budúcu kúpnu zmluvu, pretože obe riešia rezerváciu nehnuteľnosti a predchádzajú podpisu Kúpnej zmluvy. Zároveň vám bude jasné, že rozdiel v týchto dvoch zmluvách je z hľadiska právnych dôsledkov pri nepredvídateľných komplikáciách naozaj obrovský, čím sa nenecháte dotlačiť k podpisu pre vás nevýhodnej zmluvy
 • Dokážete využiť svoje právo zvoliť si, ktorý typ rezervácie nehnuteľnosti je vo vašom konkrétnom prípade pre vás výhodnejší. Dokážete realitke odôvodniť a trvať na svojom, prečo má vo vašom prípade pripraviť Budúcu kúpnu zmluvu a nie Rezervačnú, alebo naopak
 • Bude vám jasný fakt, v akom prípade a prečo – ak dôjde k sporu medzi vami a majiteľom, môže súd nahradiť podpis chýbajúcej strany súdnym rozhodnutím a ako sa tomu dá vyhnúť, ak by to smerovalo vo váš osobný neprospech

To však nie je všetko... pretože....

Tým že budete mať komplexný manuál u seba doma (v počítači), tak sami dokážete a zvládnete:

 • Odkontrolovať, usmerniť a predpripraviť sa na celý proces kúpy vášho nového bývania tak, že špekuláciám a zlým rozhodnutiam z nevedomosti nedáte žiadnu šancu
 • Zvládnete kúpiť dom, byt alebo pozemok ako profík s niekoľkoročnou praxou na realitnom trhu. S istotou, bez obáv a strachu, bez ohľadu na to, či kúpnu cenu budete hradiť formou hypotéky, hotovosťou alebo ich kombináciou.
 • Budete vedieť čo vás čaká v banke, ak budete čerpať hypotéku alebo vybavovať úver. Vyhnete sa behačkám po úradoch, získavaniu potvrdení a ďalších a ďalších pečiatok, ktoré treba postupne posielať alebo osobne nosiť pracovníkom banky na pobočku.

  Manuál, ktorý obsahuje komplexný postup , má aj zoznam všetkých potrebných a nevyhnutných papierových oficialít ktoré si nachystáte a nenecháte sa preháňať žiadnym úradníkom 😉
 • Bude Vám jasné, či je pre vás bezpečnejšia a menej riziková notárska úschova alebo vinkulácia peňazí v banke. Budete rozumieť, prečo sa nikdy nemôžete púšťať do úhrady kúpnej ceny klasickým prevodným príkazom z účtu na účet.
 • Dokážete sa lepšie pripraviť na celý proces kúpy vášho nového bývania a vaše očakávania budú reálne. Budú vychádzať z procesu, ktorým si musí prejsť každý, kto kupuje nový byt, dom alebo pozemok.

  Nebudete robiť veci a úkony nepodstatné, ale sústredíte sa iba minimum, ktoré je nevyhnutné ovládať a musíte si ním prejsť, aby všetko dopadlo čo najlepšie a vo váš prospech.
 • Budete vedieť čo, ako a kedy sa pýtať (aké otázky klásť maklérovi, pracovníkovi banky či majiteľovi nehnuteľnosti ktorú si vyberiete) aby ste tesne pred finále nenarazili na problém. Problémom môže byť otázka tak zásadná, že ak sa na nej nezhodnete, nakoniec vybranú nehnuteľnosť nekúpite.

  Stratený čas a hnev na celú situáciu bude to najmenej čomu sa vyhnete vďaka tomu, že vo vašom počítači budete mať "po ruke" komplexný postup pri kúpe a predaji nehnuteľnosti.
 • Bude Vám jasnéčo môžete a čo naopak nesmiete robiť a prečo je tomu tak. Získate návrh postupu - krok za krokom, ako sa takýmto patovým situáciám vyhnúť.

  Získate big picture, nadhľad nad celou situáciou, kde nebude priestor pre chronicky opakujúce sa chyby ľudí, ktorí nové bývanie kupujú prvý alebo druhý raz.

Stavím sa, že odhalenie zákulisia pri kúpe a predaji domu, bytu či pozemku predčí všetky vaše očakávania!

 

Všetko, čo sa vďaka členstvu v klube získate vedie k tomu, aby sa proces kúpy vašej nehnuteľnosti premenil na oázu pokoja, rozvahy a istoty.

Získate jasnú predstavu o tom, čo v celom procese musí byť a čo tam naopak chýbať nesmie.

Postupy a videotréning som zostavila tak, aby vám dal naozajstný prínos a bol pre vás maximálne praktický. Povediem vás krok za krokom všetkým, čo musíte pri kúpe nehnuteľnosti ovládať a vedieť. A to krok za krokom.

 

Ukážem vám konkrétne spôsoby a poviem vám príklady, vďaka ktorým už nebudete mať pocit, že vás niekto hodil cez palubu bez záchranného kolesa.

 

Nekupujte dom, byt ani pozemok bez tohto komplexného manuálu s postupom krok za krokom!

Vážne... Nerobte to.

Človek môže strácať svoj čas obhliadkami a vybavovaním kúpy domu, bytu či pozemku, ktorý aj tak nakoniec nekúpite. A možno prídete aj o pár tisíc eur lebo ste zložili rezervačku. Prečo? Pretože vám nie je jasný postup, ktorý musíte dodržať krok za krokom aby ste si nakoniec nové bývanie kúpili.

Prečo sa báť, že skončíte ako ďalší v poradí ktorý sa bude musieť nateraz so snom o novom bývaní  rozlúčiť? Prečo riskovať negatívnu skúsenosť?

Faktom je, že každý úspešný obchod sa vždy točí okolo toho, do akej miery rozumiete tomu, čo práve robíte.  Inak vždy druhá strana môže využiť to, že odhalí vašu neistotu a neznalosť a môže ju zneužiť (pokúsi sa ju zneužiť).

A kúpa nového bývania je obchod. A možno aj najväčší vo vašom živote.

Má to však jeden háčik.

Aby ste porozumeli tomu čo sa v procese kúpy deje,  o čom sú jednotlivé fázy a kroky a aké majú úskalia - musíte mať prax.  Ale kde ju získať? Stať sa realiťákom? Nie každý má túto ambíciu a nie každý má na tento typ práce povahu. 

Riešenie je veľmi jednoduché.

Tu a teraz pred vami leží konkrétny manuál  s postupom krok za krokom z praxe, v ktorom idem rovno k veci. Celé moje know-how o tom, ako porozumieť procesu kúpy s dôrazom na všetky úskalia ktorým je nutné sa vyhnúť.

Niečo ako checklist, ktorý vytvorí základ pre 100% ochranu vašej osoby pri kúpe nehnuteľnosti.

 

Láka vás predstava, ako si svoje nové bývanie zariaďujete podľa vášho vkusu a predstáv?

Aby sa tak však stalo, musíte úspešne prejsť celým kúpno-predajným procesom. Od obhliadok po vybavovanie financií. Vrátane všetkých oficialít a papierovačiek, krok za krokom.

 

Tento manuál s kompletným postupom krok za krokom, vám ušetrí more času, nervov a stresov. Prečo?

Poskytuje nadhľad na veci, ktoré človek získava iba vďaka tvrdej realitnej praxi. Komplexný postup vám pomôže od začiatku do konca porozumieť čo naozaj sa deje počas celého procesu kúpy vášho nového bývania, vrátane oficialitami a papierovačkami preplnenenej záverečnej fázy.

 

Peniaze sa nezarábajú ľahko.  Zvážte. Ak kupujete nové bývanie na hypotéku, viažete desiatky rokov k tomu, že budete schopný splácať vaše nové bývanie. Vďaka pdf manuálu s komplexným postupom získate najväčšiu nefér výhodu.

Budete plne vedomý a znalý všetkého čo vás čaká. Svojich povinností a práv. Budete vedieť, ktoré kroky máte robiť a ktoré určite nerobiť, aby ste nezišli zo správnej cesty.

Len pre vás za 75,54 eur  33,99 eur vrátane DPH

Zajtra si môžete za 33,99 eur urobiť nákup do chladničky, ktorý musíte opätovne zopakovať odhadom... tak za týždeň alebo...

Radikálne zvýšiť porozumenie celému postupu, ktorým musíte počas procesu kúpy vašej nehnuteľnosti prejsť. Či chcete alebo nie - ak chcete mať nové bývanie - nevyhnete sa tomu.

Tento manuál s komplexným postupom vám ušetrí viac  času a peňazí, ako si dokážete predstaviť. Neurobíte chyby, ktoré robí každý kto nemá v tejto oblasti potrebnú prax a skúsenosti.

To znie až príliš dobre... 33,99 eur... V čom je háčik?

Veď realitka berie províziu 3% z kúpnej ceny nehnuteľnosti...

Nie, nebojte sa, nie som blázon. Tu sú tri dôvody, prečo môžete získať manuál dočasne len za zlomok jeho ceny.

 

DÔVOD 1: Keď predávam manuál len za 33,99 eura, je dostupný pre každého. Pre každého, kto sa rozhodol že si zadováži nové bývanie a kúpu domu, bytu alebo pozemku. A z toho vyplýva, že sa nevyhne postupu, ktorý je nevyhnutné dodržať krok za krokom, inak si môže narobiť zbytočné komplikácie.

 

Ja som kvôli mojej neznalosti prišla o 3-tisíc eur. A vôbec som si nepripúšťala, že by ma to mohlo zložiť na dno. Ale stalo sa, hoci som to neplánovala.

Prečo sa tak stalo? Lebo moje otázky a pripomienky nemali hlavu a pätu. Aby bolo jasné, že sa vyznáte. A potom si možno dokážete \"vydupať\" aj lepšiu cenu!

(Naviac čiastku 33,99 eura nemá pre mnohých z vás cenu dávať do nákladov a preto netreba v objednávke vyplňovať fakturačné údaje).

 

DÔVOD 2: Zároveň je 33,99 eura pomyselná bariéra. Manuál s komplexným postupom krok za krokom si môže dovoliť kúpiť každý, kto sa rozhodol nové bývanie kúpiť.

Ale 33,99 eura odfiltruje ľudí, ktorí o istotu nestoja a naopak osloví tých, ktorí pri tak závažnej veci ako je kúpa nehnuteľnosti riskovať nič nebudú.

 

DÔVOD 3: Testovala som rôzne ceny a zistila som, že za 33,99 eura si väčšina ľudí manuál s komplexným postupom kúpi, dokonca i pokiaľ ma vôbec nepoznajú. Tak prečo raz za čas manuál za túto cenu neponúknuť?

 

No a potom mám ešte jeden \"SKRYTÝ DÔVOD\"... Ak už budete mať doma vo svojom počítači, telefóne či notebooku tento manuál s postupom krok za krokom, budete vážne milo prekvapení.. Získate rozhľad a výsledky, že sami sebe poviete \"waw, i napriek prvým pochybnostiam, toto bola tá najlepšia investícia!\"

No a potom možno, ale iba možno - pokiaľ sa tak rozhodnete - sa pridáte k ľuďom, ktorí vlastnia aj audio a video tréning \"Aby vás rezervačka nepoložila na lopatky\", aby ich počas procesu kúpy už naozaj nič neprekvapilo.

Tak a toto je všetko. Žiadny ďalší háčik tu nie je.

 

Možno to znie bláznivo dať za 33,99 eur to čo by možno iní ponúkali za stovky eur. Alebo nepredávali vôbec. Veď je to know-how realitných maklérov a sprostredkovateľov... Čo vám ale môžem sľúbiť? Týchto 33,99 eura bude najlepšia vaša investícia za posledné mesiace!

 

Rozhodnutie je teraz na vás:

Pokiaľ chcete získať okamžitý prístup a stiahnuť si manuál k sebe počítača, kliknite na tlačítko nižšie a vyplňte svoju prihlášku.

Keď si zvolíte online platbu, za pár minút obdržíte okamžitý prístup ku všetkým 3x3=9 (deviatim) manuálom...

6 modulov k dispozícii vrátane ich doživotnej aktualizácie v klube!

Komplexný postup pri kúpe nehnuteľnosti podľa vlastného výberu

33,90 €   0,0 €

Všetky 4 moduly videotréningu

49,90 €   0,0 €

Možnosť kedykoľvek a čokoľvek sa spýtať v rámci diskusie

Samostatne nepredajné

Prístup do členskej sekcie klubu

83,80 €   9,90 €

CELKOVÁ HODNOTA

83,80 €   9,90 €

100% záruka

30 dňová garancia vrátenia peňazí

Ak po vzhliadnutí video-tréningu zistíte, že v ňom obsiahnuté informáciemateriál pre Vás nemá žiadnu hodnotu, napíšte mi.

Vrátim Vám cenu  v plnej výške späť.

Spýtajte sa sami seba:

Stojí za to naučit sa používať
túto techniku z praxe, ktorá
dramaticky zvýši vaše realitné predaje a výšku vášho mesačného cash-flow?

 

Števka Jankechová

autor tréningu a pdf manuálu

Neskôr za 109,90 eur 

Teraz stojíte na rázcestí a musíte sa rozhodnúť, či tréning za túto skvelú cenu v predpredaji získate využijete, alebo sa zlepšiť v realitnom predaji, nábore a marketingu nepotrebujete a necháte celú ponuku navždy odísť preč.